TubeBuddy

3
TubeBuddy
Cześć,

Nasłuchałem się superlatyw w anglojęzycznych podcastach o rozszerzeniu TubeBuddy, jakie są wasze opinie na ten temat? Czy warto zapłacić za dodatkowe usługi premium w tym o to rozszerzeniu?
0 +1
24
RE: TubeBuddy
Raczej nie oczekuj że oprócz paru fajnych bajerów które lekko przyśpieszą zarządzanie kanałem (to raczej dotyczy większych kanałów. Myślę że tak co najmniej 100k). Jeżeli chodzi o informacje które możesz uzyskać z tej aplikacji nie są wcale większe i bardziej wartościowe od tego co możesz sobie sam znaleźć.
Jeżeli stać ciebie na takie bajery to kup to sobie. Raczej nikt tutaj nie jest twoim księgowym by mówić ci so zrobić ze swoimi pieniędzmi. Decyzja należy do ciebie.
0 +1

3
RE: TubeBuddy
no cóż, rozszerzenie TUbe Buddy samo w sobie jest użyteczne bez funkcji premium, sprawia wrażenie jakby ułatwiało generowanie tagów itd, jest może ktoś jeszcze kto używał tego rozszerzenia?
0 +1

417
RE: TubeBuddy
Serio ktoś o tym myśli poważnie? W tym samym czasie, jakiś gimbus nagrywa "śmieszny filmik", który leci w viral i to on jest popularny, a nie ktoś kto godzinę pisze tagi, albo wspomaga się jakimś "buddy". Ludzieee c'mon...
0 +1
3
RE: TubeBuddy
Ale jak nie jesteś gimbusem który nagrywa śmieszny filmik, chcesz wszystko dopracować ze swojej strony by Twoje filmy były dobrze pozycjonowane bo traktujesz to poważnie, to cóż, robisz research i pytasz ludzi :)
0 +1

417
RE: TubeBuddy
Z jednej strony tak, a z drugiej lepiej zatroszczyć się o jakąś kolaborację, albo coś kreatywnie pomyśleć. Wiem, że łato się mówi, ale taka prawda. Płacenie za takie coś to strata hajsu.

BTW. Spojrzałem na Twój kanał. W Twoim przypadku lepiej te pieniądze przeznaczyć na grafika, który zrobi dobre miniatury, niż na TubeBuddy. Ogólnie, oprawa graficzna tego kanału jest słaba. Tak samo jakość nagrań. Nie wiem, czy to jest nagrane telefonem, czy podczas renderingu coś źle poustawiałeś, ale obraz wygląda cienko. Jakby miał mało bitrate.

W sumie spoko, bo coś się tam starasz grać i to nie jest takie nudne majaczenie przez cały odcinek, ale mi tam czegoś brakuje. Może to kwestia montażu, może wprawy. Muzykę dobierasz kompletnie nijaką do swoich filmów. Nie pracujesz nią w trakcie montażu, czasami w muzyce powinny być pauzy, aby podkreślić pewne słowa lub komizm.

W większości filmów oświetlenie ssie, jest po prostu słabe. W ostatnim jako tako, już dużo lepiej niż poprzednio, ale nadal jakoś słabo. Dawniejsze filmy są też za ciche, jeśli chodzi o audio.

Ogólnie, ja to bym się nie zastanawiał nad fanaberiami pokroju TubeBuddy, a skupił się na podstawach, żeby je solidnie zbudować i wystartować z solidnego punktu, bo jak na razie te podstawy leżą. Mam nadzieję, że pomogę Ci tym postem, a nie zdemotywuję. Myślę, że trochę pracy nad warsztatem i już będzie to dużo milej oglądać. Masz osobowość, umiesz pisać clickbaity, wydaje mi się, że to najważniejsze, reszta to kwestia dopracowania. :)
1 +1
3
RE: TubeBuddy
Tak, chce poświęcić pieniądze na grafika, zdaje sobie sprawę, że oprawa graficzna kanału jest słaba, podobnie moje tło które jest już zużyte, posiadam tylko jedną lampę ( pierścieniową, stąd mierne oświetlenie tylko na twarz bezpośrednio)

Tak nagrywam na kanale filmy telefonem Iphone 7 Plus, ale myślę, że na początek to w zupełności wystarczy.
Możliwe, że nie wielki bitrate ustawione jest również i dzięki temu jest słabsza jakość.

Sam nie jestem zadowolony w stu procentach ani nawet 50% z niektórych filmów, jednak wiem jak YouTube ceni regularność. Odnośnie muzyki zostało mi to wypunktowane już wcześniej, że jest nijaka albo mogłoby jej nie być, jednak ograniczyłem montaż, cięcia jumpcuty.

Bardzo ale to bardzo dziękuje za te słowa, mnie osobiście zmotywowały, jeśli zechcesz coś dodać bądź ktokolwiek inny będę wdzięczny.
1 +1