Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Komputer za ~2300 zł.

RE: Komputer za ~2300 zł.
Ja osobiście wolę x-kom i tam kupuję, jednak podaję tutaj morele ze względu na możliwość składania koszyków. Generalnie mnie odstrasza sposób pakowania paczek przez morele, który jest bardzo kiepski. Oglądałem rozpakowania paczek z morele u wielu yt'berów i paczki są owijane tylko streczem (gorzej pakuje tylko sklep ole ole!). Jak dla mnie, to za mało. To nie opona samochodowa, tylko elektronika. Jak kupuję w x-kom, to się o to nie martwię, bo jak odbieram to widzę co dostaję i pudełko ma lśnić jak coś odbieram, więc jak uszkodzą w transporcie, to ich problem. Do tego do mnie przemawia możliwość komunikacji face-to-face, więc jak coś jest nie tak, coś nie chodzi, czy cokolwiek innego, to nie bawię się w wysyłki, pisanie e-maili, czekanie w nieskończoność, tylko idę i załatwiam sprawę od ręki. Dlatego osobiście wybieram sklep, który ma sporo oddziałów, do których bez problemu można się dostać. Jeśli chodzi o ceny, to oba sklepy mają bardzo dobrą ofertę - względem siebie są porównywalne.
polubienia 1 +1

www
RE: Komputer za ~2300 zł.
Pukawka123 napisał(a):Co do Morele, kupowales tam już coś? Są różne opinię na ich temat i nie lepiej wybrać np. X-Kom? Biorę na raty.

Z mojego doświadczenia wynika jedno. Jak masz mieć pecha to i w najdroższym sklepie przyjedzie Ci pęknięty kawał twardego metalu. Zamawiałem miliard razy ze wszystkich znanych sklepów. Dla siebie, rodziny, znajomych, klientów itp. Kurier był u mnie przez te 10 lat na spokojnie ponad 200 razy. Nigdy nie było problemu ze sprzętem. Przyjeżdżały wiele razy nawet i duże telewizory i monitory albo do mnie albo do klientów i zawsze wszystko grało.
polubienia 1 +1

www
RE: Komputer za ~2300 zł.
Dobra, dzięki. Zastanowie się jeszcze i w razie czego będę się tu konsultował więc proszę jeszcze nie zamykać tematu.
polubienia 0 +1
RE: Komputer za ~2300 zł.
Za poleceniem pewnej osoby zmieniłem proces na wyższej generacji, bo potem i tak bym musiał go pewnie wymieniać.
Chciałbym potwierdzenie czy nic się nie będzie gryzło.
Do tego - sprawa karty graficznej, czy będę mógł na niej używać normalnie GeForce Expernice do nagrywania i optymalizowania gier? Chipset jest od NVidi więc wydaje mi się, że tak, ale jestem w tym zielony.
Zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/XZcKDm/
GPU: http://www.morele.net/karta-graficzna-pa...1f-707421/
polubienia 0 +1
RE: Komputer za ~2300 zł.
Będziesz mógł używać GF Experience, jest dołączony na płytce wraz ze sterownikami, więc nawet nie musisz go pobierać. Jednak nie brałbym tej karty od Palit i do tego lepiej wziąć sobie z chłodzeniem niereferencyjnym. Przykładowo niemalże w tej samej cenie masz:
http://www.morele.net/karta-graficzna-as...ng-767214/

Ogółem zestaw wygląda w porządku, chociaż skoro zwiększyłeś budżet, to w tej cenie można pokusić się o coś lepszego :P Mam dla Ciebie bardzo miłą lekturkę, tylko przeczytaj uważnie i na spokojnie :P
http://letsplej.pl/t-63247-komputer-stac...za-3000-zl
polubienia 0 +1

www
RE: Komputer za ~2300 zł.
Cena tej kary w sumie podobna. Czym ona się różni, że jest lepsza za te 20zł - chłodzeniem?
polubienia 0 +1
RE: Komputer za ~2300 zł.
Różni producenci mają różne ceny, podałem przykład od Asusa, a jak wiadomo Asus robi jedne z lepszych kart graficznych. Przykładowo od MSI kosztuje jeszcze więcej. Do tego ta karta ma chłodzenie niereferencyjne, czyli lepsze niż referencyjne posiadane przez Palit, który podałeś. Chłodzenie referencyjne może być dobre, jeśli budujemy zestaw z kilku kart graficznych, ponieważ ono wywala ciepłe powietrze za obudowę, nie do jej środka, ale jest mniej efektywne niż niereferencyjne.

P.S. Nie zapomnij o kodzie promocyjnym, dzięki któremu cena za złożenie spadnie do 1zł.
polubienia 1 +1

www