Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kaftann

341
Youtube-yellow  Kaftann
KaftannHowdy! Jestem Kaftann. Jestem twórcą materiałów na YouTube. Kinomanem, melomanem i zapalonym lingwistą. Z wykształcenia magistrem filologii angielskiej, z zawodu tłumaczem i nauczycielem. Pasjonatem gier, kinematografii i szeroko pojętej kultury cyfrowej. Z racji tego, że cenię sobie różnorodność i sumienność, wkładam w moje filmy nieco serducha i sporo pracy.

● YouTube: http://youtube.com/vaulttvpl
Liczba widzów, statystki etc.
● Facebook: http://fb.com/kaftann
● Twitter: https://twitter.com/kaftannLive
● Instagram: https://www.instagram.com/kaftannlive/
● PC Setup oraz FAQ: http://bit.ly/kafFAQ

[Obrazek: Kenny] Od 2012 roku jestem autorem materiałów na tym zacnym portalu. Wszak medium to proste, co nie zmienia faktu, że staram się dokładać doń własną, niepodrabialną cegiełkę, tworząc materiały o przystepnej tematyce, acz tworzone w sposób ambitny i pełen ciekawych rozwiązań. Jeśli są to materiały z gier, nie są zwyczajne. Chcę by były, zwłaszcza z perspektywy odbiorcy, niecodzienne. niezwykłe. Dlatego uruchamiam swój dryg reżyserski, puszczam wodze fantazji i przelewam swoje pomysły na ekran komputera.

[Obrazek: Kenny] Moja twórczość znana jest z nietuzinkowości i produkcji wysokiej jakości. Gdy prezentuję odbiorcom gry, staram się być towarzyszem w poznawaniu wartościowych tytułów. Być częścią świata odkrywanego z każdą kolejną sceną i etapem rozgrywki. Jak przyjaciel, w którego towarzystwie pokonuje się kolejne perełki, niekiedy znane, niekiedy odkryte przeze mnie na rzecz przypominania, czy to o klasykach, czy o istnieniu gier mniej popularnych, a niosących ze sobą klasę jakiej mało. Bywa, że tytuły te występują w angielskiej wersji językowej. Choć mnie to nigdy nie przeszkodziło w dbaniu o poziom mojej twórczości, w rezultacie zachęcając mnie do tłumaczenia wielu gier i dodawania w materiałach polskich napisów. Wieloletnie doświadczenie w pracy tłumacza ułatwiło mi te zabiegi, tym samym mnóstwo tytułów, starych i nowych, pojawia się u mnie z wygodnym dla mniej lotnych odbiorców tłumaczeniem, zaraz po premierze.

[Obrazek: maxresdefault.jpg][Obrazek: maxresdefault.jpg]

[Obrazek: Kenny] Nie da się ukryć, że w znacznym stopniu spopularyzowały mój kanał gry survivalowe i to w jaki sposób je pokazywałem w ramach mojej twórczości. Trzeba pamiętać, że tego typu produkcje nie pozwalają na wsiąknięcie w fabułę z racji jej braku. Wtedy takowe materiały prezentują moje umiejętności edytorskie. Doskonałe dopracowanie. Immersja. Opowieść, udźwiękowiona dodatkowymi efektami środowiska, czy muzyką dobraną zawsze stosownie do sceny. Efektownymi przejściami i graficznymi niuansami, pozwalającymi na wczucie się w atmosferę panującą w świecie gry i stanie się na tę krótką chwilę jego częścią. Dbałość i klasa. Tym moje materiały się wyróżniały i wyróżniać będą. Bo poprzeczkę stawiam sobie wysoko każdego dnia. To przepis na sukces.

[Obrazek: maxresdefault.jpg][Obrazek: maxresdefault.jpg]

[Obrazek: Kenny] Toteż wychodzę z założenia, że jeśli chcę się za coś zabrać, zwłaszcza coś, co mnie pasjonuje, wkładam w to całe serce. Zacząłem pracować na długo przed ukończeniem szkoły. Zbierać na własne gry. Na nowy komputer. Biegając po mieście z ulotkami za uczniaka. Do końca studiów magisterskich miałem za sobą już doświadczenia pracy jako nauczyciel języka angielskiego, tłumacz, montażysta filmów i nie tylko. To jednak twórczość własna i robienie rzeczy, które kocham pobudzały we mnie pasję, ambicję i radość.

[Obrazek: Kenny] Moje motto, jako twórcy filmów? Liczy się jakość, a nie ilość. Hobby natomiast ma dawać frajdę, a nie być przykrym obowiązkiem. Dopóki naszym celem jest mieć frajdę i zapewnić rozrywkę innym - wszystko jest na dobrej drodze. Ponadto należy pamiętać - 50% radości z podjęcia się tej inicjatywy to nagrywanie, kolejne 50% to radość z czytania komentarzy.
Co więcej, mogę śmiało poradzić obecnym oraz przyszłym twórcom: miejcie szacunek do siebie i do widza. Dopinaj - wszystko w swoich filmach - na ostatni guzik.

[Obrazek: maxresdefault.jpg]

[Obrazek: Kenny] Last, but not least - co lubię w YouTubowej działalności najbardziej?
Nagrywanie, montowanie, czytanie komentarzy, robienie miniaturek i fakt, że gdyby nie to przedsięwzięcie, prawdopodobnie nie miałbym zapału do wypróbowania wielu fantastycznych gier, bo granie samemu dla siebie to żadna frajda. Natomiast możliwość podzielenia się tym z innymi - jest bezcenna! Interakcja międzyludzka to najlepsze i najbardziej motywujące ogniwo w tym przedsięwzięciu.

[Obrazek: Kenny] Więcej o mnie, o moim hobby, zainteresowaniach, horrorach, które polecam, sprzęcie na jakim nagrywam, wszystkich seriach, które nagrałem i nie tylko można dowiedzieć się tutaj: http://bit.ly/kafFAQ
3 +1
www
11
RE: Kaftann
No cóż, w sumie w opisie zawarłeś chyba wszystko co można powiedzieć o kanale dla nowoprzybyłych. Od siebie dodam, że atmosfera jaka panuje na kanale jest całkowicie wyjątkowa! Dla tych, którzy myślą, że piszę tak bezpodstawnie, polecam zajrzeć na kanał, a GWARANTUJĘ, że poczujesz się jak w małej rodzinie. Taką właśnie małą rodzinę tworzą widzowie Kaftanna, którzy są i dla siebie nawzajem i dla autora kanału.

Czego mi brakuje? Minkroft, za mało Minkrofta.

Hehe, żartuję :P

Tak całkiem poważnie, to ciężko się do czegoś przyczepić: kanał prowadzony w sposób profesjonalny, bardzo aktywna strona na Facebooku, urozmaicony content... Gdybym jednak miała coś zarzucić, to na pewno za mało wzorów koszulek, ale tak wiem, będą :)

No i kombinuję już na siłę, ale nic innego mi nie przychodzi go głowy niestety... albo raczej stety.

Podsumowując: bardzo fajny kanał, ode mnie mocne 2/10 :)

Podsumowując serio: kanał dla ludzi, którzy lubią dobrze zrobioną robotę, z pasją, wymagających profesjonalizmu ale i świetnej zabawy, no i oczywiście sielankowej atmosfery niczym w domku na wsi u babci- POLECAM! :)
4 +1

www
56
RE: Kaftann
Na prawdę bardzo dobry kanał prowadzisz.
Seriously.

Materiały ogląda się przyjemnie. Komentujesz ciekawie ,a rozmowy z graczami(w DayZ) dodają smaczku ;)
Odcinki są ciekawie zmontowane ,więc nie nudziłem się przy oglądaniu ich.

Także ,trochę się nie rozpisałem ,a to ze względu że nie mam czego się przyczepić ;p
Jeżeli to Cię ciekawi ,to Twój kanał został przeze mnie zasubskrybowany.
Najpewniej będę regularnie oglądał DayZ.
W sumie ode mnie to tyle.
Kanał prowadzisz świetnie ,na prawdę ,gratuluję wspaniałej roboty.

Pytanie tylko jedno ,masz zamiar prowadzić w przyszłości streamy ? Czy może już to robisz/robiłeś ?
2 +1

341
RE: Kaftann
eMiOnMission napisał(a):poczujesz się jak w małej rodzinie. Taką właśnie małą rodzinę tworzą widzowie Kaftanna
True! :-)
eMiOnMission napisał(a):profesjonalizmu
Lizus :D I wzajemnie, Mirka :-)
#SzWAGier napisał(a):Pytanie tylko jedno ,masz zamiar prowadzić w przyszłości streamy ? Czy może już to robisz/robiłeś ?
Dzięki serdeczne za miłe słowa! Robię to niezwykle sporadycznie, głównie przez wzgląd na słabe łącze. Niemniej jednak, mam plan zmiany dostawcy jeszcze w tym roku, więc pewnie na tym polu stanę się nieco aktywniejszy, ale wciąż - pewnie bardzo sporadycznie :-) Pracuję i studiuję, więc to i tak dobrze, że na hobby i wstawianie odcinka dziennie znajduję czas :-) Choć nie ukrywam, że streamy, choć zupełnie inne, również sprawiają masę frajdy - zwłaszcza przez bezpośredni niemal kontakt w odbiorcą :-) A znajdą się tytuły takie jak Wiedźmin 3, czy Batman: Arkham Knight, które zechcę pokonać na streamie :-)
1 +1

www
38
RE: Kaftann
Świetny kanał.Na początek muszę powiedzieć,że bardzo się cieszę,że na Ciebie trafiłem.Kanał sam w sobie ładny,nic nie razi,miniaturki są,avatar i banner ładne.Jakość audio/video stoi na przyzwoitym poziomie.Ilość serii różnorodność,pomysł na filmy,na prowadzenie kanału.Komentarz ciekawy,nie nudzący. Czytałem Twoje FAQ i wydajesz się bardzo miłą i ciekawą osobą od której np. ja mogę się wiele nauczyć i dowiedzieć. Z mojej perspektywy masz dobry kontakt z widzami,szanujesz ich co jest ogromnym plusem,podsumowując daje subskrypcje i pozdrawiam :D
1 +1

341
RE: Kaftann
Bluehero napisał(a):Czytałem Twoje FAQ i wydajesz się bardzo miłą i ciekawą osobą od której np. ja mogę się wiele nauczyć i dowiedzieć. Z mojej perspektywy masz dobry kontakt z widzami,szanujesz ich co jest ogromnym plusem

Przeserdeczne dzięki! Cieszę się, że to widać i czuć :-) Zwłaszcza, że to jeden z moich najważniejszych priorytetów.
Pozdrawiam serdecznie! :-)
0 +1

www
341
RE: Kaftann
bardoszuk napisał(a):dlaczego jak ja wystawiłem swoją prezentacje kanału to została odrzucona bo wystawiłem dwa filmy, administrator mi napisał że dozwolony jest jeden a kolega Kaftann ma więcej filmików i jest ok?

Przykro mi, kolego, ale nie mam pojęcia. Może forma wykorzystania filmów?
U mnie nie jest to wstawienie losowych odcinków, a raczej przystępne przykłady poprzedzone i odnoszące się bezpośrednio i stricte do napisanych akapitów.

Zawsze można napisać do moderatorów i zapytać o wskazówkę, jestem pewien, że wszystko da się szybko wyjaśnić! :-)
0 +1

www
341
RE: Kaftann
ForeverAlone napisał(a):full perfection.
Nie przesadzajmy! Niemniej jednak bardzo dziękuję :-)
ForeverAlone napisał(a):Masz większe doświadczenie w materii YouTube'a. Bardzo byłoby mi miło, gdybyś przejrzał i mój kanał
Robię to na tyle hobbistycznie, że doświadczeniem bym tego nie nazwał, jednak staram się na bieżąco wyciągać wnioski i usprawniać co i ile mogę :-) Miałem już podłoże zanim zacząłem nagrywać, bo montowałem filmy dla firm oraz robiłem montaże w postaci fragmovies dla frajdy :-) Kilka z nich nadal krąży w sieci :-)
Obiecuję jednak zajrzeć i podrzucić kilka rad o ile będę miał coś konstruktywnego do powiedzenia ;-)
0 +1

www
10
RE: Kaftann
Oo Panie. Dawno się tak nie uśmiałem jak na Twoich funny moments, aż mi wstyd, że ja nie potrafię robić tak dobrych materiałów :D

PLUSY:
+ kawał solidnej dawki materiałów
+ ciekawy pomysł na "w poprzednim odcinku..."
+ bardzo przyjemny głos
+ miło się słucha i ogląda
+ dobra jakość materiałów
+ nie zanudzasz

MINUSY:
- w sumie to nie jest to minus ale myślę, że lepiej byłoby gdybyś zainwestował w kamerkę i nagrywał własne reakcje :D
- ej no, chciałbym napisać Ci jakieś minusy, ale naprawdę nie mogę nic znaleźć :( sorki

Kanał bajecznie fajny :D
Zapraszam również do oceny mojego kanału: http://letsplej.pl/t-51014-mrskitterofficial

Pozdrawiam, MrSkitter
1 +1

www
341
RE: Kaftann
Piękne dzięki za masę miłych słów!

MrSkitter napisał(a):lepiej byłoby gdybyś zainwestował w kamerkę i nagrywał własne reakcje :D
Cóż, pozwolę sobie zacytować moje FAQ. A więc:
Kaftann (W swoim FAQ) napisał(a):Kamerę w gameplayach postrzegam jako zbędną i przeszkadzającą. Jej brak pozwala mi na ubaw, zabawę głosem, manipulację przedmiotami w grze etc. Ponadto, nie muszę się martwić o to by być w kadrze, nie potrząsać kamerą, pilnować dodatkowej nagrywanej ścieżki etc. Co więcej, moje reakcje są zazwyczaj mało spektakularne. Często sprowadzają się do podniesienia brwi i niczego więcej, więc w horrorach raczej wiele by to finezji nie dodało. Poza tym, nie podoba mi się wklejanie swojej twarzy do każdego możliwego filmu - to cholernie psuje imersję.

Przeserdeczne dzięki za opinię! :-)
0 +1

www