Internet radiowy - nici ze streamowania?

2
Internet radiowy - nici ze streamowania?
Witam posiadam internet radiowy. Do głowy mi nie przyszło, że mogą być jakieś problemy ze streamowaniem. Koledzy mi polecali radiówkę bo nie miałem zbyt dużego wyboru u mnie na wsi, gdyż miałem do wyboru jakieś LTe, orange bez światłowodu i właśnie radiówkę. Pierwotnie zależało mi na niskim pingu w grach, ale zobaczyłem że mam fajny upload to pomyślałem że sobie postreamuję. Niestety gubi mi klatki nieregularnie ale jednak gubi. Czasami jest ok, ale czasami tragedia.
 
Czy da się coś z tym zrobić? - Na linii ja --> dostawca nie ma jakichś drzew czy niewiadomo czego. Zwykłe bloki mieszkalne. Do jego bazy mam z jakieś 600 metrów.
 
Jeśli potrzeba wam więcej informacji to piszcie.
0 +1
1 250
RE: Internet radiowy - nici ze streamowania?
ORANGE BEZ ŚWIATŁOWODU oznacza zwykły orange po tradycyjnym kablu ?
0 +1

www
1 401
RE: Internet radiowy - nici ze streamowania?
Soplica napisał(a):nie miałem zbyt dużego wyboru u mnie na wsi

Soplica napisał(a):Zwykłe bloki mieszkalne.

oO oO oO 

Przecież nie od dziś wiadomo, że przesyły bezprzewodowe to jak stosunek bez dotykania się. Stabilność takiego łącza jest jak stabilność postawionego na nogi noworodka. Internet do streamu? Po kablu. Stabilne łącze, po kablu. Dobry dźwięk? Po kablu, żadne słuchawki bezprzewodowe itd. Bezprzewodowo to można wysłać tabelkę z worda do drukarki, aby ją wydrukowała, albo wejść sobie na jakąś stronkę/aplikację sprawdzić jak tam wyniki meczów w el. MŚ 2018 :)


MarTum napisał(a):ORANGE BEZ ŚWIATŁOWODU oznacza zwykły orange po tradycyjnym kablu ?

Tak, zapewne do dyszki, co daje jakieś 1.1Mb/s downloadu, zaś upload jest czterokrotnie niższy. Orange to ogółem dziadowski dostawca neta. Miałem z nimi sporo do czynienia w jednym z miejsc zamieszkania.
2 +1

www
25
RE: Internet radiowy - nici ze streamowania?
Stabilniejszy i bezpieczniejszy internet, to oczywiście ten po kablu. Radiówka zwiastuje sporo rozłączeń i braku neta.

@Tianse
Jeżeli chodzi o neta od orange (światłowód) to jest serio dobry (przynajmniej u mnie). Nie mam prawa do narzekania generalnie. Mam go już chyba z półtorej roku i z tego co pamiętam tylko 2 razy rozłączyło mi neta na max 5 min, pewnie z powodu pracy ze strony dostawcy a tak to śmiga aż miło. :)
0 +1

www
1 250
RE: Internet radiowy - nici ze streamowania?
Ja również pochwalę orange bo działa stabilnie i na 100% ale to zależy od jakości instalacji na którą czy to Orange czy kto kolwiek inny puszczający net po tych kablach nie ma znaczącego wpływu. Stąd jedni narzekają, inni chwalą.

Jak do domu ktoś ma daleko do centrali, a instalacja jest założona byle jak to ktokolwiek puści neta po tych kablach efekt będzie ten sam.
0 +1

www
2
RE: Internet radiowy - nici ze streamowania?
Powiem tak, miałem bardzo niemiłe przejścia z Orange, jednak już chyba lepiej iść do nich, byle by był na kablu, żeby jakaś chociaż minimalna stabilność była.
0 +1

www