Wybór gry

Z Zagrajpedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Przede wszystkim powinno się grać w gry, które nas interesują - nie ma nic gorszego od oglądania kogoś, kto nagrywa z musu. Z kolei na wybór konkretnej gry ma wpływ także kilka innych czynników.

Spis treści

Pierwsze Zagrajmy

Jaką grę dobrać na pierwszą serię Zagrajmy? Ważne jest to, byś wybrał znaną przez siebie grę. Powinieneś móc swobodnie opowiadać o niej, zamiast dodatkowo obciążać się jej nauką. Ponadto zapoznaj się z resztą porad w tym temacie.

"Na ślepo" - czy warto?

Nagrywanie "na ślepo" jest świetne - tylko nie każda gra się do tego nadaje. Testując początek gry i samouczki możesz już wyrobić sobie całkiem wiarygodną opinię na jej temat. Co o tym decyduje?

Subiektywna intuicyjność

Wiesz, gdzie iść, co naciskać, szybko rozpracowujesz kolejne tajniki gry - widać, że umiesz grać w takie gry. Nie ma nic gorszego, niż patrzenie jak ktoś co chwilę błądzi lub zupełnie źle gra (np. w strategiach, szczególnie ekonomicznych, gdzie trzeba dużo wiedzy).

Długość gry

Na wybór gry może mieć wpływ także czas, jaki będzie potrzebny na jej ukończenie.

Jeśli rozpoczynamy naszą przygodę z Zagrajmy, najlepszym wyborem będą gry dosyć krótkie, które nie spowodują zniechęcenia podczas nagrywania i pozwolą szybko zabrać się za następne projekty.

Długość gier z gram.pl

Popularność gry - miecz obosieczny

Gry popularne poza światem LP są zazwyczaj poszukiwane przez widzów Zagrajmy. Powoduje to, że często są wyszukiwane. Jeśli materiałów jest mało - istnieje duże prawdopodobieństwo, że odwiedzą i nowe nagranie. Zazwyczaj z gier kilkuletnich jest mało nagrań, z relatywnie nowych - różnie.

Z drugiej strony jeśli gra jest popularna już przed premierą, to w dniu jej wydania zaczyna się wyścig "kto pierwszy". Po kilku dniach jest już taka ilość Zagrajmy z niej, że zaczynanie własnej serii wiąże się z praktycznym brakiem odwiedzin z innych miejsc niż subskrypcja.

Wydajność

Czy gra będzie płynnie się nagrywać na Twoim komputerze? Jest to często jedyny powód, nie nagrywania gier, które nas interesują. Jest to bardzo ważna rzecz - klatkowanie to poważny minus zarówno w kwestii przyjemności odbioru obrazu, jak i Twojego zadowolenia i umiejętności (wydajności) grania. Szczególnie granie w klatkujące FPSy jest zgonogenne.

Tutaj także może pomóc program, który ma odblokowany licznik FPSów - dzięki temu nie jesteśmy ograniczeni przez nagrywane 30FPS. Przykładem takiego programu jest Dxtory.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Drukuj lub eksportuj