Roszczenie od NBC Universal

8
Roszczenie od NBC Universal
Witajcie. Ostatnia dostałem roszczenie od NBC Universal na moim pierwszym filmie z King Kong'a w intrze (gry) był kawałek filmu o tym samym tytule i podejrzewam, to może być przez to. NBC Universal nie brzmi na kolejną firmę wyłudzającą pieniądze, więc te roszczenia raczej nie są bezpodstawne. Więc co robić? Zgodzić się z roszczeniem ( co się wtedy stanie?) odwołać się czy może usunąć film? Z góry dzięki za pomoc.
0 +1
www
191
RE: Roszczenie od NBC Universal
Jak się zgodzisz, to prawdopodobnie dostaniesz czerwoną kropeczkę przy przestrzeganiu praw autorskich. Co to znaczy? Filmiki poniżej 15 minut i brak partnera.

Jak usuniesz, to wyjdzie na to samo, jakbyś się zgodził.

Poza tym, z tego co wiem, to już za same cut scenki / intra mogą zgłaszać roszczenia (zależnie od EULA).
0 +1

58
RE: Roszczenie od NBC Universal
Lub dogadaj się z NBC Universal zapewniając że bardzo żałujesz popełnionego przez ciebie czynny który mógł kosztować ową firmę miliardy <waluta> strat, i natychmiast usuniesz twój haniebny materiał jeżeli tylko obdarzą cię łaską i pobłogosławią Cię wycofaniem roszczeń.

Przesadziłem przepraszam, możesz się spróbować dogadać z firmą zgłaszającą roszczenia.
0 +1
92
RE: Roszczenie od NBC Universal
A to nie jest tak, że po prostu go nie monetyzujesz i mają to gdzieś, tylko np. w opisie dopisz link, a to, że się zgodzisz spowoduje tylko to, że mogą się tam pojawiać jakieś dziwne reklamy, na których ty sam i tak nie zarabiasz (jednak nie mam dużej wiedzy w tym zakresie, więc jeśli chrzanię głupoty to mnie poprawcie).
0 +1
31
RE: Roszczenie od NBC Universal
@DymoPL
Nie masz się czym przejmować. Zgadzasz się na ich roszczenia oczywiście jeżeli jest to firma faktycznie mająca takie prawo, a nie wyłudzająca kase.

Do moich zapowiedzi i przeglądów premier też kilka razy się ktoś zgłaszał, ponieważ miałem oficjalne trailery w materiałach. Był to Ubisoft i EA. Zgodziłem się na roszczenia, bo niby czemu miałbym tego nie robić jeżeli przedstawiałem ich gry. Wtedy nie masz tylko możliwości edycji tego filmiku i zablokowaną monetyzację też tylko przy tym filmiku. Żadne inne kosekwencje nie są wyciągane więc nie słuchaj, że będziesz miał limit na filmy i jakieś czerwone kropki, bo to jest bullshit.

Pozdrawiam
0 +1

www
191
RE: Roszczenie od NBC Universal
kubithegamer, ar ju szur? Bo wydaje mi się, że to zależy od roszczeń.

W mailu z roszczeniami powinno być napisane, jakiego rodzaju są to roszczenia. Czy dotyczą tylko monetyzacji, czy np trzeba zablokować filmik w innym kraju, ze względu na łamane prawa autorskie. Jeśli to drugie, to czerwona kropka raczej się pojawi.
0 +1

92
RE: Roszczenie od NBC Universal
@Raav
Akurat ja coś dostałem, że mój film jest zablokowany w Libii, czy gdzieś tam (na pewno wielka strata) i nie było żadnej kropki, a niczego nie wysyłałem do nich, nie sprzeciwiałem się. Fakt, nie mam partnera, ale kolega też nie ma.
0 +1
8
RE: Roszczenie od NBC Universal
Wychodzi na to, że mój film jest zablokowany na całym świecie, mam złą opinię "Roszczenia dotyczące identyfikacji treści" i limit 15 min. Daje jeszcze e-mail:

Witaj, DymoPolska,

Twój film „Zagrajmy w Peter Jackson's King Kong #1 - Kraby, Baby i Strzelba" może zawierać treść, która jest własnością użytkownika NBC Universal lub jest przez niego licencjonowana. Dlatego film ten został zablokowany w YouTube.

To roszczenie wpływa negatywnie na status Twojego konta. Szczegóły zasady zastosowanej do filmu znajdziesz na stronie Informacje o prawach autorskich.

Pozdrawiamy,
Zespół YouTube

PS. Dodam, że na partnerze mi nie zależy raczej chcę odzyskać możliwość wysyłania filmów dłuższych niż 15 min.
0 +1
www
2
RE: Roszczenie od NBC Universal
o kurde to czepiaja sie takich pierdol?ja mam intro troche podobne do tego od metro glodwyn mayer moze ktos zajrzec i powiedziec czy moge miec klopoty?
0 +1

6
RE: Roszczenie od NBC Universal
Mentoss ty nie będziesz miał problemów.
0 +1