Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Cudze materiały bez zgody autora?

5
Youtube-red  Cudze materiały bez zgody autora?
Chciałbym przesłać trochę klipów z jednej kreskówki na swój kanał. Ale...

Czy jeśli:

- zakryję logo stacji,
- zmniejszę obraz odtwarzanego fragmentu,
- zablokuję posty/like,
- zmodyfikuję odtwarzany dźwięk,
- dodam w opisie notkę "All rights goes to..."

to czy YT mimo wszystko skasuje taki film?
0 +1
1 410
RE: Cudze materiały bez zgody autora?
0 +1

www
5
RE: Cudze materiały bez zgody autora?
Tianse napisał(a):Używaj jako cytat, który omawiasz. Masz przykład takiego kanału:

https://www.youtube.com/channel/UCIj6yjW...zNLBjQ8Beg

Niezupełnie..

Może przytoczę kilka przykładów, żeby było jaśniej:

https://www.youtube.com/watch?v=oN8Gm7nKQ1c

Tu dokładnie widać, że obraz jest zoomowany + gościu zarabia na tego typu filmach. Polecam obczaić więcej filmów na jego kanale.

https://www.youtube.com/watch?v=DnEHMAhqUZM

Tutaj kompilacja śmiesznych wpadek dziennikarskich. Film ponad 20mln wyświetleń. Reklam nawalone w ch** - gościu ewidentnie na tym zarabia.

https://www.youtube.com/watch?v=Bj2ur7vXtCs

Tutaj filmik, co prawda krótki, bo tylko 46 sekund, ale jest to oczywiście wycięty fragment ze Spongeboba. Filmik nie został zdjęty. Dlaczego?

?
0 +1
137
RE: Cudze materiały bez zgody autora?
Możesz zedytować obraz i to wystarczy, ale jest to wbrew przepisom o ochronie praw autorskich i jeżeli twórca lub ktoś kto ewidentnie wie, że to nie twoje i będzie chciał ci dopiec to zgłosi film. 3 potwierdzone zgłoszenia to usunięcie kanału.
0 +1

www
5
RE: Cudze materiały bez zgody autora?
Cigar napisał(a):Możesz zedytować obraz i to wystarczy, ale jest to wbrew przepisom o ochronie praw autorskich i jeżeli twórca lub ktoś kto ewidentnie wie, że to nie twoje i będzie chciał ci dopiec to zgłosi film. 3 potwierdzone zgłoszenia to usunięcie kanału.

Ja raz dodałem krótki fragment z kiepskich. Trochę go zedytowałem. Dodałem "thug life" to nie minęła nawet godzina, a na moim koncie już było jedno ostrzeżenie (już przedawnione) od niejakiego "redefine polsat". Z tym że jest to kanał fałszywy jednak wiele osób już udupił. Więc w tym przypadku chciał mi dopiec.
0 +1
431
RE: Cudze materiały bez zgody autora?
Zasada jest taka, że sporo osób łamie prawa autorskie. Albo materiałami wideo, albo muzyką, albo SFX, albo obrazkiem z neta itd. Cała "Planeta faktów" to jeden wielki copyright'owy potworek.
0 +1
5
RE: Cudze materiały bez zgody autora?
TheSebon napisał(a):Zasada jest taka, że sporo osób łamie prawa autorskie. Albo materiałami wideo, albo muzyką, albo SFX, albo obrazkiem z neta itd. Cała "Planeta faktów" to jeden wielki copyright'owy potworek.

A patrz, zarabia na tym skubany.
1 +1
5
RE: Cudze materiały bez zgody autora?
Kilka dni temu napisałem maila do nickelodeonu w tej sprawie i dziś otrzymałem taką oto odpowiedź od nich:

Cytat:If you are requesting to use any Nickelodeon related materials, please email all request to cliplicensing@nick.com. Your email should include a detailed description of the property that you wish to license, the title of your production or publication, the airdate or publication date, the rights you are seeking and any applicable deadlines. All submitted requests will take approximately 2-3 weeks for processing and MUST be made in writing.

O ile rozumiem to wszystko, tak w ostatnim zdaniu trochę nie kumam :D

Odpowiadają mi, że MUSI to zostać złożone na piśmie. Czyli konieczne jest wzięcie prawnika? Bo jakoś nie wyobrażam sobie tego, bym składał pismo na ich oczach (ich siedziba znajduje się w LA). Więc jak to z tym jest? To się składa przez internet jakoś czy jak? Już ktoś to robił?
0 +1