Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Upgrade z Blue Yeti do Blue Yeti Pro

2
Music  Upgrade z Blue Yeti do Blue Yeti Pro
Witam serdecznie drodzy użytkownicy. 

Pytanie takie, jak w temacie. Myślę nad aktualizacją sprzętu, jednakże nie jestem jeszcze do końca przekonany co do właściwości wyboru. Oczywiście, próbki na YT i specyfikację obcykałem, jednakże chciałbym się jeszcze zapoznać z opinią ludzi, którzy może dokonywali wyboru na aktualizację mikrofonu na coś ponad blue yeti. Miał ktoś Blue Yeti Pro? A może ma coś w podobnym przedziale cenowym? Budżet to około 1300zł. Chętnie wysłuchałbym Waszych rad. 

I jeszcze jedno małe pytanie!
Korzystacie z jakichś kompresorów? Kompletnie się na tym nie znam niestety, a wiem, że ułatwi mi pracę przy filmach.
0 +1
www
384
RE: Upgrade z Blue Yeti do Blue Yeti Pro
A po co ten upgrade? Tym mikrofonem streamujesz i nagrywasz gry, czy masz kilka milionów wyświetleń na swojej muzyce?
0 +1
2
RE: Upgrade z Blue Yeti do Blue Yeti Pro
TheSebon napisał(a):A po co ten upgrade? Tym mikrofonem streamujesz i nagrywasz gry, czy masz kilka milionów wyświetleń na swojej muzyce?

Nie zajmuję się muzyką. Nagrywam gry. Masz rację, jednakże zależy mi na wysokiej jakości dźwięku. Choć po tym co napisałeś, zacząłem mieć wątpliwości co do słuszności mojego pomysłu co do upgrade'u. Może lepiej będzie po prostu zainwestować w jakieś oprogramowanie do obróbki dźwięku i w te tematy się zagłębić, aniżeli upgradować coś, co wcale nie jest złej jakości.
0 +1
www
455
RE: Upgrade z Blue Yeti do Blue Yeti Pro
Nad jakością studyjną zacznij myśleć wtedy, gdy już naprawdę osiągniesz jakiś próg oglądalności (50 tys. wyśw. dziennie).
I na pewno zapomnij o tym BluSzmelcu Pro, bo wydasz 2x więcej hajsu za jedynie delikatnie zmieniony wygląd i dodatkowe wejście przy tej samej, ch*jowej jakości. Jak masz tysiunca na wydanie, to polecam Audio-Technica AT2020 + mikser XLR i człowieku jakość kilkukrotnie lepszą otrzymujesz.
0 +1

www
1 241
RE: Upgrade z Blue Yeti do Blue Yeti Pro
A te turbo jakości to chociaż są słyszalne na nieturbo głośnikach i słuchawkach które posiada 95% widzów ?
Bo turbo szum to usłyszy każdy ale te mikro różnice między dobrym mikrofonem i takim lepszym dobrym to wątpię aby nieświadomy widz wyłapał.

Dźwięk ma nie wkurzać i tyle. Zero szumu, buczenia, charczenia, czysta linia, wyraźna mowa i styka dla 95% widzów.
2 +1

www
2
RE: Upgrade z Blue Yeti do Blue Yeti Pro
Dziękuję za cenne rady, otworzyliście mi oczy. Jestem Wam wdzięczny za uświadomienie, bo chyba patrzałem na to pod złym kątem.
1 +1
www