Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nagrywanie po angielsku

Nagrywanie po angielsku
Hej! Niedawno zacząłem start swego kanału na YT, pierwszy film wrzuciłem około 2 tygodni temu. Z YT znam się już z 6 lat, bo od 6 lat posiadam tam prywatne konto i kiedyś chciałem nagrywać vlogi itp ale zaprzestałem tego jako że forma mi nie pasowała, a nie miałem też odpowiedniego sprzętu - Ziemniakiem nagrywać nie będę ;)

Znając realia naszej Polshy i jak jest z dostępem do widzów, jakie kanały dominują na polskim YT i jakie są szacowane zarobki (niby - Taki Gimper pokazał na FB swoje zarobki za kwiecień to było około 3000$, nie wiem w jakiej jest sieci ale jeśli dobrze rozumiem adsense YT to miałby coś około 1500$ - jakiś podatek na rękę?)... Sumując te rzeczy zastanawia mnie czemu mało polaków robi materiały po angielsku? Angielski w naszym kraju jest coraz bardziej znany i wtedy ma się większe grono widzów bo niby cały świat, może i większą konkurencję ale ona się szybko kruszy z tych słabszych kanałów, no i to co każdy większy Youtuber chce to ma się znacznie większe zarobki. Jak myślicie co jest za to odpowiedzialne? I czy warto próbować nagrywać po angielsku? Sam widziałem kanały polskie które próbowały coś nagrać po angielsku ale z kiepskim odzewem.
polubienia 0 +1

RE: Nagrywanie po angielsku
Ja zdecydowałem się na nagrywanie filmów po polsku z dodatkiem angielskich napisów. Jest to bardzo czasochłonne, jednak mam nadzieję, że coś to da i choć minimalnie wybije filmik z tłumu (niedługo pojawi się na yt). Masz rację, że angielski jest coraz bardziej znany, jednak jeszcze nie aż tak, jak przykładowo w krajach skandynawskich, aby liczyć na rzesze odbiorców z Polski. Jeśli na to liczysz i chcesz uderzyć w nasz krajowy rynek, to na pewno tego nie zrobisz po angielsku. Chyba, że dodałbyś napisy po polsku, tylko wówczas robisz film na cały świat (bo po angielsku), z nie wiadomo dlaczego dla reszty świata z napisami po polsku. Dlatego ja zdecydowałem się nagrywać po polsku i dać do tego angielskie napisy. Chcę trafić do naszej krajowej publiczności. Kiedyś założyłem wątek na interesujący Cię temat, spójrz za czym wówczas opowiadali się ludzie:

http://letsplej.pl/t-55762-dwujezyczne-filmy-ankieta
polubienia 2 +1

www
RE: Nagrywanie po angielsku
Jeżeli znasz dobrze angielski, droga wolna, weź tylko pod uwagę to że np. taki amerykański YT jest zdominowany przez PiłDiPaja, TobyGamesa i wielu innych, więc wg. mnie Polski YT jest lepszą opcją. Dopiero jak coś ukręcisz tu to spróbuj tam.
polubienia 0 +1

www
RE: Nagrywanie po angielsku
Mardax napisał(a):czemu mało polaków robi materiały po angielsku?

Bo wielu polskich "youtuberów" ma ograniczony zasób słownictwa już w ojczystym języku, a więc tym bardziej ich angielski - zarówno leksykalnie jak i w kwestii wymowy - jest do dupy :-)

Na angielskiej tubie jest mnóstwo kanałów - a i tych wartościowych nie brakuje. Osobiście jestem zdania, że lepiej się przyłożyć i robić coś ciekawego dla widowni, która - jeśli planuje się z nią integrować - w przypadku polskiej dla Polaka - będzie po prostu bliższa. Zwłaszcza, że o wyjątkowo oryginalny i nietuzinkowy kanał w Polsce, jeśli mowa o tematyce "growej", ciężko jak cholera.
polubienia 3 +1

www
RE: Nagrywanie po angielsku
Zresztą spróbuj sobie włączyć jakąś grę i udawać że nagrywasz. PO ANGIELSKU.
Jak wyszło?? No właśnie :)
polubienia 0 +1

www