Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rekalama Google Ads

3
Youtube-red  Rekalama Google Ads
Cześć. Chciałem dla testu wykupić reklamę w Google Ads. Podczas ustawiania kampanii reklamowej ustaliłem budżet dzienny ok. 4zł i wpłaciłem na kampanię 40zł. Pokazywało mi, że będę osiągał 183 kliknięcia dziennie, tymczasem za 7 kliknięć zapłaciłem 6zł i stoi w miejscu. Ktoś się orientuje o co chodzi, ewentualnie zna się na ustawianiu kampanii i może pomóc na priv? [imgur]https://i.imgur.com/gGsFxDZ.jpg[/imgur] https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/536d4b2bd183eb0d
0 +1
www
127
RE: Rekalama Google Ads
Generalnie to normalne. Każde wyświetlenie reklamy działa tak, że google najpierw tworzy okienko pod reklamę i pobiera informację osoby, która ma ją zobaczyć, następnie wszystkie kampanie, których wymogi spełnia ta osoba rozpoczynają licytację (wszystko elektronicznie i bardzo szybko), wygrywa ta kampania, która wyda najwięcej i właśnie ona jest wyświetlana. Możesz ustawić limit maksymalny za kliknięcie wyższy i mieć szybciej rezultaty, albo niższy i płacić mniej.
0 +1

www
0
RE: Rekalama Google Ads
Cigar napisał(a):Generalnie to normalne. Każde wyświetlenie reklamy działa tak, że google najpierw tworzy okienko pod reklamę i pobiera informację osoby, która ma ją zobaczyć, następnie wszystkie kampanie, których wymogi spełnia ta osoba rozpoczynają licytację (wszystko elektronicznie i bardzo szybko), wygrywa ta kampania, która wyda najwięcej i właśnie ona jest wyświetlana. Możesz ustawić limit maksymalny za kliknięcie wyższy i mieć szybciej rezultaty, albo niższy i płacić mniej.

Niestety nie jest tak jak piszesz, nie tylko wydatki się liczą, jest jeszcze taki wskaźnik jak wynik jakości. Możesz najwiecej wydawać, ale jak masz niski wynik jakości to nie będziesz najwyżej i najlepiej z reklamami.

Nigdy nie można się sugerować się estymacją, ponieważ jest ona uzależniona od wielu czynników.
0 +1
www