Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kiedy przychodzą pieniądze i sława?

0
Kiedy przychodzą pieniądze i sława?
Pytanie do wielkich kanałów lub osób, które znają się na tym.
Zastanawiam się kiedy tak naprawdę zarabia się na kanale i od jakiego momentu to się zaczyna.
Czy jeśli osoba, której kanał zaczyna prosperować dostaje sama jakieś propozycje współpracy, czy sama piszę do różnych firm dając im swoje propozycje? Wiecie jak to działa? 
Sam mam kanał z 70k subów i ponad milion wyświetleń w pół roku, a nic się nie zmienia w tej sprawie. Nie dostaje żadnych propozycji, nikt nigdy do mnie nie odezwał się w celu współpracy. 
Nie wiem czy sam mam zacząc działać czy po prostu czekać? 
Będę wdzięczny jeśli ktoś mi wyjaśni jak to z tym jest.
0 +1
428
RE: Kiedy przychodzą pieniądze i sława?
1. Nie pisz sam, bo to nieprofesjonalne. Będziesz wyglądał, jak żebrak. Firmy mają takich emailów setki od "influencerów". To firmy się muszą odzywać. Masz jasno zaznaczony Twój biznes kontakt? Email do biznesu, jest w widocznym miejscu, łatwo dostępny? Żadna firma Ci nie napisze na Instagram albo FB.

2. Zarabia się wtedy... kiedy się zarabia. To zależy do specyfiki kanału. Kanał motoryzacyjny z 200k może zarobić więcej, niż rozrywkowy z 1MLN. Liczy się target i możliwość zbytu.

3. Kanał 70k w dzisiejszych czasach to nic. Szczególnie, jeżeli to kanał rozrywkowy/comentary/gamingowy etc.

Realnie możesz mieć mało subskrypcji i słaby content, mało wyświetleń, ale możesz robić streamy na których dostajesz kilka kafli miesięcznie w donejtach. To też możliwe. W kwestiach zarobku z influencerki dużo "zależy" od różnych czynników. Pieniądze można też robić na socjalkach, ale wątpię abyś je miał sensownie rozwinięte. Jeszcze adsense i kasa z reklam, ale to sam wiesz, jak jest.
0 +1