Dzwięk oddychania w mikrofonie

0
Music  Dzwięk oddychania w mikrofonie
Witam, posiadam mikrofon superlux e205u i mam z nim mały problem  :( Tak jak z jakimiś szumami i innymi pierdołami byłem w stanie się uporać tak z odgłosem oddychania (a dokładniej zaciąganiem powietrza) nie mogę Sobie poradzić. Wcześniej RTX Voice mniej wiecej to ogarniał ale przestał działać  ;( Posiadam popfiltr a sam mikrofon jest oddalony odemnie o jakieś 20-30cm. Jakieś rady? Z góry dziękuje  :D
0 +1
21
RE: Dzwięk oddychania w mikrofonie
Masz jakieś wzmocnienie dźwięku (wydajności mikro) w filtrach bądź też w systemowych ustawieniach dźwięku. Bo najczęściej za to odpowiada bramka szumów jeżeli Ci jest to potrzebne do konkretnego programu z którego korzystasz to napisz.
0 +1

0
RE: Dzwięk oddychania w mikrofonie
Głównie używam OBS'a gdzie używam tłumienia hałasu i bramki szumów. Jeśli chodzi o bramke szumów nie używam jej nazbyt agresywnie bo zdarzało się ucinanie pojedynczych liter w mojej wymowie. Niestety odgłos zaciągania powietrza jest dość głośny i ciężko oddzielić to od mojego głosu. Sam w Sobie mikrofon w systemie jest ustawiony na 82 (+20db).
0 +1
21
RE: Dzwięk oddychania w mikrofonie
wyłącz te wzmocnienie (+20) i sprawa rozwiązana, mikrofon bliżej ust. Później popraw bramkę, tłumienie hałasu daj na automat lub -12 ~- 8 i będzie dobrze. W takich mikrofonach niezdrowo jest dawać boost.
0 +1

0
RE: Dzwięk oddychania w mikrofonie
To jak w takim razie powinienem to ustawić ?  oO Wiadomo, że na zero ustawić nie mogę bo w tedy nie wyłapuje dzwieku  Huh Obniżyłem trochę ale dalej po za tym, że całość była cichsza nic się nie zmieniło, testowałem to gdzieś na odległości 10cm od mikrofonu.


Obrazek: ov7diZn.png
0 +1