Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Minecraft] - nagrywanie i odbiór treści.

Soil_layers  [Minecraft] - nagrywanie i odbiór treści.
Witam wszystkich w moim pierwszym wątku.

W tym temacie poruszę kwestię gry, której wszelakie kwestie poruszane były na chyba wszystkie możliwe sposoby. Pomijam czyjeś indywidualne przemyślenia, chodzi mi tu raczej o zagadnienia dotyczące ogółu. Ale mniejsza z tym; Chyba powszechnie jest wiadomo, że Minecraftem Internet jest przepełniony, szczególnie na portalach z filmami, a zacieśniając krąg o let's playe - istnieje przesyt tą produkcją. Widzowie, gracze, serwisy - są nią przejedzeni. Ja nawet mówię, że tak bardzo ,,przejedzeni'', że aż zaczynają ją zwracać, wraz z całą tą żółcią (chodzi mi tutaj oczywiście o nienawiść i hejt). Ten fakt jest istotny w moich przemyśleniach, które Wam przedstawiam.


Jak sądzicie, czy cokolwiek nagrane o Minecraftcie, podchodzące pod let's play (przygody, wyprawy, przemyślenia podczas gry), jest w stanie zainteresować potencjalnego odbiorcę? Mianowicie, chodzi mi tutaj o nieskupienie uwagi na samej grze, a traktowanie jej jako środowisko, w którym ,,coś by się działo'', w którym (łącznie z całym kanałem) można byłoby się wypowiadać poprzez nagrywanie filmików, a pod nimi komentować tą całą zawartość. Sam myśląc o Minecraftcie kojarzę sobie ,,większych'' YouTuberów, którzy chyba najbardziej zbrzydzili mi podejście do tego tytułu poprzez nadmierne wygłupianie się, no i ogólnie tworzeniem tego, co przyciąga największą ilość odbiorców. Czy Ci odbiorcy to nie są przypadkiem osoby poniżej 14-ego roku życia? Podobno to oni ,,zniszczyli Minecrafta''.. Dla mnie zrobili to (prędzej) ci, którzy tworzą ten cały hejt na młodych.. filmowców. Aż mnie od tego mdli. Ale wracając do głównego wątku, uproszczając - czy są jeszcze osoby wśród widzów na YouTubie, którzy, w widocznej ilości, nie traktują tej gry według pewnych schematów, których oczekuje się od większości nagrywających MC, a jednocześnie są w stanie przełknąć tą grę, skupiając się na smaku samego twórcy filmów z nią, na tym, co on robi, a nie w jakiej grze robi, na jego pomysłach? Nie chodzi mi tu o ,,jakieś jednostki'', tylko o ogólny stan rzeczy.

Minecraft bez wątpienia przynosi pewne skojarzenia, zwłaszcza let's playe, ale ciekaw jestem również, czy można w stanie (oraz w jaki sposób) znaleźć osoby, które nie będą patrzeć na nie przez pryzmat stereotypów.

Wiem, może to być trochę zagmatwane. Dotychczas nigdzie się na ten temat nie wypowiadałem, więc wszystko siedziało w mojej głowie. Nagle zostało to uwolnione, więc na szybko jakoś to poskładałem. Oczywiście mogę sprecyzować konkretne aspekty, wystarczy, że napiszecie, czego nie rozumiecie. Napisałem ten artykuł, bo ciekaw jestem, jak sytuacja wygląda. Moim pierwszym poważnym filmem na YouTube był właśnie prolog do serii z Minecrafta, która stworzona w 2013 roku, została pozytywnie przyjęta przez odbiorców. Z chęcią bym wrócił do podstaw, bo lubię się wypowiadać do nagrania, szczególnie gry, a Minecraft daje możliwości na stworzenie przyjemnego do tego środowiska. Z chęcią podyskutuję na ten temat. :)

Zachęcam do komentowania i wyrażania własnego zdania.
Pozdrawiam.
polubienia 0 +1
RE: [Minecraft] - nagrywanie i odbiór treści.
Ja nie patrzę przez pryzmat stereotypów, ja patrzę przez pryzmat długiej obserwacji. Minecraft nie jest grą złą i nigdy nie była, tak samo YT go nie zniszczył, a wręcz przeciwnie - wypromował. Gdyby nie YT, to ta gra kosztowałaby z 2€ na Steam w zakładce ,,niedługo free to play". Patrz na zagraniczne kanały (polskich nie znam). Mają po 10 milionów subów, dochodzą do 15 i mają się dobrze, MC pewnie na siłę nagrywają, ale kto by nie robił czegoś na siłę, skoro ma za to kupę OGROMNEGO hajsu.
Moim zdaniem hejt spowodowany jest tym, że 9 latki zakładają kanały myśląc, że będą jak ich ,,gwiazdy", a potem z bzyczącymi mikrofonami nagrywają w 240p 3 minutowy odcinek jak budują dom.
No i zazdrość oczywiście, ale to akurat normalne. Kto nie zazdrościłby komuś, kto osiągnął więcej siedząc na dupie i p*erdoląc do mikrofonu, niż hejtujący, który tylko krzywi mordę i cebulaczy w komentarzach.

Gry są dla wszystkich, a rodzajów charakterów jest tyle, co ludzi na świecie i NIGDY, PRZENIGDY się nie dogadamy przez właśnie różnicę charakterów, poglądów itd.

Więc skąd hejt na tę grę? Z zazdrości. Moim zdaniem, a zdań... miliony.
polubienia 3 +1

www
RE: [Minecraft] - nagrywanie i odbiór treści.
Na podstawie Twojego wątku przyszła mi na myśl pewna hipoteza - czy osoby nagrywające mc w stylu takim jak Jjay lub CTSG miały by szansę tak od "zera" przeć na przód? Nie chodzi mi już nawet o samo w sobie komentowania tej gry, że idziemy do jaskini i.t.p. Chodzi mi dosłownie o to aby zarzucić jakikolwiek temat i opowiadać, drążyć przemyślenia, a gra grą, niech będzie w tle i żyje własnym życiem.
polubienia 0 +1

RE: [Minecraft] - nagrywanie i odbiór treści.
Oczywiście, że tak. Każdy kto zaczyna robić cokolwiek ma jakąś tam szansę na odniesienie sukcesu (załóżmy 10%), a jeśli dodatkowo stara się rozwijać i skrupulatnie dąży do wyznaczonego celu, tylko i wyłącznie powiększa ją (10%<).
polubienia 1 +1

RE: [Minecraft] - nagrywanie i odbiór treści.
majkraft jest fajny
polubienia 0 +1

www
RE: [Minecraft] - nagrywanie i odbiór treści.
polubienia 0 +1