Transfer potrzebny do streamowania.

0
Transfer potrzebny do streamowania.
Witam, mam internet stacjonarny bez limitu 10MB, 1MB uploadu. Za 2 miesiące kończy mi się umowa i chciałbym założyć szybszy internet. Niestety nie mam światłowodów i możliwa maksymalna prędkość to 10MB. Znalazłem wiele ofert szybkiego limitowanego internetu, limit to 100GB. Ile transferu zużywa 1h streamowania w 720p z bitrate 2500-3000? Jaki internet polecacie to sprawnego streamowania?
0 +1
423
RE: Transfer potrzebny do streamowania.
Dla ułatwienia, przyjmę bitrate na 4000.

4Mbps = 0.5 MB/s

Minuta to 60 sekund. 0.5MB/s * 60 = 30MB w minutę.

Godzina to 60 minut. 30MB * 60 = 1800MB w godzinę.

1h streamowania z bitrate 4000, to ~ 1800MB.

Pamiętaj, że limit, limitowi nie równy, doczytaj dobrze umowę, bo to wcale nie jest tak kolorowe, jak się wydaje.

orangestyles napisał(a):Jaki internet polecacie to sprawnego streamowania?

Stabilny, szybki, bez limitów, najlepiej światłowód.

EDIT:

Domyślam się, że podczas tego streama jeszcze będziesz coś robił, np. grał. Jeżeli tak, to gra też ci zje dane. Przyjmuje się, że godzina gry w BF3/4 Multiplayer to około 70-80MB/h. Więcej MB zje gra, która jest bardziej dynamiczna i ma lepszą grafikę. (Lepsza grafika = większe tekstury, większe tekstury = więcej MB).

Zwróć uwagę, że grę musisz jeszcze pobrać. W przypadku nowszych tytułów jest to często ponad 15GB, też transfer ci zje. Jakby tego było mało, pewnie oglądasz YT, serfujesz po necie, to też ci zje neta, a jak masz domowników to jeszcze sobie dolicz.

2GB neta zjesz w godzinę stremowania + grania. Postreamuj 5h dziennie i masz 2GB * 5h = 10GB. Streamuj codziennie w miesiącu(31 dni) i masz 310 GB. Daleko poza transfer, a to tylko STREAMING I GRANIE NA STREAMIE.
1 +1
0
RE: Transfer potrzebny do streamowania.
Podepnę się pod post. Obecnie mam neostradę, jednak uplaod marne 0.5 mb/s. Zastanawiam się nad internetem LTE orange/play/plus/t-mobile. Jest tu ktoś, kto korzysta z takiej opcji i mógłby się podzielić opinią?
0 +1

www
423
RE: Transfer potrzebny do streamowania.
Qbatronix napisał(a):Zastanawiam się nad internetem LTE orange/play/plus/t-mobile.

Przecież wyraźnie powiedziałem i mówią o tym dostawcy, że masz tam limity, które są wręcz śmieszne, a łącza są niestabilne :O

BTW. "Opcja szukaj" na forum: http://letsplej.pl/t-70591-twoj-internet
0 +1
0
RE: Transfer potrzebny do streamowania.
TheSebon napisał(a):Przecież wyraźnie powiedziałem i mówią o tym dostawcy, że masz tam limity, które są wręcz śmieszne, a łącza są niestabilne :O

Sam wyliczyłeś, że grając po 5 godzin dziennie, zjedzie około 310 giga w miesiąc. W orange jest oferta z limitem 500 giga, więc jeszcze dużo zostaje w zapasie.
0 +1

www
536
RE: Transfer potrzebny do streamowania.
@up Nie zapominaj o surfowaniu po internecie, gdzie filmy na YT zapewne by były oglądane w +1080p itd., ściąganie... Nie takie 500gb fajne, jak je malują.
0 +1

www
0
RE: Transfer potrzebny do streamowania.
ZlyMaciek napisał(a):@up Nie zapominaj o surfowaniu po internecie, gdzie filmy na YT zapewne by były oglądane w +1080p itd., ściąganie... Nie takie 500gb fajne, jak je malują.

Do tego miałbym wspomnianą neostradę. LTE byłoby tylko do streamowania.
0 +1

www
91
RE: Transfer potrzebny do streamowania.
LTE to technologia radiowa. Deszczyk lub chmurka i transfer szybkość spada.
Śmieję się z tego LTE, bo mój kolega jak pobierał program to w menedżerze pobierania miał demonstrację jak szybko z LTE by mu się to pobierało. Oczywiście demonstracja pokazała, że dużo szybciej, ale pech chciał, że kolega miał wtedy LTE!

Narzekał na limity transferów, bo liczył sobie każdy MB użyty w internet. Gdy coś trzeba było na internet wrzucić to mnie prosił o pomoc. Zwykle to były filmy i zdjęcia z wyjazdów, ale cóż. Kolega fotograf to ma tego pare giga ;)

Na chwilę obecną żadna technologia radiowa typu LTE czy internet w Orange nie zastąpi stabilnego światłowodu od normalnego dostawcy internetu.
0 +1

0
RE: Transfer potrzebny do streamowania.
EnterVPl napisał(a):Na chwilę obecną żadna technologia radiowa typu LTE czy internet w Orange nie zastąpi stabilnego światłowodu od normalnego dostawcy internetu.

No to jest pewne, ale niestety mieszkam na wsi, więc nawet nie ma mowy o światłowodzie :/
0 +1

www
536
RE: Transfer potrzebny do streamowania.
A radiówka?
0 +1

www