Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wane pytanie, sugestie

Wane pytanie, sugestie
Siemanko.

Dzisiaj szukając w Google fajnej stronki z tanimi grami natknąłem się na stronę, gdzie można za jednego sms'a zdobyć nawet CS'a GO. Powiedzcie czy ta strona jest uczciwa i czy po wysłaniu smsa zdobywa się na prawdę grę ? Chciałbym tylko odpowiedzi poparte już zakupem na stronie.
Strona nazywa się WylosujGre
http://wylosujgre.pl/
polubienia 0 +1
RE: Wane pytanie, sugestie
te gry co mozesz wylosować to na bundlle stars są po 15/20 zł za 10 gier... polacy zawsze oszukujO
polubienia 0 +1

www
RE: Wane pytanie, sugestie
No, ale są też gry, których nigdzie nie kupisz za takie pieniądze tj. 11zł.
polubienia 0 +1
RE: Wane pytanie, sugestie
@ref :)
polubienia 0 +1
RE: Wane pytanie, sugestie
Zdecydowanie odradzam korzystania ze stron tego typu.
Możliwość dostania gier za SMS śmierdzi mi z daleka. Poza tym masz możliwość WYLOSOWANIA gry. To znaczy że równie dobrze co wylosować CS:GO za te 11 zł możesz też wylosować jakąś słabą gierkę którą sprzedają po 15 centów na steam. Sam się zastanów czy ci się to opłaca. Taka działalność moim zdaniem podchodzi trochę pod hazard.
Jeżeli szukasz tanich i dobrych gier masz do dyspozycji 2 opcje:
1.Promocje - Każdy serwis zajmujący się dystrybucją gier od czasu do czasu organizuje wyprzedaże np: Monster Summer Salle na Steam na której CS:GO był chyba na 50% przecenie.
2. Strony bundlowe takie jak Humble Bundle i Bundle Stars. Na tych stronach regularnie są sprzedawane paczki dobrych gier za śmieszne pieniądze. Zobacz sobie że na przykład dzisiaj na HumbleBundle możesz kupić grę Borderlands za zaledwie 1 dolara i w zestawie dostaniesz 3 DLC. Moim zdaniem to o wiele lepszy interes niż ten polski hazard z SMSami w tle.
Zdecydowanie odradzam.
polubienia 1 +1
RE: Wane pytanie, sugestie
@up Zależy zapewne od szczęścia. Chodź nie przetestowałeś tego serwisu, więc nie wiesz czy TA akurat strona jest taka jak wszystkie inne.
polubienia 0 +1
RE: Wane pytanie, sugestie
@up
To w 100% zależy od szczęścia. Równie dobrze mógłbyś wziąć te 11zł i puść grać na automatach hazardowych a ewentualną wygraną będziesz mógł przeznaczyć na gry. Szanse na wygraną są zapewne podobne tyle że ów strona zapewnia formę tzw. złudnej wygranej. W serwisie ZAWSZE wygrywasz lecz nie zawsze jest to warte swojej ceny. Wysyłasz SMS za te 11zł po pierwsze tracisz pieniądze po drugie twój e mail i twój nr telefonu zostaje wpisany do bazy danych twórców strony a oni następnie mogą sprzedać te informacje jakiejś agencji reklamowej przez co będziesz dostawał wiadomości i telefony reklamowe. Tracisz więc na tej transakcji podwójnie. Twórcy serwisu mają w tym momencie czyste ręce. Dostałeś od nich to co ci obiecali. Losową grę za "kupon" o wartości 11zł i równie dobrze może to być gra warta 10 centów jak i gra warta 50 euro lecz osobiście podejrzewam ze na jednego oddanego Wiedźmina 3 przypada jakieś 100 rozdanych tańszych gier. Czemu? Bo to im się opłaca. Nawet nie testując tej strony widzę że jest to legalny przekręt grubymi nićmi szyty skierowany głównie do młodszych graczy (okolice gimnazjum). Dowody? Czemu na stronie nie ma innych opcji płatności jak np przelew bankowy czy paypal? Pewnie ktoś powie że SMS są łatwiejsze do ogarnięcia dla twórcy strony lecz jest wręcz przeciwnie. Najłatwiejszy do skonfigurowania i wykonania byłby bot połączony ze stroną PayPal. Czemu więc twórcy tej strony nie używają tej opcji? Odpowiedź jest prosta. Młodzi gracza zwykle nie mają ani kont bankowych ani kont PayPal ale zdecydowana większość z nich ma telefony komórkowe na które co miesiąc jest wpłacana pewna kwota pieniędzy a ich rodzice nie mają zwykle wglądu lub po prostu nie interesują się tym jak młodzi ludzie wykorzystują swoje środki telefoniczne. Oznacza to tylko że jeśli trafi się jakiś 12-letni naiwniak który pomyśli że w ten sposób dostanie wszystkie najlepszy gry za śmieszne pieniądze to będzie inwestował w tą stronę pieniądze do skutku. Ograniczają po prostu metodę płatności do wybranego targetu.

GrauinPL napisał(a):Chodź nie przetestowałeś tego serwisu, więc nie wiesz czy TA akurat strona jest taka jak wszystkie inne.

Nie wiem czemu użyłeś w stosunku do mnie akurat takiego sformułowania gdyż ja w swojej poprzedniej wypowiedzi nie przytoczyłem żadnego przykładu podobnych stron. Przytoczyłem natomiast przykłady stron bundlowskich do których sami producenci i wydawcy przychodzą ze swoimi grami gdyż jest to po prostu sposób bardzo taniej reklamy. Szczerze wątpię że akurat do nowej nikomu nie znanej polskiej strony zgłosili się producenci żeby dostarczyć taką różnorodność gier. Więc pewnie zapytasz skąd one się wszystkie wzięły na tej stronie. Odpowiedź kolejny raz jest prosta. Twórcy dosłownie kupili po 1 sztuce danych drogich i popularnych gier i całą masę tanich gniotów które wypłynęły na promocjach steam czy właśnie na stronach bundlowskich. Powiedzmy że ów twórca kupuje teraz paczkę z BundleStars za 3 euro w której znajduje się 10 gier. Każdą z nich rozdaje za 11zl więc zarabia 110zł wydając tylko 13zł. I zarabia takie pieniądze tylko dla tego ze dał komuś szanse zdobycia jakiejś bliżej nieokreślonej gry.

Przepraszam za wypracowanie ale musiałem to i owo sprostać by przestrzec innych przed takimi przekrętami.
Powtórzę to jeszcze raz. To się nie opłaca i nie trzeba tego testować by się o tym przekonać. Zdecydowanie wszystkim odradzam i odsyłam do stron przytoczonych przeze mnie w poprzednim poście. Wystarczy być cierpliwym i można wychaczyć bardzo porządnie gry za bardzo małe pieniądze.
polubienia 0 +1