Ocena wątku:
  • 33 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Informacja - Jak oceniać, aby nie dostać warn'a.

106
Jak oceniać, aby nie dostać warn'a.
W związku z tym, iż praktycznie w każdym temacie w dziale "Kanały użytkowników" jest spam mało konstruktywnymi ocenami, które są przeze mnie warn'owane, postanowiłem napisać ten "poradnik", aby zapobiec sytuacjom typu "za co dostałem warn'a, oceniam kanał tak jak inni".

Przechodząc do sedna sprawy, każdy post, który jest pisany stylem plusów i minusów jest z góry traktowany jako spam, wyjątkiem są posty, które prócz wymienionych plusów i minusów mają załączoną notkę, która zawiera dodatkowe informacje o tym co należy poprawić, co jest zrobione dobrze, co mi w danym filmie/serii pasuje, co nie, i tak dalej, i tak dalej.

Uwierzcie mi, na kilometr czuć kto przyłożył się choć minimum do oceny, a kto wszedł na kanał, zobaczył layout, puścił kilkadziesiąt sekund filmu i na tym skończył swoją przygodę z zapoznaniem się z kanałem.

Kolejna sprawa, z tego co mi wiadomo, to dział ten powstał po to, aby użytkownicy pomagali osobie zakładającej temat doskonalić jej kanał, pisać co należy poprawić, dawać cenne rady. I właśnie tego brakuje w większości ocen, starajcie się pomóc, napisanie posta typu
+ jest hd
+ jest FAQ
+ jakość audio o video

nic nie da, użytkownik zakładający temat wie o tym ,że ma HD, dobrą jakość audio, ma FAQ i wymieniać tak bez końca. To mają być rady, opinie, nie wypisywanie rzeczy o których dana osoba wie.

Tak więc mam nadzieję, że ten "poradnik" pomoże w zwalczaniu ocen mało konstruktywnych, a co ważniejsze pojawi się więcej opinii, które pomogą tworzyć lepsze kanały.

Na zachętę mogę napisać tyle, że każdy post, który będzie miał jakąkolwiek wartość pomocniczą w rozwijaniu, poprawianiu kanału, będzie nagradzany rep'em, przynajmniej ode mnie.
7 +1