Karta AverMedia - problem z dźwiękiem

0
Lightbulb  Karta AverMedia - problem z dźwiękiem
Cześć wszystkim!

Borykam się ze skromnym, i zdaje sie łatwym problemem do rozwiązania, jednakże wole zapytać czy ktokolwiek nie spotkał się z tym - aby uniknąć bezsensownych wydatków.

Jestem w posiadaniu  karty do przechwytywania sygnału z konsoli "AVerMedia GC550 Live Gamer EXtreme (LGX)". Obraz, jak i wszystko inne z nią związane działa świetnie. OBS współpracuje idealnie, sygnał moge nadawać bez żadnych problemow w 1080p.

Lecz, w chwili nadawania streamu (nie tylko zresztą wtedy) podłączam słuchawki do kontrolera (PS4) aby przekierować sygnał audio do moich uszu ( [Obrazek: happy3.gif]  )- momentalnie sygnał przestaje być nadawany do OBS.
Jest to spory problem, który zdaje mi się można rozwiązać poprzez podpięcie słuchawek do monitora do którego został przesłany bezpośrednio sygnał z HDMI. No i tutaj jest pytanie, czy faktycznie to pomoze? Nie posiadam monitora z wejściem "line in" aby to sprawdzić - czy spotkaliście się z tym wcześniej, i czy rozwiązanie powyżej będzie dobrym pomysłem?

Mam nadzieję że topic umieściłem w dobrym miejscu, i problem opisałem klarownie :[Obrazek: happy3.gif]

Z góry dzięki za odpowiedź!
0 +1
41
RE: Karta AverMedia - problem z dźwiękiem
Dobra droga dedukcji - aby dźwięk był przechwytywany przez kartę, musi iść po HDMI - więc monitor musi posiadać wyjście na słuchawki, by to pogodzić.

Możliwe, że w OBSie da radę przekierować dźwięk na system wybierając w ustawieniach karty "Tryb wyjścia audio" i tu "Przekaż dźwięk dalej" - wtedy musiałbyś podpiąć się słuchawkami pod PCta - ale nie testowałem tej metody, możliwe, że będzie małe opóźnienie dźwięku w stosunku do gry, choć raczej nieodczuwalne.
0 +1
www