To jak wy zaczynaliście swoją drogę?

0
Youtube-red  To jak wy zaczynaliście swoją drogę?
Szczerze mówiąc zaczynam z youtubem poraz drugi, jednak nadal nie odnalazłem odpowiedzi na pytanie, w jakich miejscach warto "promować" swój kontent, tak rozumiem, ze fora tematyczne dotyczące zagadnień poraszanych na kanale są dobrym miejscem, jednakże, czy nie znacie grupy na facebooku może czy portalu bądź akcji organizowanej przez jakiegoś twórce ( coś jak rockAlone kiedyś organizował) akcji która pozwala się pokazać?

Nachalne wrzucanie swojego filmu w każde miejsce nie wygląda jak dobry sposób na promocję kontentu który może i według Ciebie jest wartościowy ale jednak forma promocji go przekreśli.

Proszę o wasze przemyślenia, chętnie podejme dyskusję.
0 +1
5
RE: To jak wy zaczynaliście swoją drogę?
swiatloczuly napisał(a):Nachalne wrzucanie swojego filmu w każde miejsce nie wygląda jak dobry sposób na promocję kontentu który może i według Ciebie jest wartościowy ale jednak forma promocji go przekreśli.

Pewnie, że jest to kiepski sposób na promocję. Wiesz to tak jakbyś na forum kredytowym zaczął wstawiać linki lub tworzyć tematy do swoich filmów, gdzie pokazujesz jak zrobić jajecznicę. Jeśli jest to dla przykładu kanał o gotowaniu to powinieneś raczej uderzać w fora o tematyce kulinarnej.

Dobrym pomysłem na pozyskanie ruchu jest kampania AdWords. Pamiętam jak Jacek Wiśniowski robił tak swego czasu i jak widać udało mu się przez to zdobyć stałych widzów, a kanał ciągle rośnie.
0 +1

35
RE: To jak wy zaczynaliście swoją drogę?
Nagrywaj to czego nie nagrywają inni. Uwierz mi - nie chcesz nagrywać tego co wszyscy, bo widz mając wybór obejrzenia podobnego contentu u swojego ulubionego youtubera/dużego youtubera wybierze jego, a nie Ciebie. Smutne? Może, ale nie o to chodzi. 

Podam Ci przykład na podstawie gamingu. 

25 dzień miesiąca - premiere mają 3 produkcje. Co wybierzesz? Źle. Nie wybierzesz kolejnego Assasyna czy innej gry AAA. Wybierzesz, to czego nie ograją inni i wrzucisz film w dniu premiery. Wybierzesz coś małego, coś co nie przyniesie Ci setek pustych wyświetleń na 1 filmie (magia 1 odcinka), ale coś co Ci systematycznie sprowadzi kilku widzów zainteresowanych właśnie tym tytułem. Zrób to dobrze, a tych kilkoro z nich zostanie u Ciebie. 

A najlepiej niech to będzie produkcja/tematyka, w której najlepiej się odnajdziesz, która pasuje do Twojego kanału. Opisałem to na przykładzie gamingu, ale myślę że łapiesz analogie, bo łapiesz prawda? Nie? Nie do końca? Dobra, pokażę na swoim przykładzie:

Mam mały kanalik, prowadzę go hobbistycznie w wolnej chwili, ale wrzucam filmy regularnie. Do rozwoju mojego kanału przyczyniły się 2 serie - The Bard's Tale 4 i Operencia The Stolen Sun, które ograłem jako 1 w Polsce i jeden z pierwszych na świecie. Mniejsza produkcja, niszowy gatunek, ale co się stało? Od dnia premiery Operencji, mam stały przyrost widzów szukających właśnie tego tytułu. Skąd wiem? No gugl analitiks powiedział. Serio! Tam są fajne rzeczy. Mało tego... ostatnio Brodaty nagrał recenzje Operencji. Od czasu tej publikacji ludzie jeszcze bardziej wyszukują tego tytułu i jak myślisz? Do kogo trafiają? Tak! Masz racje! Oczywiście, że do mnie. Widzę, że już łapiesz. Jak to się dzieje? Ano wtedy było już u mnie z 10 odcinków z tej gry u mnie. Proste. (W przypadku Barda było to samo, ale recenzje zrobił Rojo). 

To są małe liczby, ale schemat zawsze będzie taki sam. Rób coś oryginalnego, rób to dobrze. Jak będziesz większy, to będziesz mógł sobie pozwolić na odgrzewanie kotletów, ale uwierz mi. Nie chcesz tego robić. Chcesz mieć swój styl. 

A teraz mały proof, żeby nie było że bez case study:


[Obrazek: UIwCfcg.png]

 EDIT: 1 kwietnia wrzuciłem 1 odcinek, więc widać róznice. Przekrój z ostatnich 28 dni. 


Pozdrawiam i powodzenia!
0 +1

www
0
RE: To jak wy zaczynaliście swoją drogę?
No moje zainteresowania sa szerokie, zajmowałem się coachingiem z punktu widzenia starożytnej filozofii oraz retoryką, sztuką argumentacji poprzez erystykę.

W skórcie, jak gadać by się dogadać, komuś przygadać i jak wygrywac spory słowne, ciekawe zagadania.
Do tego dezinformacja oraz szeroko rozumiane techniki wywierania wplywu na społeczeństwo.
Jest to niezwykle niszowy temat.
Kanał myślę by opierać na tym, że tłumaczę trudne zagadanienia w prosty i czasami zabawny sposób.


Odnosnie kampani adwords, po dziesiątkach podcastów ( zagranicznych) w większości, odpusciłem ten temat, choć sam kampanie na Youtube ruszyłem, inwestycja rzędu 50 zł na kilka dni, zwrociła się w postaci śmiesznej ilości ruchu na stronie.
Kolejna kampania na Facebooku wyszła lepiej, jednak może mi sie tak tylko wydawac - bo w tym samym momencie zaczalem promocje na kilku innych serwisach.

Mogę prosić o opinię na temat tego materiału?
https://www.youtube.com/watch?v=q5iaAjgXh44&t=6s

Sugestie porady? Jako, że wasze kanały są zdecydowanie większe, jestem przekonany, że wasze porady mogą wpłynąć pozytywnie na moje następne kroki
0 +1
405
RE: To jak wy zaczynaliście swoją drogę?
0 +1
5
RE: To jak wy zaczynaliście swoją drogę?
TheSebon napisał(a):
SimonStudios napisał(a):Jacek Wiśniowski

Chciałbym tylko przestrzec, że ten człowiek to nie do końca taka osoba, na jaką kreuje się w necie. Trzeba uważać.

https://forex-nawigator.biz/forum/jacek-...28303.html

https://www.youtube.com/watch?v=EsT5Gc_tT2s

OFFTOP, ale ważny.

Ludzie są lekkomyślni. Wystarczy, że ktoś im napisze, że Wiśniowski to złodziej, oszust, a potem to wszystko łykają jak pelikany. Zamiast analizować to oni wolą robić gównoburzę, bo przeczytali jakiś jeden artykuł albo filmik na youtabe.
0 +1