Jak Ustawić mikrofon

1
Jak Ustawić mikrofon
Witam
Mam pytanie jak ustawić mój mikrofon (SamsonC01uPro) używam go jakieś około 15cm od buzi.
I tu kontynuacja a raczej rozszerzenie pytania, jaką czułość wybrać żeby było dobrze mnie wyraźnie słychać (Nie chodzi mi o to żebym nie seplenił bo to już ode mnie zależne, tylko o to żeby mój głos był no nwm jak to określić po prostu dobry),  i żeby nie było zbytnio słychać klawiatury która jest około 15 cm od mikrofonu. Od razu piszę że to tylko na nagrania więc potem mogę to pogłośnić.
Ustawienia mikrofonu w systemie to 30.
Liczę na szybką pomoc, z góry dzięki :D
0 +1
1 398
RE: Jak Ustawić mikrofon
Redon napisał(a):używam go jakieś około 15cm od buzi.

Redon napisał(a):żeby nie było zbytnio słychać klawiatury która jest około 15 cm od mikrofonu

Jak wyczarujesz magiczną barierę nieprzepuszczającą fal dźwiękowych, to podziel się swoim zaklęciem, bo innym na pewno się przyda. Jak chcesz zrobić żeby coś co jest 15cm od mikrofonu było bardzo dobrze słyszalne, a drugie coś w takiej samej odległości nie było w ogóle słyszalne? Huh
0 +1

www
460
RE: Jak Ustawić mikrofon
Tianse napisał(a):Jak chcesz zrobić żeby coś co jest 15cm od mikrofonu było bardzo dobrze słyszalne, a drugie coś w takiej samej odległości nie było w ogóle słyszalne?
Jak zjeść ciastko i mieć ciastko? O to jest pytanie. :D

Mój superszajs niestety ma charakterystykę superkardioidalną, ale odkąd mam go na ramieniu (własnej roboty i projektu zrobiony z szyn aluminiowych z Castoramy xD), to zdecydowanie mniej wyłapuje dźwięki klawiatury i myszki.

I niestety z Samsonem jest podobnie, więc nigdy nie zlikwidujesz tych dźwięków.
0 +1

www
399
RE: Jak Ustawić mikrofon
Mikrofon ustawiasz na tyle cicho żeby nie było picków do zera cyfrowego, ale na tyle głośno żeby później nie musieć tego zbytnio zmieniać w postprodukcji, bo wtedy szumy/zanieczyszczenia też lubią się podbić(jeżeli nie zrobisz dobrego EQ, odszumiania etc.).

Piotru dobrze wspomniał, że zamocowanie na ramieniu, zamiast postawienie na biurku, powinno pomóc. Do tego im cichsza klawiatura tym lepiej. Oczywistym jest, że dobra klawiatura membranowa będzie dużo cichsza niż klawiatura mechaniczna z blue switchami, które mają najgłośniejszy klik ze wszystkich switchów.

BTW. W sumie, tak opisałeś pytanie, że nawet do końca nie wiem o co chodzi. Jeżeli to po prostu głośna klawiatura to zmień ją na jakąś cichszą, a w razie czego mikrofon przysuń bardziej do ust i zmniejsz poziom sygnału w Widnowsie. Podkładka pod klawiaturę też powinna pomóc.
1 +1
1
RE: Jak Ustawić mikrofon
Jak wyczarujesz magiczną barierę nieprzepuszczającą fal dźwiękowych, to podziel się swoim zaklęciem, bo innym na pewno się przyda. Jak chcesz zrobić żeby coś co jest 15cm od mikrofonu było bardzo dobrze słyszalne, a drugie coś w takiej samej odległości nie było w ogóle słyszalne? Huh[/quote]
Hej
Widzę że nie wiesz co to za mikrofon. Spokojnie nic nie szkodzi, już spieszę z wytłumaczeniem. A otóż jest to mikrofon który z przodu zbiera więcej dźwięku niż z tył. Mam nadzieję że pomogłem i już wiesz co to za mikrofon :D
0 +1
1 398
RE: Jak Ustawić mikrofon
Redon napisał(a):Widzę że nie wiesz co to za mikrofon. Spokojnie nic nie szkodzi, już spieszę z wytłumaczeniem. A otóż jest to mikrofon który z przodu zbiera więcej dźwięku niż z tył. Mam nadzieję że pomogłem i już wiesz co to za mikrofon :D

Charakterystyka kardioidalna wygląda ładnie w 2D, zaś w 3D jest to niemalże sfera i zbiera w sposób niemalże idealny jak mikrofon dookólny. Nie myl shotgun'a z kardioidą. Z tego co piszesz, jak widać braki wiedzy są tylko po Twojej stronie. Jeśli wierzysz, że kardioida zbiera więcej z przodu niż z tyłu, to znaczy że jeszcze w domu za świętego mikołaja dziadek musi się przebierać, bo... co w takim razie jeśli chodzi o górę i dół, pomijając już kierunki skośne?

Kardioida w tanich mikrofonach amatorskich (takich jak Twój):

[Obrazek: 3496:m.png]

Mój shotgun (AT 897):

[Obrazek: charakterystyka_audio_technica_at897_pol...734297.jpg]

Oczywiście pamiętaj, że żyjesz w świecie 3D, a nie płaskim jak kartka, więc przełóż to sobie na 3D.
1 +1

www
1
RE: Jak Ustawić mikrofon
Tianse napisał(a):shotgun (AT 897)
Drogi przyjacielu twoja odpowiedź jest w 100% prawidłowa tylko też zauważ że mikrofon nie jest postawiony w pionie. tylko lekko pod skosem.
Dodatkowo. drogi to pojęcie względne więc cieżko powiedziec że samosnC01Upro (350zł) jest drogi bo są jeszcze mikrofony po 10 jak i 50 zł. Ja oczywiście rozumiem że twój mikrofon za 1000 zł nie może się z moim równać tylko mi taki mikrofon jest nie potrzebny ponieważ nie używam kamery do nagrań tylko komputera, a zauważyłem że większość dobrych ytberow kożysta z Samsona C01upro lub bez wersji Pro.
PS.
[Obrazek: samsonc01upolar.png]
0 +1
460
RE: Jak Ustawić mikrofon
Redon napisał(a):a zauważyłem że większość dobrych ytberow kożysta z Samsona C01upro
XDDDDDDDDD


Redon napisał(a):Dodatkowo. drogi to pojęcie względne więc cieżko powiedziec że samosnC01Upro (350zł) jest drogi bo są jeszcze mikrofony po 10 jak i 50 zł.
Zdanie nielogiczne w hooy, ale mniemam, że chciałeś powiedzieć, że szajson do tanich nie należy.
Powiem tak: Nie mam pojęcia, czemu ten 13 letni złom nie dość, że tyle kosztuje, to jeszcze ostatnio podrożał.
Jakość ma mocno przeciętną, wygląda jak dildo i generalnie nie polecam tego badziewia.

Redon napisał(a):tylko też zauważ że mikrofon nie jest postawiony w pionie. tylko lekko pod skosem.
Nie ma to najmniejszego znaczenia, czy jest pod kątem 0 czy 70 stopni. Fale odbijają się, a nie znikają, więc finalnie i tak mikrofon zbierze cały hałas.
1 +1

www
1
RE: Jak Ustawić mikrofon
1.Wiesz znam kliku np: Multi albo Plaga. Dwaj więksi ytberzy
2.Nwm czy podrożał ja go kupiłem za 250zł i jestem z niego dumny wiem że są lepsze ale za 250 zł to raczej spełnia rolę.
3.To nwm fajnie że mi to przedstawiłeś :D
0 +1
1 398
RE: Jak Ustawić mikrofon
Redon
[Obrazek: samsonc01upolar.png]

20kHz? Lol Lol Lol Teraz znajdź swoją "kardioidę" dla 20Hz. W rzeczywistości Twój mikrofon z powyższą charakterystyką ma tyle wspólnego co rower chińskiego dostawcy pizzy z bolidem F1. Ta charakterystyka to oszustwo typu jak podawanie czasu reakcji dla monitora (grey-to-grey) czy mocy zasilacza (podają moc szczytową, zamiast na linii 12V).


Redon napisał(a):tylko lekko pod skosem.

Co w sferze lub kształcie mało kardioidalno podobnym zmienia kąt ustawienia? Huh Sfera to nie geoida modelowana elipsoidą, aby były jakieś różnice. Żeby Ci to zobrzować, to weź sobie piłkę, jakąkolwiek, i połóż przed sobą. Popatrz na nią, a potem sobie ją obróć i odłóż. Zmieniło się coś? Kształt? Charakterystyka? Cokolwiek? No właśnie... Do swojego samsona możesz mówić nawet gdy będzie wisieć do góry nogami i nic to nie zmieni.Redon napisał(a):drogi to pojęcie względne więc cieżko powiedziec że samosnC01Upro (350zł) jest drogi bo są jeszcze mikrofony po 10 jak i 50 zł.

Są też mikrofony po kilkanaście tysięcy złotych. Po co one by były, gdyby mikrofony w budżecie miesięcznej wypłaty z programu 500+ byłyby idealne i tak świetne jak to mają w opisach na witrynach sklepowych? Mam dużo droższe zestawy niż AT 897 i nie wymagam od nich cudów, bo nie są to przedmioty o przeznaczeniu profesjonalnym. Dziwię się, że gdy ktoś kupuje sprzęt za nawet nie 100€, wymaga od niego cudów na kiju, a przecież to dniówka przeciętnego europejczyka cywilizowanej Europy, bo na takie dane producenci patrzą przy ustalaniu cen.
0 +1

www