Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Oświadczenie W-8BEN YouTube/Twitch Unikanie podwójnego opodatkowania

16
Lightning  Oświadczenie W-8BEN YouTube/Twitch Unikanie podwójnego opodatkowania
Siemanko wszystkim. Mam pytanie czy jak składaliście oświadczenie W-8BEN w YouTube /Twitch to wnioskowaliście o certyfikacje unikania  podwójnego opodatkowaniu? Bo jako że nie mam działalności gospodarczej to zamiast NIPu podałem PESEL po to żeby mieć certyfikacje, żeby nie zabierali 30% dochodu u źródła. Niby wniosek przeszedł, ale czy tak na pewno można? 
Dzwoniłem do urzędów skarbowych to powiedzieli że taka ulga każdemu przysługuje niezależnie od tego czy ma działalność czy nie. Tylko ,że u nas posługujemy się PESELem w celach indentyfikacji podatkowej a tam nawet nie było miejsca na wyjaśnienia. Jedynie co tam mam, to oświadczenia że jestem rezydentem polski i rozliczam się tutaj. A możemy nie płacić tego podatku na podstawie Artykułu 8 ust.1 z umowy z USA 1974roku. No bo po co tracić pieniądze jakby nie było gdy się rozliczamy tu i tu to tracimy  47% zysków, a tak tylko 17%
Ktoś coś wie więcej na temat tych wniosków?
0 +1
0
RE: Oświadczenie W-8BEN YouTube/Twitch Unikanie podwójnego opodatkowania
I jak z tym wnioskiem ? przeszedł Ci pesel ? bo kolejne przypomnienie mam o uzupełnienie tego.
0 +1

www
16
RE: Oświadczenie W-8BEN YouTube/Twitch Unikanie podwójnego opodatkowania
Tak, jest przesłany i zaakceptowany. Nie ma problemu, specjalnie czekałem i jeszcze chwilę zaczekam (koło miesiąca) żeby wniosek był na pewno zatwierdzony. Bo ja zastosowałem te ulgi. Ale rozmawiałem z US to nie będzie problemu.
2 +1