Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Który mikrofon wybrać?

1
Music  Który mikrofon wybrać?
Hej,
Od dobrych kilku dni nie mogę rozwiązać dylematu, mianowicie:
Mam do wydania na mikrofon ok. 400zł. W tej cenie biorę pod uwagę:
1. Novox NC1 w zestawie (ramie, popfilter, koszyczek antywstrząsowy).
2. Samson c01u Pro również w zestawie.
Obydwa zestawy różnią się ceną o jakieś +/- 100zł. Przejrzałem już mnóstwo recenzji, jednak nigdzie nie znalazłem dobrego porównania tych dwóch mikrofonów. Byłem przekonany na Samsona, że dźwięk będzie lepszy, jednak zobaczyłem film u bodajże Skyen'a (jakoś tak) gdzie wspomniał, że Samson c01u jest raczej średni, niewart swojej ceny. Stąd stoję przed dylematem: czy warto dopłacać do Samsona? Czy dźwięk będzie lepszy? Mikrofon będę wykorzystywał do filmów, gdzie uprzednio dźwięk będzie obrobiony oraz do streamowania. 
Z góry dzięki za chęci i pomoc, pozdrawiam!
0 +1
420
RE: Który mikrofon wybrać?
Oba mikrofony są dobre, w swojej cenie. Tutaj każdy polecał zawsze novoxa. Ja mam samsona c01u, ale bez pro i mikrofon nie jest wybitny na swoją cenę.
0 +1
1
RE: Który mikrofon wybrać?
Ok, to, że oba są dobre już ustaliłem i dlatego mam dylemat, czy warto dopłacić trochę pieniądza do tego samsona w wersji pro, jeśli się ta wersja różni w porównaniu do zwykłej w ogóle..
0 +1
19
RE: Który mikrofon wybrać?
Weź Novoxa NC-1. Słyszałem że ten samson nadaje się do ubijania kotletów a nie nagrywania.
0 +1

1
RE: Który mikrofon wybrać?
Okej. Podsumowując, na Novoxa nie widziałem żadnej negatywnej opinii, w przeciwieństwie do Samsona. Więc biorę Novoxa, a resztę przeznacze na słuchawki. Dzięki za pomoc.
0 +1