Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Prosto w obiektyw

Prosto w obiektyw
Witam!
Wymyśliłem coś oryginalnego na Tubach, i postanowiłem podłapać trochę technik od zagranicznych vlogerów. Moją uwagę przykuło coś, co w Polsce jest bardzo hejtowane. A mianowicie 2 na powiedzmy 11 większych zagranicznych vlogerów patrzy w obiektyw jak nagrywa, i robi wrażenie jakby patrzył się przez monitor na Was. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Wszystko Wam jedno, czy ktoś patrzy, czy nie? Czy wymagacie patrzenia w obiektyw, niezależnie od przekazywanej treści. Podrzucę jeszcze przykład jeśli ktoś nie wie o co chodzi:Jak można zauważyć patrzy wszędzie, oprócz obiektywu.
polubienia 0 +1
RE: Prosto w obiektyw
Jeśli ktoś robi vloga i patrzy się w obiektyw i my oglądając to mamy odczucie że ta osoba patrzy nam w oczy. Wtedy jest taki efekt, jakby z nami rozmawiała. Według mnie lepiej jest skupiać oczy na obiektywie podczas nagrywania, niż gdziekolwiek indziej, z samych względów estetycznych. Dla mnie jest różnica, jeśli o to chodzi.
polubienia 1 +1

RE: Prosto w obiektyw
TFPR napisał(a):Czy wymagacie patrzenia w obiektyw, niezależnie od przekazywanej treści.

Wg mnie to zależy co sie nagrywa. Jak sie nagrywa zwykłego vloga to lepiej patrzyć w obiekty, bo ma sie wrażenie, ze ktoś mówi bezpośrednio do ciebie. Tak samo masz w Wiadomościach w telewizji, prezenter patrzy w obiektów, bo mówi do ludzi, którzy go oglądają, trochę dziwnie, by wyglądało jakby patrzył gdzieś obok. :p
Jeżeli odgrywasz jakąś scenkę lub robisz jakieś show to lepiej stanąć z ukosa do obiektywu i patrzeć gdzieś z boku, bo wtedy ma sie wrażenie jakbyś mówił do kogoś, kogo masz obok siebie.
No i jeszcze jest nagrywanie gier, ale tam to ciężko patrzeć cały czas w obiektyw, bo trzeba sie na grze skupić :)

Taka tam moja opinia na ten temat :D
polubienia 1 +1

RE: Prosto w obiektyw
Nienawidzę, kiedy vloger mówiąc do widza nie patrzy choć przez chwilę w obiektyw, brakuje mi tego kontaktu wzrokowego i uczucia, że rozmawiam z tym kimś. Sama też staram się taki kontakt utrzymywać, jednak szukając myśli zawsze oczy "uciekają mi na boki" jakby odpowiedź miała być na scianie :D
polubienia 1 +1