Intro i outro

Z Zagrajpedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Podstawową rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę w sprawie intra i outra jest to, jak będą one wyglądały podczas oglądania playlistą. Z tego bierze się wiele z poniższych zastrzeżeń.


Spis treści

Intro

Intro co odcinek

Zazwyczaj co odcinkowe intro będzie z tych powtarzalnych. Należy zadbać, by było krótkie, schludne, bez nachalnej muzyki - szczególnie jeśli jest o wiele głośniejsza od tego, co dzieje się zaraz po intrze. Najważniejsze (tuż za krótkością) jest to, aby było bardzo dopracowane.

Intro co sesję nagraniową

Gdy nagrywasz na raz więcej materiału, bardzo sensownym pomysłem jest wrzucanie dłuższego intra jedynie na początku sesji i na końcu. W odcinkach pośrednich dobrze prezentuje się np. rozjaśnienie z czerni. Zwróćmy uwagę, że nie dotyczy to gier naturalnie podzielonych na misje - wtedy dobrze jest dzielić po odcinkach Dzielenie na odcinki. Zazwyczaj co odcinkowe intro będzie z tych powtarzalnych.

Powtarzalne

Powtarzalność - coś nieszczególnie lubianego, dlatego jeśli chcesz mieć identyczne intro na początku - sugerowane jest krótkie, kilka sekund. Okolice siódmej sekundy to granica, kiedy staje się zbyt długie.

Niepowtarzalne

Zaskakiwanie (pozytywne!) widza - to lubią wszyscy ;] Warto się postarać i np. co sesję nagrywania (niekoniecznie co każdy odcinek) zrobić coś specjalnego na wejście.

Outro

Powtarzalne

Powtarzalność - tutaj jest absolutnie nieprzeszkadzającą cechą, jeśli tylko zajmuje bardzo krótki czas. Optymalne powtarzalne outro, to przejście w czerń. Trwające około jednej sekundy.

Niepowtarzalne

Zaskakujące outro, to np. dorzucenie jakiegoś bardzo krótkiego bonusu na koniec. Należy pamiętać, że to ma być jedynie dodatek.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Drukuj lub eksportuj