Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gdzie kupujecie domeny?

1 345
RE: Gdzie kupujecie domeny?
Zaczynam się tym interesować i w sumie wolałbym mieć wszystko od razu, później bez kombinowania i przenoszenia. Ciekawią mnie koszty utrzymania hostingu i domeny, bo pierwszy rok to te 123zł, więc szczerze mówiąc mało. Kwestia tego jak to wygląda w kolejnych latach.

Jak dobrze rozumiem kupując domenę i hosting, muszę wybrać software którym tworzy się stronę, typu wordpress? Instalując sobie taki wordpress jest się w stanie stworzyć jakąś podstawową stronę internetową na bazie jakiegoś szablonu, tak?
0 +1

www
342
RE: Gdzie kupujecie domeny?
Tianse napisał(a):Jak dobrze rozumiem kupując domenę i hosting, muszę wybrać software którym tworzy się stronę, typu wordpress?

Wordpress, lub cokolwiek innego, lub nic. Wgrywasz pliki strony na serwer.

Tianse napisał(a):Instalując sobie taki wordpress jest się w stanie stworzyć jakąś podstawową stronę internetową na bazie jakiegoś szablonu, tak?

Głównie rzecz biorąc tak, ale to ma się nijak do roboty profesjonalisty. Pamiętajmy, że ludzie, którzy robią strony internetowe, ONI NIE ROBIĄ STRON, oni kreują wyniki np. sprzedażowe etc. Stronę www w dzisiejszych czasach może zrobić każdy, ale kreowanie wyników to inna bajka.
1 +1
1 345
RE: Gdzie kupujecie domeny?
Ja mam na myśli zastosowanie czysto amatorskie, więc póki co żadne wyniki by mnie nie interesowały, a o profesjonalizmie to nie myślę. Amatorka właśnie z tej dziedziny, co to każdy sobie zrobić może, trochę lepiej lub trochę gorzej :)

Otwarcie mówiąc to interesuje mnie blogo-stronka, na której mógłbym wstawiać wpisy, ale zarówno aby była możliwość porobienia tam sobie podstron ze zdjęciami. Coś typu masz 2000 kapsli od piwa, chcesz zająć się tematyką piwa, więc możesz sobie wstawić wpisy o piwie jak na blogu, a do tego możesz sobie przejść do czegoś typu "moja kolekcja kapsli", klikasz w to i otwiera Ci się stronka gdzie masz do wyboru kilka kafelek np: kapsle europejskie, kapsle azjatyckie, kapsle amerykańskie. Wybierasz sobie kapsle azjatyckie i przenosi Cię do kafelek gdzie każda kafelka to kraj z Azji. Klikasz w dany kraj i wyświetlają Ci się modele kapsli które masz z tego kraju. Rozumiesz, takie zagnieżdżanie się podstron w danej kategorii. Na końcu dochodzisz i widzisz kapsle, a jak już zrobiłeś jakiś wpis na blogu opisujący chiński kapsel z 1999 roku, to oprócz zdjęć masz przy okazji odesłanie do wpisu na blogu o tym kapslu. Myślę, że jakiś zwykły szablon z wordpress'a by się na takie coś znalazł, co to każdy by go sobie edytował jak chciał po trzech poradnikach na YT?

Naprawdę nic wielkiego, o żadnym profesjonaliźmie w ogóle nie mówiąc. Same podstawy, które pewnie skończą się na kupnie jakiegoś dostosowanego pod to szablonu. Dlatego interesuje mnie kwestia tego, ile takie przedłużenie domeny i hostingu kosztuje na ovh, bo to raczej byłoby coś typu blog hobbystyczny i nic więcej - a jak wiadomo hobby generuje tylko koszta, nie dochody :P
0 +1

www
64
RE: Gdzie kupujecie domeny?
Wiem że temat trochę stary ale chciałem się podzielić radą dla przyszłych pokoleń
Bardzo dobrze służy mi tania domena .com kupiona na namecheap bez płacenia za hosting. Jeśli strona nie wymaga wiele to świetną opcją jest Tumblr który pozwala nie tylko całkowicie wyrzucić wszystkie znaki że to na nim stoi strona, ale udostępnia też całkiem funkcjonalny edytor HTML.
0 +1

www
8
RE: Gdzie kupujecie domeny?
Ja korzystam z domeny zakupionej na ovh.pl .
Brat polecił i jestem zadowolony.
0 +1

www
0
RE: Gdzie kupujecie domeny?
Rownież polecam OVH - znakomite ceny za odnowienie. Na nazwa.pl - masz promki na rejestrację, ale za odnowienie będziesz płacił krocie :)
0 +1

0
RE: Gdzie kupujecie domeny?
Wszystko fajnie, ale w nazwie zapłacicie ponad setkę za przedłużenie domeny PL.
To naprawdę nie jest dobry interes. Nie lepiej rejestrować u pewniaków z normalnymi stawkami?
Hekko daje domenę w cenie hostingu...
0 +1
0
RE: Gdzie kupujecie domeny?
Kupuje w OVH bo chyba najtaniej mają przedłużenie a za darmo biorę w nazwa.pl i przenosze do ovh :D
0 +1
www
0
RE: Gdzie kupujecie domeny?
A nie ma czasami czegoś takiego, że jak kupujesz domenę za 0, to wtedy masz obowiązek jej przedłużenia właśnie w nazwie?
Uważaj - w takich promocjach często pojawiają się haki, których po prostu nie zauważysz.
0 +1