Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Streamowanie na mobilnym LTE?

23
Streamowanie na mobilnym LTE?
Witam. Chciałem się Was zapytać czy ktokolwiek jest w stanie poweidzieć czy streamowanie z internetu mobilnego LTE od T Mobile bez limitu danych ma sens? Czy da radę streamować płynnie w miarę dobrej jakości na Twitch? LTE w mojej okolicy w abonamencie Play śmiga 120/30, ale limit 30 GB. Podobno mają montować mi światło pod koniec roku 300/30, ale pracować również muszę a z obecnym nie ma szans na przesyłanie plików dosyć szybko... Oczywiście prędkość 60 wchodzi tylko w grę.
0 +1

www
24
RE: Streamowanie na mobilnym LTE?
Nie powinno być problemów ze streamowaniem. Do komfortowego wysyłania video w czasie rzeczywistym bez problemów wystarczyłoby 10Mb łącza. Raczej sceptycznie odniósłbym się to stwierdzenia w kwestii nielimitowanego internetu. Pewnie jest dokładnie tak samo jak w Play'u czyli pierwsze 50GB super szybko, fajnie ale po zużyciu transferu prędkość spada do 1Mb lub niżej także kożystanie z internetu staje się prawie niemożliwe.

Zależnie od tego ile będziesz streamować + sam zużywać dla własnych potrzeb, może się okazać że byłby konieczny transfer nie mniejszy niż 500GB miesięcznie.
0 +1

434
RE: Streamowanie na mobilnym LTE?
kubikolos napisał(a):LTE od T Mobile bez limitu danych

Nie ma czegoś takiego, jak brak limitu danych w LTE. To jest haczyk i powyżej iluś tam GB po prostu Ci internet zwalnia do absurdalnych wartości.

Do streamu potrzebujesz minimum 5Mb/s i stabilności łącza, wtedy te 720p 30fps masz. Im chcesz lepszą jakość tym lepiej gdyby upload był szybszy.
0 +1
21
RE: Streamowanie na mobilnym LTE?
Mam nielimitowane domowe LTE od T-Mobile i na nim strimuję jednocześnie na youtube i twitch w 1080p60 i 6k bitrate. Jak dla mnie jest ok. Chociaż ostatnio było kilka awarii u nich i było bardzo niestabilnie. Limitu danych nie ma, tylko prędkość jest ograniczona. Ja korzystam z wariantu do 20Mb/s bo takie jest max u mnie na wsi. Od początku umowy zużyłem ponad 2TB danych.
0 +1

434
RE: Streamowanie na mobilnym LTE?
Chesterrrooo napisał(a):Limitu danych nie ma, tylko prędkość jest ograniczona.

To jest to samo. Co ci po kilki kb/s prędkości. To właśnie limit. Jak przekroczysz X GB.


BTW. Ja teraz wygląda ping na wsiach w LTE?
0 +1
21
RE: Streamowanie na mobilnym LTE?
Nie ma limitu po przekroczeniu iluś GB. Limit jest w prędkościach do wyboru, 20 albo 60Mb/s. Pingi są spoko. Lepsze niż na kablowej neostradzie 20Mb/s. Na speedteście 20ms, LoL 50-70ms, BFV 30-70ms.
Wiadomo, to jest internet radiowy to czasami może być jakaś zamułka.
0 +1