Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak działają oceny filmów?

0
Jak działają oceny filmów?
Witam,
wczoraj mój kanał został "zaatakowany", dwa najnowsze filmy zostały zasypane kciukami w dół. Nie przejmuję się tym zbytnio, bo wiem że te oceny bardziej mi pomagają, aniżeli przeszkadzają, tylko intryguje mnie jedna rzecz - YT tak jakby to wykrył i pod odcinkiem, który został zaatakowany ok. 15 wyczyścił wszystkie kciuki w dół z multikont i oceny pozostały takie, jakie były przed atakiem. 
Mój film, który wrzuciłem o 18:00 po dosłownie 5 minutach został zaatakowany, jakaś zawistna osoba dobiła 32 kciuki w dół w chwilę, prócz tego regularnie dostawałem pozytywy od swoich widzów. Po ok. 2h te kciuki w dół z multikont pod tym najnowszym filmem zaczęły znikać, co prawda nie zniknęły wszystkie, ale większość. Niestety martwi mnie też to, że zniknęło mi ok. 15 pozytywnych ocen, które zostały normalnie dane przez widzów. Jak działa ten system i o co w tym dokładnie chodzi? Niestety do supportu napisać bezpośrednio się nie da, a nie znalazłem w internecie niczego, co by mi pomogło. Wysnułem teorię, że może po prostu gdy był ten atak na film, a widzowie też dawali kciuki w górę to YT przez ten atak wykrył, że te pozytywy to też z multikont? Nie mam pojęcia i prosiłbym o wyjaśnienie kogoś, kto zna się na tych mechanikach YT.
0 +1
www
138
RE: Jak działają oceny filmów?
Powiem tak: Możliwe, że nikt nie wie jak to działa. Algorytm YouTube ma pewną swobodę (sztuczna inteligencja etc.) Najwyraźniej YT stwierdził, że te łapki poszły np po 5s obejrzenia, więc nie mogą być wiarygodne, więc ich nie uznał.
0 +1

www
0
RE: Jak działają oceny filmów?
Ciekawe, sam chciałbym dowiedzieć się jak to dokładnie działa, ale ten support tylko dla partnerów to śmiech na sali niestety.

No nic, póki co ataki ustąpiły, zobaczymy w przyszłości. Nie wiem czy się cieszyć, czy nie, bo podczas ataków miałem spore przyrosty subów :D :D :D
0 +1
www