Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Karta AverMedia - problem z dźwiękiem

0
Karta AverMedia - problem z dźwiękiem
Cześć wszystkim!

Borykam się ze skromnym, i zdaje sie łatwym problemem do rozwiązania, jednakże wole zapytać czy ktokolwiek nie spotkał się z tym - aby uniknąć bezsensownych wydatków.

Jestem w posiadaniu  karty do przechwytywania sygnału z konsoli "AVerMedia GC550 Live Gamer EXtreme (LGX)". Obraz, jak i wszystko inne z nią związane działa świetnie. OBS współpracuje idealnie, sygnał moge nadawać bez żadnych problemow w 1080p.

Lecz, w chwili nadawania streamu (nie tylko zresztą wtedy) podłączam słuchawki do kontrolera (PS4) aby przekierować sygnał audio do moich uszu ( :)  )- momentalnie sygnał przestaje być nadawany do OBS.
Jest to spory problem, który zdaje mi się można rozwiązać poprzez podpięcie słuchawek do monitora do którego został przesłany bezpośrednio sygnał z HDMI. No i tutaj jest pytanie, czy faktycznie to pomoze? Nie posiadam monitora z wejściem "line in" aby to sprawdzić - czy spotkaliście się z tym wcześniej, i czy rozwiązanie powyżej będzie dobrym pomysłem?

Mam nadzieję że topic umieściłem w dobrym miejscu, i problem opisałem klarownie ::)

Z góry dzięki za odpowiedź!

Dobra... już widze gdzie post powinien mieć miejsce :)
Sorry Admini - do usunięcia!
0 +1
21
RE: Karta AverMedia - problem z dźwiękiem
No bo to tak działa. Podłączasz słuchawki do pada to dźwięk idzie po nich zamiast po HDMI. Możesz ustawić sobie odsłuch na obsie. Dodajesz avermedię do sceny potem wchodzisz w zaawansowane ustawienia dźwięku w mikserze i ustawiasz na avermedii tylko monitorowanie. Wtedy będzie dźwięk na strimie lub nagrywaniu obsem i będzie odsłuch.
1 +1

0
RE: Karta AverMedia - problem z dźwiękiem
Działa! Dzięki @Chesterrrooo!
0 +1