Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Duża gąbka na mikrofon Novox NC1 Blue Yeti - test

8
Thumbs Up  Duża gąbka na mikrofon Novox NC1 Blue Yeti - test
W tym poradniku pokazuje efekty założenia gąbki na mikrofon pojemnościowy. Czy warto?


0 +1

35
RE: Duża gąbka na mikrofon Novox NC1 Blue Yeti - test
Sam swojego czasu uzywam gąbki na moim mikrofonie z logitecha, są dobre jednak nie tak dobre jak popkiler
0 +1

www
138
RE: Duża gąbka na mikrofon Novox NC1 Blue Yeti - test
Filmu nie otworzę stąd. Ale już na miniaturce wypisujesz bzdury. Gąbka nie wpływa na szum. Jedyne za co odpowiada to rozbicie podmuchów powietrza. Pomaga to na wietrze (Trochę), ale przede wszystkim zmniejsza popy powstające przy takich zgłoskach jak p, b, d i t.
0 +1

www
8
RE: Duża gąbka na mikrofon Novox NC1 Blue Yeti - test
To oczywiste zadanie pop filtra czy gąbki. Jakbyś zechciał wejść i spojrzeć na wykresy z pomiarów szumu z gąbką, a bez to odkrył byś przy okazji,że poziom hałasu tła jest zmniejszony o połowę od tego niż by membrana nie była osłonięta dookoła. Więc skoro nie oglądałeś to się nie wypowiadaj.
0 +1

138
RE: Duża gąbka na mikrofon Novox NC1 Blue Yeti - test
lalu93 napisał(a):To oczywiste zadanie pop filtra czy gąbki. Jakbyś zechciał wejść i spojrzeć na wykresy z pomiarów szumu z gąbką, a bez to odkrył byś przy okazji,że poziom hałasu tła jest zmniejszony o połowę od tego niż by membrana nie była osłonięta dookoła. Więc skoro nie oglądałeś to się nie wypowiadaj.
Nie mogę odtworzyć. Dlatego nie oglądałem. Ale wytłumacz mi jak gąbka ma redukować szum? Po prostu tego nie robi. Chyba, że wydaje Ci się, że jak wszystko jest ciszej to można nazwać to redukcją szumu
0 +1

www
8
RE: Duża gąbka na mikrofon Novox NC1 Blue Yeti - test
Już Ci tłumacze o co dokładnie chodzi z tym szumem. Podczas gdy masz włączony filtr reafir od Reapera widać na wykresach szum inaczej tło pomieszczenia które zbiera mikrofon. Mikrofon zbiera tło pomieszczenia w postaci pracy komputera, ruch powietrza w pokoju, dźwięki miasta zza okna gdzie to wszystko zwiększa swe natężenie gdy mamy nie wytłumione pomieszczenie, czy inaczej mówiąc pokój z pustymi ścianami, bez dywanu etc. bo odbija ten dźwięk od ścian i mikrofon odbiera to ze zdwojoną siłą z tego względu, że dostaje podobny sygnał z każdej ściany. Zakładając pop filtr masz te ograniczenie dźwięków ze strony frontowej jednak dalej pozostałe 3 kierunku są nieosłonięte. Gdzie z tyłu mikrofonu np. komputer w którym pracują wentylatory odbijają swe dźwięki od ściany i docierają do mikrofonu.
Zakładając gąbkę na mikrofon głowica jest osłonięta dookoła, dzięki temu obniżasz poziom tego "tła" z każdego kierunku ,dzięki czemu możesz podczas automatycznego budowania próbki szumu zyskać na jakości bo wartości odbierane przez mikrofon są mniejsze niż pierwotnie i jest mniejsza ingerencja software'u na urządzenie. Bo im większa jest ingerencja programu tym bardziej ten głos jest zniekształcony
Co do filmu, Przepraszam Cię bo nie wiedziałem, że jest zablokowany na innych stronach. Już to poprawiłem, dzięki za info.
Mam nadzieję ,że dosyć jasno to wyjaśniłem i odkryjesz cos nowego i potraktujesz jako ciekawostkę.
0 +1