Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mikrofon krawatowy

1
Mikrofon krawatowy
Dobry,
ze względu na dość nietypowe stanowisko z komputerem (kanapa i komp przy TV :D) szukam mikrofonu krawatowego do 150-180zł. Nie mam zbytnio jak postawić zwykły mikrofon ze statywem. Po za tym przyszłościowo chciałbym móc taki mikrofon podpiąć do aparatu i nagrać coś na zewnątrz.

Moje jedyne doświadczenie z mikrofonami do tej pory to ultra hiper Tracer screamer i mic z headsetu creative sound blaster blaze. Czyli raczej lipa. Kartę dźwiękową mam integre, ponoć dobrą (jak na integre) Realtek ALC1220-VB. Czy kupując taki sprzęt uzyskam znaczącą poprawę jakości względem sprzętów wymienionych wcześniej? No i co wybrać?
0 +1
21
RE: Mikrofon krawatowy
Najtańszy, a dobry Zalman ZM-Mic 1. Droższy Boya BY-m1, i najdroższy AudioTechnica ATR3350. Te 2 ostatnie wymagają bateryjki LR44. Oprócz nich polecany jest Rode Smartlav ale kosztuje coś koło 200zł.
0 +1

1
RE: Mikrofon krawatowy
Zastanawiałem się właśnie nad Audio Technica. Pytanie tylko czy uzyskam lepszą jakość?

Najbardziej zależy mi na poprawieniu barwy głosu, czuję różnice między moim headsetem a Tracerem screamerem (na + tracera, głos jest mniej płytki). Pytanie czy poczuje różnice między Audio Technica a Tracerem?

Osiągnięcie takiego efektu jak przy mikrofonach na USB podejrzewam nie jest możliwe, ale czy chociaż będzie jakiś postęp?
0 +1
137
RE: Mikrofon krawatowy
Źle patrzysz na temat. Dobry mikrofon z kartą Realteka nie da ci fajnego dźwięku. Rozumiem, że nie bardzo masz miejsce na statyw, ale krawtówka nie jest rozwiązaniem. Możesz pomyśleć o zoom h1 używanym i podpiąć go do kompa jako interfejs audio, albo kup interfejs audio i mikrofon dynamiczny - niestety statyw będzie potrzebny, ale możesz go ustawić obok biurka. Podsumowując, jak podepniesz krawatówkę do kompa to będzie tragedia, mnóstwo szumu.
1 +1

www
1
RE: Mikrofon krawatowy
Hmm, a dodatkowa zewnętrzna karta dźwiękowa by coś dała? Np Xonar?

Edit: Problem polega na tym że nawet biurka nie mam :p Mój pokój wygląda trochę jak mały salon. Bardziej do konsoli jest przystosowany. Musiałbym normalny duży stojący statyw kupić. W domu mi wszyscy powiedzą że na głowe upadłem :D
0 +1
1 410
RE: Mikrofon krawatowy
Cigar napisał(a):Źle patrzysz na temat. Dobry mikrofon z kartą Realteka nie da ci fajnego dźwięku.

Dokładnie. Integra choćby była nie wiadomo jak chwalona i uważana za dobrą, to i tak to tylko integra. Coś w stylu silnika od malucha o pojemności 0,5l. Możesz to technologicznie ulepszać i mówić, że jest dużo lepsze niż przed laty, ale to wciąż ma się nijak do silników o większych pojemnościach. Rozumiesz analogię?

StepchenPL napisał(a):Edit: Problem polega na tym że nawet biurka nie mam :p Mój pokój wygląda trochę jak mały salon. Bardziej do konsoli jest przystosowany. Musiałbym normalny duży stojący statyw kupić. W domu mi wszyscy powiedzą że na głowe upadłem :D

Na pewno byłoby to tańsze i lepsze rozwiązanie niż zabawa z integrą i krawatówkami. Statyw to jakieś 30zł. Kupisz, postawisz sobie i masz. Po problemie. Na niego mik na USB i zapominasz o sprawie.
1 +1

www
1
RE: Mikrofon krawatowy
No nic, czyli został mi standardowy dla każdego wybór. Novox czy Superlux. Gdyby tylko można było zrobić sobie próbę obu mikrofonów... Najbardziej się cykam tego że nie odczuje praktycznie żadnej różnicy.
0 +1
1 410
RE: Mikrofon krawatowy
StepchenPL napisał(a):Novox czy Superlux

Samson. I po sprawie.
0 +1

www
137
RE: Mikrofon krawatowy
StepchenPL napisał(a):No nic, czyli został mi standardowy dla każdego wybór. Novox czy Superlux. Gdyby tylko można było zrobić sobie próbę obu mikrofonów... Najbardziej się cykam tego że nie odczuje praktycznie żadnej różnicy.
Kurcze, to pojemnościówki, ja na prawdę polecam dynamika np używany podcaster od rode.
0 +1

www
1 410
RE: Mikrofon krawatowy
Cigar napisał(a):Kurcze, to pojemnościówki, ja na prawdę polecam dynamika np używany podcaster od rode

Co ma rodzaj mikrofonu do jego charakterystyki?
0 +1

www