Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kamera sportowa

1 406
Kamera sportowa
Rozważam zakup jednej z poniższych opcji:

1. Jedna porządna kamerka sportowa lub 360 stopni.
2. Dwie kamery - sportowa i 360 stopni, ale tańsze.

O ile w sprzęcie do normalnego nagrywania i fotografowania znam się dość dobrze i jestem na bieżąco, tak tematu małych urządzeń nie śledzę. Ktoś może co.ś używa i jest w stanie podzielić się spostrzeżeniami, uwagami, zaletami i wadami? Ewentualnie polecić coś godnego zakupu?

Wstępnie ze zwykłych kamer w oko wpadły mi Xiaoyi 4K+ i GoPro Hero Black 7. Z 360 stopni Xiaomi Mi Sphere i pewien Asus, ale on już jest niedostępny w sprzedaży.
0 +1

www
121
RE: Kamera sportowa
Kurcze, a do czego chcesz tej kamery. To zasadniczą kwestia, czasem lepiej jedną lepsza, czasem 2 słabsze
0 +1

www
1 406
RE: Kamera sportowa
Do nagrywania :D

Zobaczyłem właśnie stabilizację w GP Hero 7 Black i temat chyba zrobił się zbędny Serce

Generalnie to chciałbym sobie na YT ponagrywać trochę materiałów. I nie ukrywam, że chciałbym ją zabierać do samolotu, co z moją aktualną HC-X920 jest nieco problematyczne ze względu na wagę i rozmiar. Może to trochę szalone, ale myślę, żeby przerzucić się z Panasa na GP ze względu na potrzebną mi funkcjonalność. Choć szkoda mi tej HC-X920, bo zacny sprzęcik jak na swoją cenę, ale jej już z rok nie użyłem i... leży.
0 +1

www
121
RE: Kamera sportowa
Myślę, że do ogólnego nagrywania lepiej się nadają sprzęciki typu lumix g7, canon m10 itp. no chyba, że zależy ci na tym, by z kamerką wchodzić do wody, wtedy faktycznie gp 7 jest chyba najlepszym wyborem. Jeżeli nie boisz się edycji to rozważ jeszcze GoPro Fusion
0 +1

www
1 406
RE: Kamera sportowa
Bez przesady, tym można sobie kręcić w teatrze. Mam dostęp do Sony NEX-6, Canona EOS 600D i wielu innych tego typu sprzętów, to moja HC-X920 miażdży je wszystkie razem wzięte. Zero stabilizacji, szarpanie obrazu, słaby autofocus, ciężkie obiektywy i do tego niektóre potrafią się grzać niemiłosiernie w gorące lato. Gdybym miał czymś takim nagrywać, to nie wypuściłbym mojego Pansa z rąk. Ja jednak chciałbym przerzucić się na coś bardzo poręcznego, małego, lekkiego i do każdych warunków. Stąd pomysł na zakup kamerki sportowej.
0 +1

www
0
RE: Kamera sportowa
Ja to bym wolał jedną a dobrą ;p
0 +1
121
RE: Kamera sportowa
Tianse napisał(a):Bez przesady, tym można sobie kręcić w teatrze. Mam dostęp do Sony NEX-6, Canona EOS 600D i wielu innych tego typu sprzętów, to moja HC-X920 miażdży je wszystkie razem wzięte. Zero stabilizacji, szarpanie obrazu, słaby autofocus, ciężkie obiektywy i do tego niektóre potrafią się grzać niemiłosiernie w gorące lato. Gdybym miał czymś takim nagrywać, to nie wypuściłbym mojego Pansa z rąk. Ja jednak chciałbym przerzucić się na coś bardzo poręcznego, małego, lekkiego i do każdych warunków. Stąd pomysł na zakup kamerki sportowej.
W takiej sytuacji nie ma dyskusji, hero 7 jest w tej chwili najlepszą kamerką
0 +1

www
1 406
RE: Kamera sportowa
I chyba tak zrobię. Odłożę na GP 7 i może jakoś na święta sobie sprawię. Kto wie, może jak się dobrze będzie sprawować to sprzedałbym mojego Panasa i kupił drugą? Robić sobie ujęcia z dwóch miejsc to nie z jednego. Chociaż tak się przywiązałem do X920, że nawet jak leży i od dawna jej nie tykam to i tak jakoś ciężko byłoby mi się z nią rozstać :P
0 +1

www