Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Meet-up i ten cały szajs...

RE: Meet-up i ten cały szajs...
3gr: Mówicie, że YouTube może wyprzeć TV? Tu się zdeeeecydowanie nie zgodzę. Tak telewizor zamieni się w ekran monitora a pilot w myszkę i klawiature ale....myślicie że TVN który za 5min reklam zarabia 1.25miliona nie zainwestuje w swój kanał? Przecież YouTube miał pomysł otworzyć komercyjne kanały...
polubienia 0 +1

RE: Meet-up i ten cały szajs...
Miecio i postać profesora Niczego to dwie różnie postacie, widać to bardzo po gościnnych występach, DE OFFIS czy serii KORPO.
Co do Dakana i Stanka to chodziło mi właśnie o serie tworzone na tosięwytnie. Zresztą Mieciu też się stamtąd wywodzi. Tam większość postaci jest kreowana, co widać po ich strasznym przerysowaniu.
Dla mnie szybkie przedstawienie tematu i najważniejszych jego wątków w TOPOWEJ, jest lepsze niż te całe programy o teoriach spiskowych, do których podchodzę dystansem i szkoda mi marnować czasu na ponad godzinne dokumenty.
HBC nie dość, że człowieka zainteresuje tematem, co może zachęcić do pogłębienia go, to jeszcze pokazuje historię w przyswajalny sposób, bo jako osoba która ma ten przedmiot rozszerzony, to widzę tragedię w polskim szkolnictwie.
Po za tym mylisz pojęcie popularnonaukowe z naukowe, właśnie najbardziej z dziedziny popularnonaukowej sprzedają się ciekawostki, rzeczy które najbardziej interesują. Plus nie każdy ma czas na to, żeby śledzić cały życiorys danej postaci historycznej. Porównać to mogę do telewizyjnego programu Brainiac.
Dla mnie Jakass wyglądał mniej profesjonalnie, niż polscy pranksterzy, co budowało fajny klimat wokół tej serii.

Tu się mylisz z tym wypieraniem, bo może gazet nie wyparła, ale w dużym stopniu telewizja wyparła czasopisma, bo właśnie taka tematyka jak jest w czasopismach jest poruszana w telewizji. Gazety są powoli wypierane przez portale internetowe i blogi.
Plus w świecie youtube pojawia się coraz więcej osób ze środowiska telewizyjnego. Jedną z takich pierwszych osób które ja pamiętam to była Barbara Kwarc.
Wartość pisana, a video to dwie różne rzeczy. Gazety mogłyby wyprzeć blogi, ale tam panuje wciąż spora amatorszczyzna w porównaniu z gazetami. Zresztą portale o grach są obecnie popularniejsze, niż czasopisma o nich.
Na youtube i w TV mamy tą samą wartość, czyli video. Powstają co raz bardziej profesjonalne produkcje na YT, które bardzo przypominają TV. Teraz tylko czekać na moment, gdy to youtube będzie bardziej profesjonalny niż telewizja i tu nastąpi upadek telewizji. Dodatkowo youtube nie jest środowiskiem zamkniętym i tworzyć może każdy, a z telewizją nie jest już tak kolorowo.

TVN player, Ipla ipt. pokazują że telewizja przenosi się do internetów, a postacie takie jak Szymon Majewski z telewizji przyszedł na jutuba, więc w przyszłości można spodziewać się więcej takich czynów i przeniesień.


A co do porównywania YouTuberów do Tokio Hotel, to bardziej trafne jest porównanie ich do Joli Rutowicz.
polubienia 0 +1

www
RE: Meet-up i ten cały szajs...
Harlok napisał(a):Co do Dakana i Stanka to chodziło mi właśnie o serie tworzone na tosięwytnie. Zresztą Mieciu też się stamtąd wywodzi.

Człowieku, Miecia oglądam od samiuśkich początków, jak śmiesz gadać takie głupoty:D.

Proszę: http://thatguywiththeglasses.pl/forum/vi...f=45&t=441

Cytat:Dla mnie szybkie przedstawienie tematu i najważniejszych jego wątków w TOPOWEJ, jest lepsze niż te całe programy o teoriach spiskowych, do których podchodzę dystansem i szkoda mi marnować czasu na ponad godzinne dokumenty

I właśnie na tym polega swego rodzaju wada/zaleta programów na YT. Wszystko jest pobieżnie i szybko przedstawiane, nie da się zagłębić w temat po jednym filmie. Zresztą, to co obejrzysz w topowych teoriach po 2 godzinach już Ci z głowy wyleci. Tak samo zresztą jak po pogromcach mitów czy brainiacu;) Już pisałem to wcześniej, ale jak na przykład oglądam topowe teorie spiskowe to tak naprawdę jest to dla mnie taka zachęta czy zgłębić dany temat. Gdyby nie oni to nie usłyszałbym o cykadzie, o której później sobie dużo poczytałem itd.

Cytat:Po za tym mylisz pojęcie popularnonaukowe z naukowe, właśnie najbardziej z dziedziny popularnonaukowej sprzedają się ciekawostki, rzeczy które najbardziej interesują. Plus nie każdy ma czas na to, żeby śledzić cały życiorys danej postaci historycznej. Porównać to mogę do telewizyjnego programu Brainiac.

Zgadza się, ja czasem wolę obejrzeć historię bez cenzury, a czasem wolę się zagłębić w dany temat, o co na YT już trochę ciężej. Oczywiście, są kanały różnych fanatyków historycznych, ale one już takiego wzięcia jak hbc nie mają. I w sumie nie wiem czy na przykład kilkugodzinny film czy jakaś książka o takim rozbiciu dzielnicowym to już wielki materiał naukowy.

Cytat:Tu się mylisz z tym wypieraniem, bo może gazet nie wyparła, ale w dużym stopniu telewizja wyparła czasopisma, bo właśnie taka tematyka jak jest w czasopismach jest poruszana w telewizji. Gazety są powoli wypierane przez portale internetowe i blogi.

No tak, z pewnością dlatego rozwój czasopism w Polsce był, kiedy już telewizja istniała. To są 2 różne światy, co innego czytać o czymś w gazecie, a co innego oglądać to samo w telewizji.

Cytat:Plus w świecie youtube pojawia się coraz więcej osób ze środowiska telewizyjnego. Jedną z takich pierwszych osób które ja pamiętam to była Barbara Kwarc.

Chyba na odwrót? xd. Basia Kwarc z TV do internetu? Tu też musisz mnie oświecić. Jakoś nie uważam żeby wciśnięcie pani Basi do szymona majewskiego show było wielkim podbijaniem telewizji, tak samo jak mieciu w przerwach między teledyskami na esce. Tak samo jak podbijaniem internetu nie jest ten debil kryspin z tych rakotwórczych kabaretów. YT i TV to oddzielne media, które w jakimś stopniu się przenikają, ale nie wyprą się nawzajem z rynku.

Cytat:Dodatkowo youtube nie jest środowiskiem zamkniętym i tworzyć może każdy, a z telewizją nie jest już tak kolorowo.

I to jest te słowo klucz o którym zawsze mówię. Dlatego na YT oglądam vlogi, jakieś śmieszne filmy miecia czy klocucha, a jak mam ochotę na komerchę to odpalam tv i oglądam pamiętniki z wakacji:). No dobra, wszystko co walaszkowe jest oczywiście komercyjne i wciąż zajebiste.

Żeby nie było, telewizję oglądam jakoś 1 na 2-3 tygodnie jak wrócę do domu xD.


Cytat:A co do porównywania YouTuberów do Tokio Hotel, to bardziej trafne jest porównanie ich do Joli Rutowicz.

Chodzi o dosyć proste podobieństwo. Jak ja miałem 12 lat to wszystkie dziewczynki podniecały się Billem i Tomem. Teraz, 10 lat później, 12 letnie dziewczynki podniecają się typkami, którzy grają w GTA5 i walą nieśmieszne teksty. Akurat z Joli Rutowicz to się każdy śmiał:D


Ogółem na sam koniec skracając wszystko do granic możliwości - być może kiedyś nie będzie już czegoś takiego jak telewizja/telewizor i przeniesie się to do internetu. Ale nie odbędzie się to przez popularność idoli 13latków
polubienia 0 +1

RE: Meet-up i ten cały szajs...
Mój błąd co do Miecia, po prostu ja go znam od tosięwytnie, a wcześniej nie miałem okazji go śledzić. Zresztą przy samym tosięwytnie trzymał mnie głównie Dakan, a do reszty dzieł miałem uraz, ale teraz jak dojrzałem, to trochę bardziej je doceniam #GIMBUS.
Klatka B, z której pochodzi postać Barbary Kwarc, to był serial pardokumentalny, który leciał w Polsat Cafe czy na jakimś takim kanale z nazwą Polsat. Dopiero później Baśka była we internetach, gdzie zdobyła większą popularność niż w TV.
Ja nie mam telewizora od 5 lat u siebie w pokoju i tyle czasu też nie oglądam TV, jednak sobie czasami uruchomię jakiś mózgotrzep pokroju Trudnych Spraw w pokoju u rodziców i toczę bekę. Po za tym na YouTube jest tak wiele ciekawych rzeczy i dostęp nie tylko do polskich produkcji, że najzwyczajniej w świecie nie mam czasu już na telewizję w planie dnia.
Ja też się jarałem Tokio Hotel i przez to dziewczyny mnie lubiły xD.
Pamiętam, że Jola miała wielu fanów i uważana była przez niektórych za seksbmobmę. Jednak jej postać wydaje mi się sprawką speców od marketingu i kreowania wizerunku. Nawet jej fan się z nią niby zaręczył.
polubienia 0 +1

www
RE: Meet-up i ten cały szajs...
Harlok napisał(a):Klatka B, z której pochodzi postać Barbary Kwarc, to był serial pardokumentalny, który leciał w Polsat Cafe czy na jakimś takim kanale z nazwą Polsat.

Nie, klatka b to był serial internetowy, który dopiero później trafił do polsatu;)

https://www.youtube.com/watch?v=euN5OAP_cpg


Ale jak rozumiem koniec dyskusji, ja mam swoje zdanie, Ty masz swoje i raczej tego nie zmienimy;d
polubienia 0 +1

RE: Meet-up i ten cały szajs...
Całe życie żyłem w błędzie, zniszczyłeś mi dzieciństwo :<.
Właśnie na tym polega dyskusja, na wymianie opinii, a narzucanie swojej to już manipulacja.
polubienia 0 +1

www
RE: Meet-up i ten cały szajs...
A pana autora Seborna już nie ma? Jest wielki off-top? To można już chyba zamknąć temat. :)
polubienia 0 +1

RE: Meet-up i ten cały szajs...
Jestę. Polubiłem ksywkę Seborn. Dzięki wybielacz. Co do offtopu lepiej popacz dział "problemy" :)
polubienia 0 +1
RE: Meet-up i ten cały szajs...
Co wy tak chcecie zamykać tematy. Forum nie jest już zbyt aktywne, więc go nie dobijajcie zamykaniem:(
polubienia 0 +1

RE: Meet-up i ten cały szajs...
TheSebonPL napisał(a):Jestę. Polubiłem ksywkę Seborn. Dzięki wybielacz. Co do offtopu lepiej popacz dział "problemy" :)
Nie zastanawiałeś się, aby zmienić nick na owy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

yahoo napisał(a):Co wy tak chcecie zamykać tematy. Forum nie jest już zbyt aktywne, więc go nie dobijajcie zamykaniem:(
Bo już jest coraz mniej tematów typu "co mam nagrywać?"... i nie ma dram na jutubie. :C
polubienia 0 +1