Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wybór mikrofonu

0
Wybór mikrofonu
Witam

Zastanawiam się nad kupnem mikrofonu do 350zł. Po przeczytaniu i przesłuchaniu różnych opini wybrałem 2 opcje. 
  • Samson c01u pro
  • Novox nc1

Różnica między nimi wynosi bodajże 70-80zł. Pytanie jest takie: czy opłaca się dopłacić do Samsona, czy może różnica w jakości nie jest warta tej ceny?

Póki co jestem bardziej za Samsonem, lecz chciałbym usłyszeć opinię kogoś bardziej obeznanego w temacie.
0 +1
129
RE: Wybór mikrofonu
Czy ten samson ma odsłuch? Jeżeli nie to moim zdaniem nie warto. Jedną z ważniejszych rzeczy jest odsłuch nagrywania, a novox tego nie ma.
0 +1

www
420
RE: Wybór mikrofonu
Wersja PRO ma odsłuch, bez PRO nie ma.

Po co mu odsłuch, skoro nie będzie go potrzebował? Jak chce streamować, nagrać vloga, albo LP to jest to useless.
0 +1
10
RE: Wybór mikrofonu
Można znaleźć wersję Novoxa NC-1 o trochę innym wyglądzie, ale dokładnie takim samym brzmieniu (i dodatkowo statywem z zestawie) już za 200 zł
Superlux E205u też jest na USB i ma odsłuch (w sumie to po prostu wyjście słuchawkowe do komputera) i jest również za 200 zł, ale ma gorszą jakość.
0 +1
www
0
RE: Wybór mikrofonu
Odsłuch może okazać się przydatny, lecz nie konieczny. Bardziej interesuje mnie róznica w jakości samego mikrofonu. Dzwięk samsona jest lepszy, tylko czy ta róznica jest warta tych 70-80zł. Nie jestem obeznany na tyle by w 100% stwierdzić więc pytam.
0 +1
129
RE: Wybór mikrofonu
LocaHa12 napisał(a):Odsłuch może okazać się przydatny, lecz nie konieczny. Bardziej interesuje mnie róznica w jakości samego mikrofonu. Dzwięk samsona jest lepszy, tylko czy ta róznica jest warta tych 70-80zł. Nie jestem obeznany na tyle by w 100% stwierdzić więc pytam.
Dźwięk jest bardzo podobny, ale brzmienie inne. Samson jest dobry do niektórych głosów, Novox do innych. Mają inną charakterystykę. Ja bym się postarał sprawdzić i jeden i drugi. Możesz kupić przez neta oba i zwrócić ten, który mniej ci się podoba. Masz na to 14 dni.
0 +1

www
3
RE: Wybór mikrofonu
ja posiadam mikrofon blue yeti i jest mega , jednak cena to 600-700 zł, z tego co sam się rozglądałem za mikrofonem właśnie w cenie 350 zł i wolałem dołożyć do tego droższego, jeśli tak zrobi z pewnością będziesz zadowolony.
Blue yeti ma kilka trybów nagrywania, chodzi tutaj że np łapie dźwięk na około, przód tył, lub tylko przód 30 stopni i ta funkcja daje np to że nie słychać stukania klawiatury czy np gdy masz laptop szumu wentylatorów.
Jeśli jednak nie zdecydujesz się poczekać i odłożyć więcej kasy to chyba kupiłbym na twoim miejscu novoxa
0 +1

www
420
RE: Wybór mikrofonu
karolgamechannel napisał(a):blue yeti
Overprized shit.
1 +1
2
RE: Wybór mikrofonu
Mam novoxa i polecam :D
0 +1
35
RE: Wybór mikrofonu
a ja mam mikro za pare groszy.. Logitech usb EA do śpiewania i daje radę, na początek po co kupować blue yeti czy jakies razery. Nie rozumiem
0 +1

www