Temperatury

1
Temperatury
Witam. Chciałbym o porady jak zmniejszyć temperatury, ponieważ nie mam teraz pieniędzy na jakiekolwiek chłodzenie, za miesiąc może będę miał nową obudowę dlatego do tego czasu potrzebuję czegoś, co utrzyma to jakoś.
PS. Nie obchodzą mnie inne tematy podobne, ponieważ ja potrzebuję odpowiedzi do mojego problemu na moje temperatury, więc nie musicie mi pisać gdzie jest szukaj.

SS ze SpeedFan po ok. godzinnej sesji z Max Payne 3:
[Obrazek: 12278539993142447869.png]
0 +1

581
RE: Temperatury
Otwórz obudowę i tak zostaw. Możesz przestawić kompa tak, by lepiej cyrkulowało powietrze (np. otworem do okna).

Poza tym takie tragiczne te temperatury nie są. Np. dopóki nie widzisz artefaktów w grafice, to znaczy że ona jeszcze się nie przegrzewa.
0 +1

www
1
RE: Temperatury
Ale chodzi o to, że obudowa jest otwarta, a o graficzną się nie boję. Bardziej patrzę na procesor, który ma prawie 60 stopni.
0 +1

0
RE: Temperatury
Może dziwny pomysł ale jak masz wiatrak to przysuń go do kompa i skieruj w jego stronę.
0 +1
581
RE: Temperatury
@Sokol To nie dziwny pomysł, całkiem wydajny, ale też nieakceptowalnie hałaśliwy dla Zagrajmera.

@domkass Maksymalna temperatura jest specyficzna dla procka, radzę sprawdzić jaka jest dla Twojego.
0 +1

www
1
RE: Temperatury
@Sokol robiłem to cały czas, ponieważ po złożeniu nowego kompa zasilacz nie trzymał i komp=off, a wczoraj kupiłem zasilacz po to by komputer został w biurku, a nie poza bo inaczej wiatraka nie zbliżę do obudowy, więc tego rozwiązania chciałbym uniknąć.

@Kern3l na internecie piszą, że normalnie temp. powinna być około 40 stopni, a w stresie o +/- 5 stopni. W spoczynku mam te 40-41 stopni, ale wzrasta o więcej niż 5. Nie boję się, że coś się stanie więc to nie muszą być jakieś rozwiązania teraz co przyjdą na myśl, a raczej chodzi o to, aby procesor trzymał dłużej, bo wiadomo, że wyższe temperatury temu nie pomagają.

PS. Wspomnę jeszcze, że chłodzenie jest box'owe, a procesor to: Phenom II x4 965 Black Edition
0 +1

581
RE: Temperatury
Nie wierz w 100% temu, co piszą w internecie ;] Oczywiście im mniejsza temperatura, tym mniejsze zużycie procka, ale ja sam kiedyś przy kiepskiej obudowie miałem non-stop 70-80 stopni i nic się nie działo, a procek działa do dziś. Najważniejsze, by nie przekraczać krytycznej dla danego procka temperatury. Ale oczywiście możesz wierzyć im i nie spocząć w nigdy nie kończącym się (dla niektórych procków) queście schłodzenia go do 40 stopni pod obciążeniem - bez użycia gazów w ciekłej formie.
0 +1

www
92
RE: Temperatury
No właśnie czytając opinię na temat tego procka doczytałem, że jest bardzo dobry, tylko chłodzenie do luftu i najlepiej je od razu wymienić.
0 +1
1
RE: Temperatury
Ja nie przykładam większej wagi do tego co piszą, ale jak mówiłeś, żeby sprawdzić to czemu nie. Chodzi mi tylko o to, aby procek uciągnął jak najdłużej bo w czerwcu składałem kompa i trochę szkoda, aby po kilku latach już był do niczego, a nowa obudowa będzie około końca sierpnia. Przede wszystkim też piszę dlatego bo trochę śmierdzi plastikiem przy takich temperaturach .
0 +1

581
RE: Temperatury
domkass napisał(a):trochę szkoda, aby po kilku latach już był do niczego

Do tego czasu zdołasz odłożyć na porządne chłodzenie, polecam Scythe Kama Kross - praktycznie bezgłośne i wydajne, ~150zł.
0 +1

www