Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Który mikrofon wybrać?

1
Music  Który mikrofon wybrać?
Hej,
Od dobrych kilku dni nie mogę rozwiązać dylematu, mianowicie:
Mam do wydania na mikrofon ok. 400zł. W tej cenie biorę pod uwagę:
1. Novox NC1 w zestawie (ramie, popfilter, koszyczek antywstrząsowy).
2. Samson c01u Pro również w zestawie.
Obydwa zestawy różnią się ceną o jakieś +/- 100zł. Przejrzałem już mnóstwo recenzji, jednak nigdzie nie znalazłem dobrego porównania tych dwóch mikrofonów. Byłem przekonany na Samsona, że dźwięk będzie lepszy, jednak zobaczyłem film u bodajże Skyen'a (jakoś tak) gdzie wspomniał, że Samson c01u jest raczej średni, niewart swojej ceny. Stąd stoję przed dylematem: czy warto dopłacać do Samsona? Czy dźwięk będzie lepszy? Mikrofon będę wykorzystywał do filmów, gdzie uprzednio dźwięk będzie obrobiony oraz do streamowania. 
Z góry dzięki za chęci i pomoc, pozdrawiam!
0 +1
434
RE: Który mikrofon wybrać?
Oba mikrofony są dobre, w swojej cenie. Tutaj każdy polecał zawsze novoxa. Ja mam samsona c01u, ale bez pro i mikrofon nie jest wybitny na swoją cenę.
0 +1
1
RE: Który mikrofon wybrać?
Ok, to, że oba są dobre już ustaliłem i dlatego mam dylemat, czy warto dopłacić trochę pieniądza do tego samsona w wersji pro, jeśli się ta wersja różni w porównaniu do zwykłej w ogóle..
0 +1
21
RE: Który mikrofon wybrać?
Weź Novoxa NC-1. Słyszałem że ten samson nadaje się do ubijania kotletów a nie nagrywania.
0 +1

1
RE: Który mikrofon wybrać?
Okej. Podsumowując, na Novoxa nie widziałem żadnej negatywnej opinii, w przeciwieństwie do Samsona. Więc biorę Novoxa, a resztę przeznacze na słuchawki. Dzięki za pomoc.
0 +1
2
RE: Który mikrofon wybrać?
Jeśli chodzi o cenę do 500 zł polecam Blue Yeti i filtr popup .
0 +1

www
138
RE: Który mikrofon wybrać?
Samson C01u Pro ma wyjście słuchawkowe, dzięki czemu możesz słyszeć swój głos i to co się dzieje na kompie na raz. Dla mnie to bardzo ważna opcja. Przy 500 zł masz Blue Yeti, który był wielokrotnie nagradzany jako doskonała konstrukcja dla amatorów. Miałem nawet ten mikrofon przez pół roku, sprzedałem, bo nie pasował do mojego głosu.
0 +1

www
15
RE: Który mikrofon wybrać?
Jeżeli oglądałeś film Mikrofon za 300 zł vs. Mikrofon za 30 zł (chyba jakoś tak się nazywał), to SkyeN nie powiedział tam, że Samson jest słaby, tylko, że kosztowny jak na jego ówczesne standardy i nie miał jak normalnie używać tego mikrofonu, bo nie miał kasy na statyw.
Farta miał takiego, że jako statyw używał lampki.
0 +1
www
0
RE: Który mikrofon wybrać?
Ja osobiście używam NOVOX NC-1 i nagrywam nim cały czas zarówno koment do gameplay jak i wokal pod muzykę i jest spoko na moim kanale w gameplay można go usłyszeć bez żadnej obróbki czyli bez odszumiania itd.
0 +1