Początki ...

1
Question  Początki ...
Siema!
Jestem tu nowy.
Mam 16 latek i mam na imię Maciek:)

Już od roku myślę o zagrajmerstwie, ale ostatnio podjąłem decyzję. Mam na kompie (500 GB, 2 GB RAM, W XP) programiki :
- FRAPS (testowałem i coś piszczy w tle)
- Bandicam (testowałem i jest dobrze ale w tle są lekkie szumy)
- DXTORY (testowałem i mój głos jest strasznie metaliczny, a gra laguje)
- Camtasia studio 8 (i tu jest problem...) Przed wstawieniem na ten programik nagranie jest w miarę dobre, lekkie szumy w tle (bandicam), ale kiedy już wstawię to pojawiają się straaszne szumy... Gra jako tako, ale mój głos szumi... To samo jest na movie makerze...

Mam mikrofon logitech (mikrofon na słuchawkach) za 50 zł, kartę dźwiękową USB za 10 zł i kartę zintegrowaną realtek. W ustawieniach bandicama zaznaczam nagrywanie mojego głosu i dźwięku z tej karty USB i scalam w jedną ścieżkę dźwiekową.

Wiem, że trzeba nagrywać inaczej, ale nie wiem jak najlepiej... Mam też audacity, ale jak nim nagrywam to w tle słychac piski, więc już go nie używam.

Jest wiele poradników, ale żaden mi nie pomógł::P
0 +1
25
RE: Początki ...
Ehh nie nagrywaj dźwięku z majka i audio z gry jednym programem! Mozę wystąpić desynchro i w dodatku masz szumy ,ale to już wiesz. Pisałeś o nagrywaniu audacity ,ale to jest program do obróbki więc własnie w nim usuwasz te szumy i trzaski ,praski ,a robisz to za pomocą odszumiania. A co do poradników to:

[Obrazek: 2449_Robisz_to_zle.jpg]
0 +1

www
34
RE: Początki ...
Nagrywaj dźwięk i wideo osobno. Do wideo polecam Action! - do audio Audacity i odszumianie. Potem wszystko sobie scalasz w Sony Vegas (można mieć wersję na 30 dni darmową) I to chyba tyle z moich rad. Sam tak robię i nie narzekam, a mam patyka za 15 zł...
0 +1

www
435
RE: Początki ...
Widzę że jesteś totalnym świerzakiem i jesteś totalnie zielony.Przeczytaj sobie parę wątków z zagrajmedii i z działu poradniki.Jeżeli wszystko przeczytasz zrozumiesz że to co powiedzieli ludzie wyżej jest świętom racją.
0 +1
1
RE: Początki ...
Dzięki za rady:)
Oglądałem dużo poradników ale w moim przypadku to nie pomogło. Nie wiem jak skonfigurować badnicama tak aby nagrywał wideo i dżwięk z gry + mój głos, ale jako dwie oddzielne ściezki audio lub tak aby nagrywał tylko dźwięk z gry, a mój głos w audacity. Tak jak pisałem mam kartę dźwiękową na USB + kartę zintegrowaną realtek (WINDOWS XP) i do tej USB mam podpięty mikro i słuchawki :)

screeny:

http://vpx.pl/A7xv
http://vpx.pl/A7xw
http://vpx.pl/A7x6
http://vpx.pl/A7xE

i jeśli nie da się w bandicamie:

http://vpx.pl/A7xP

Pozdrawiam!
0 +1
0
RE: Początki ...
Ja nie czaje o co ci chodzi... Chcesz nagrywać na dwóch ścieżkach, więc odpal Audacity i nagrywaj głos, s później wejdź do gry i odpal Bandicama. W ten sposób masz 2 ścieżki- wideo i dźwięk z gry w Bandicamie oraz swój głos w Audacity. W czym problem ?
0 +1
1
RE: Początki ...
jak wyciszam mikrofon w bandicam to i tak mnie słychać... Audacity działa bardzo dobrze, ale nie wiem co ustawić w bandicamie... Ale można też nagrać tylko bandicamem , a potem rozdzielić ściezki jakimś programikiem... Tylko jak to ustawić, żeby nagrywało 2 osobne ścieżki?
0 +1
0
RE: Początki ...
Jak w Bandicamie nagrasz wszystko, to już tego nie oddzielisz., Nie polecam takiej opcji. Nie korzystam z Bandicama, więc nie pomogę. Nie możesz po prostu innego programu użyć ? Są lepsze.
0 +1
1
RE: Początki ...
0 +1
0
RE: Początki ...
Nie chcę być złośliwy, ale chyba nie do końca rozumiesz o co chodzi w tym poradniku. Ty chcesz nagrać grę (wideo) + grę (audio) + komentarz w jednym programie (Bandicam). W poradniku owszem, jest pokazane jak rozdzielić ścieżki, ale chodzi tam o oddzielenie wideo od audio, więc jeżeli zrobisz coś takiego, to będziesz miał 2 pliki- wideo z gry + dźwięk z gry i komentarz (w jednym). Więc jak chcesz to obrobić, skoro będziesz miał i audio gry i komentarz w jednym pliku ? Jeszcze raz to powiem, nie chcę być złośliwy, ale po co chłopie się tak męczysz ? Ściągnij MSI Afterburner + Audacity i tak naprawdę więcej do nagrywania nie potrzebujesz! No i ewentualnie VirtualDub, jeżeli będziesz stosował efekt Auto Duck. To wszystko.
0 +1