Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Czy YouTube jest dla wszystkich?

0
Thumbs Down  Czy YouTube jest dla wszystkich?
Słuchajcie od jakiś 2 miesięcy YouTube zaczął usuwać moje filmiki, które mają po 100-200k wyświetleń.. 
Prowadzę kanał z śmiesznymi filmikami, jednak nie są one wybierane losowo. Do każdego dodaje zródło i sprawdzam czy nie naruszam żadnych praw autorskich. Wszystkie moje filmiki są w 100% dozwolone i najczęściej znajdują się już na Youtubie na wielu innych kanałach nie tylko polskich.
Dlatego nie rozumiem dlaczego, YT zaczyna je kasować..  Najgorsze jest to, że nie podaje mi żadnego powodu, minuty w którym naruszylem prawa yt czy punktu regulaminu. Po prostu je wypierdala i już. Jestem strasznie zły, bo wkladam w to wiele pracy. Każdy filmik staram się w zabawny sposób zmontować, dobierając dzwięk i internetowe memy.
Najlepsze jest kiedy odwołuje się do tej decyzji. Proszę ich o wskazanie fragmentu, który narusza regulamin i wyjaśniam, że żaden filmik nie jest umieszczony nie legalnie. Dostaję taką odpowiedz jak na screanie. 

No i tyle.. tym sposobem straciłem 4 filmy w ciągu 2 miesięcy. Dodam, że na yt np nadal te filmy są. Bo fragmenty mojego montażu lub po prostu kopia filmu trafiła na inne kanały... Nie wspominając o oryginałach, które mają[Obrazek: zvYTQkr.jpg] po kilka milionów wyświetleń.
0 +1
1 410
RE: Czy YouTube jest dla wszystkich?
przypadek napisał(a):Do każdego dodaje zródło i sprawdzam czy nie naruszam żadnych praw autorskich.

Zdanie sprzeczne same ze sobą. Jeśli filmiki które wykorzystujesz nie są Twoje, nie wykupiłeś do nich praw autorskich majątkowych lub nie uzyskałeś pisemnej zgody autora - zawsze łamiesz prawo autorskie, bo takie wykorzystanie w żadnym wypadku nie podchodzi pod prawo cytatu. Nic więc dziwnego, że usuwają Ci filmiki.

Gdybym wziął Twój samochód i zaczął sobie nim jeździć, dodając źródło skąd go mam - nalepka na masce "źródło: "samochód należy do xxx" - to takie zachowanie byłoby zgodne z prawem? Bo tak się w tej chwili zachowujesz i uważasz, że masz rację.

przypadek napisał(a):Dlatego nie rozumiem dlaczego, YT zaczyna je kasować..

Już rozumiesz? :)

przypadek napisał(a):Proszę ich o wskazanie fragmentu, który narusza regulamin i wyjaśniam, że żaden filmik nie jest umieszczony nie legalnie. Dostaję taką odpowiedz jak na screanie.

Odpowiadają Ci prawidłowo używając słowa "film", bo cały film, czyli każda jego sekunda jest naruszeniem praw autorskich. Jest tam choć jeden fragment Twój, który nagrałeś osobiście lub posiadasz legalne zezwolenie na jego wykorzystanie?

przypadek napisał(a):No i tyle.. tym sposobem straciłem 4 filmy w ciągu 2 miesięcy. Dodam, że na yt np nadal te filmy są. Bo fragmenty mojego montażu lub po prostu kopia filmu trafiła na inne kanały...

Nawet boty nie są w stanie wyłapać wszystkiego, ale sukcesywnie to robią i usuwają. Im więcej takich spamerów jak Ty, tym więcej roboty mają ludzie i boty, czyli więcej pracy i usuwania. Małe prawdopodobieństwo żeby usunęli wszystko przy takim nawale śmieci który ludzie wstawiają, dlatego coś tam gdzieś zawsze będzie.
2 +1

www
1
RE: Czy YouTube jest dla wszystkich?
0 +1
www
24
RE: Czy YouTube jest dla wszystkich?
Co do kwestii prawa autorskiego już chyba nie ma wątpliwości, ale jeżeli chodzi o twoje rozumowanie "inni też nie mogą ale nic im do tej pory się nie stało" to taki sam sposób myślenia jak u części kierowców. Np. "Jechałem ostatnio z kolegą drogą krajową 180 km/h i nie złapała nas policja więc jak teraz pojadę 150 to mnie też nie złapie" jest śmieszne co nie? Dość prymitywne porównanie ale idealnie obrazujące sposób myślenia części osób. To że komuś ani nic się nie stało ani nikt nikogo nie złapał nie oznacza że prawo staje się nieważne.

Musisz zdać sobie sprawę że pisanie takich programów nie należy do prostych zadań i często zdarzają się błędy, niedopatrzenia i problemy z interpretacją zwłaszcza że jej ma dokonać docelowo program a nie człowiek więc z zasady będzie on łagodniejszy. Oczywiście nie każdy film jest szczegółowo analizowany przez program ze względu na oszczędność zasobów. Prawdopodobnie ktoś zgłosił twój film albo trafiłeś nieszczęśliwie dla ciebie na "losową kontrolę celną".
0 +1

3
RE: Czy YouTube jest dla wszystkich?
Myślę, że z wprowadzeniem Acta 2, będziesz miał zdecydowanie więcej problemów z tym, że Youtube będzie usuwał Twoje filmy, może warto zmienić format kanału...
1 +1

434
RE: Czy YouTube jest dla wszystkich?
Typek kradnie filmy i się dziwi, że ma claima za prawa autorskie xDDD

Nie mogę się doczekać, aż ktoś "po swojemu" zmontuje Star Wars. Ciekawe, czy też się ten ktoś będzie pytał "O CO TU MOŻE CHODZIĆ?!?!?!11", jak film dostanie claima.
1 +1
2
RE: Czy YouTube jest dla wszystkich?
każdy się uczy na błędach :D
0 +1
1
RE: Czy YouTube jest dla wszystkich?
Niestety, takie coś nie przejdzie na yt :D
0 +1
1
RE: Czy YouTube jest dla wszystkich?
Youtube jest dla wszystkich, ale nie wszyscy dla youtuba :)
1 +1