Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nowy kanał?

5
Nowy kanał?
Cześć. Wpadłem ostatnio na pomysł, aby utworzyć drugi kanał na YT. Stary kanał oczywiście zostaje i nadal będą uploadowane tam filmy.
Jednak różnica między nowym, a starym kanałem będzie taka, że nowy kanał będzie jednotematyczny, a nie "ogólny".

Opis przyszłego kanału:

1. Na kanale znajdują się różne video-memy, czyli takie krótkie fragmenty nieznanych dotąd większości  ludziom filmów z YT i nie tylko (zazwyczaj trwające do 10-30 sekund), które za sprawą tegoż kanału, stają się sławnymi memami internetowymi. Vmemy przedstawiają zazwyczaj sylwetki ludzkie, do tej pory nieznane większej części YouTuba.

2. Żeby nie być gołosłownym - przykłady:

https://www.youtube.com/watch?v=yBLdQ1a4-JI
https://www.youtube.com/watch?v=RW-F4BNnOm8
https://www.youtube.com/watch?v=8w0SpnL_Ysg

Jak widać, wyświetleń całkiem, całkiem. Szczególnie w tym pierwszym, a to przecież tylko wycięty fragment i odpowiednio dobrane metadane do treści filmu. Zdaję sobie również sprawę, że to sławna piosenka. Dlatego szukałbym wyrywków ze sławnych jak i tych mniej sławnych filmów. Problem z prawami autorskimi raczej nie spory, bo nie będę monetyzował swoich filmów (chociaż nic nie jest wykluczone). Ważne, żeby YouTube nie odwalał i nie kasował każdego nowo dodanego.

3. W każdym vmemie występują słowa w formie pisemnej (a czasem nawet graficznej - zależne od sytuacji) wypowiadane przez osobę, która ma się stać sławna w internecie.
Oczywiście nie są to napisy wykonane na "odwal się", a tym bardziej zwykłe Subtitles. W planach mam właśnie nad nimi poświęcać najwięcej czasu wykonując je w PS'ie, a potem używać ich do montażu, zwracając także uwagę na takie drobiazgi, jak animacja, szybkość, wielkość, chwytny moment itp.

4. Filmy te są skierowane dla WSZYSTKICH. Oznacza to, że nieważne jakim językiem się komunikujesz na codzień, znasz co najmniej podstawy angielskiego.

5. Jak wyżej. Tytuły, opisy, tagi, WSZYSTKO w języku angielskim. Dodatkowo mam zamiar robić tłumaczenia na +/- 10 jezyków. Opłaca się?  :D

6. Kanał musi dobrze wystartować, dlatego zastanawiam się jeszcze nad dobrą nazwą. Jak macie jakieś pomysły to piszcie poniżej. Moje propozycje:

- MemeMan
- MemesMman
- MemeSman

Z drugiej zaś strony nie chciałbym się ograniczać tylko do jednego. W mojej głowie siedzi mnóstwo pomysłów, a ja chcę również wykonać inne śmieszne filmiki, tzw. "układanki" czy jak to się teraz zwie? YouTube Poop?

ALE...

Najbardziej dręczy mnie pytanie, czy to aby na pewno się uda. Czy może znowu będzie tak samo, że YT nie pomoże mi dotrzeć do grupy docelowej i będę musiał znowu odpuścić sobie to wszystko, tracąc przy tym czas i chęci...

Dlatego tworzę ten temat. Jestem naprawdę ciekaw, czy was taki kanał zainteresuje (radzę dokładnie zapoznać się z opisem). I czy bylibyście w stanie udostępniać takie filmy innym, gdybyście sami je polubili. Jeżeli tak - to zabieram się do działania. Jeżeli nie - trudno (ale widzę w tym ogromny potencjał).


ps: Mam nadzieję, że nikt mi nie pop**erdoli pomysłu ;)
0 +1
129
RE: Nowy kanał?
Pierwszy raz widzę tak dokładny opis tego co chce zrobić Youtuber. Ma to ręce i nogi, jeżeli podeprzesz to dobrym funpage-em oraz solidną reklamą to powinno się udać. Załóż sobie konkretne cele, np. 1000 subskrybentów w pierwszym kwartale działalności, albo minimum 2 tys. wyświetleń miesięcznie w 3 miesiącu działania kanału. Pomyśl co cię zadowoli i skontroluj to po określonym czasie, jak jest spełnione minimum to świetnie, jak nie to coś robisz źle. Powodzenia.
0 +1

www
1 409
RE: Nowy kanał?
Ja widzę jeden problem:

SimonStudios napisał(a):które za sprawą tegoż kanału, stają się sławnymi memami internetowymi

Jak chcesz to przeskoczyć? YT notorycznie ubija wszystkie nowe kanały i obcina zasięgi na potęgę, propsując to co już jest znane, gdyż im to komercyjnie się po prostu opłaca. Poczytaj sobie o tym, bo nie mając swojego contentu, tylko unikatowe "byle-co" na jeden filmik nie przyciągniesz widzów, tylko jednorazowe wyświetlenie. Patrz na swoje przykłady - 24mln odtworzeń i 18k subów lub ponad 80k wyświetleń i 25 subów, z czego 20 to pewnie znajomi. Coś jak reklama, każdy widział, ale nikt nie chciałby tego oglądać.

SimonStudios napisał(a):ps: Mam nadzieję, że nikt mi nie pop**erdoli pomysłu ;)

Takich kanałów dziennie powstają tysiące ;)
2 +1

www
417
RE: Nowy kanał?
Jak dla mnie to pomysł średni. Popieram Tianse, wyświetlenia może wbijesz, ale marką to to nie będzie. Nikt też nie będzie Ciebie oglądał, bo ty to ty. Każdego interesuje mem, a nie ty.

Co z kwestią praw autorskich? Jak z zarabianiem z tego? Na początku będziesz trafiał do polskiej widowni, bo IP masz w Polsce, YT lubi szufladkować. Sam projekt, jako idea jest tylko średni. Jeżeli chodzi o twoją osobę, kreowanie marki, zarabianie to raczej cienko. Co z lokowaniem produktu, jak gdzie, czy firmy będą chciały? Tym bardziej, nie masz ochoty czegoś tworzyć? Czegoś oryginalnego, czegoś swojego?

BTW. Moim zdaniem szansa na viral jest, tak samo jak i innych już obecnych memów. Większość na farcie. Dwie osoby wrzucają w mniej więcej tym samym czasie ten sam mem, a tylko jedna z nich ma miliony, druga tylko tysiące. Poza tym, kwestia konkurencji, kwestia rozwoju, kwestia tego, że nad viralem nigdy nie zapanujesz w takiej formie. Dużo pytań, mało odpowiedzi, a jak już są to i tak są słabe...
1 +1
5
RE: Nowy kanał?
Mnie tylko ciekawi, jakim cudem ten gościu zdobył aż tyle wyświetleń i jeszcze na dodatek subów:

https://www.youtube.com/channel/UC9Rr-Qp..._polymer=1

Gościu ma tylko 3 filmy. Nawet baneru nie ma swojego, a jedynie co zrobił, to wyciął fragment z oryginalnej piosenki, która została dodana miesiąc wcześniej. Ja tego nie pojmuję ;/

Przecież to niemożliwe, że on pokazał to kilku swoim znajomym na fb i potem się to tak rozeszło...
0 +1
1 409
RE: Nowy kanał?
Wiesz, że chcąc tak właśnie trolować to można sobie nakupić wyświetleń i subów tyle, że w pale się to nie mieści? Ponoć to na azjatyckich portalach gdzieś tam kosztuje grosze i boty nabijają jak wściekłe. Pytanie tylko brzmi, jaki jest w tym sens?
0 +1

www
5
RE: Nowy kanał?
Tianse napisał(a):Pytanie tylko brzmi, jaki jest w tym sens?

No to akurat nie było aż tak śmieszne, ale teraz jest to mem i prawie w każdej kompilacji "try not to laugh" się znajduje.

Może zły przykład podałem, ale naprawdę ja dużo czasu spędzam na yt i wychwytuję naprawdę fajne momenty. Mógłbym wam nawet jeden taki filmik pokazać, gdzie jest taki urywek, ale nie zrobię tego, bo zaraz ktoś to przede mną zrobi.
0 +1
417
RE: Nowy kanał?
To "AHHHH" podłapały jakieś duże kanały, które robiły funny moments i inne stronki na FB i Insta zajmujące się takimi kompilacjami i "śmiesznymi rzeczami". Potem sporo youtuberów tego używało. Akurat to, że on to ma i wrzucił na swój kanał to po prostu fart. Gościu wyłapał coś ciekawego, porozsyłał do różnych kanałów(takich jak wyżej wymieniłem) i tak to powstało.

Tyle, że to był akurat chwytliwy materiał. Ile tego da się robić, a już masowo to nie wiem. Chcesz próbuj. Wyświetlenia możesz faertem zgarnąć milionowe, ale biznesu z tego nie zrobisz, bo to nie ma przyszłości w tym kierunku.
0 +1
5
RE: Nowy kanał?
TheSebon napisał(a):Gościu wyłapał coś ciekawego, porozsyłał do różnych kanałów(takich jak wyżej wymieniłem) i tak to powstało.

Lol nawet na to nie wpadłem. A przecież mogę z jakimś większym kanałem się dogadać w tej sprawie. No nic. Trzeba zacząć działać, a nuż się uda.
0 +1
460
RE: Nowy kanał?
SimonStudios napisał(a):Mnie tylko ciekawi, jakim cudem ten gościu zdobył aż tyle wyświetleń i jeszcze na dodatek subów:
Pewnie w taki sam sposób, jak prowadzone przez lemingi kanały typu "zbieramy 50k subów bez filmów", "zbieram 100k subów z jednym filmem" itp.
0 +1

www