Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kamera

Star  Kamera
Czy ta kamera będzie dobra to nagrywania vlogów ?  Widziałem filmy nagrywane nią ale zwykle bez audio .. spoko nagrywa ale może ktoś z was miał co z audio ?
Kamera: Overmax activecam 3.2
polubienia 0 +1
RE: Kamera
Overmaxy ssą. Może i jakość jest dobra, ale widziałem test, gdzie gosciu przyłożył kamerę blisko kropelek. Spadło do 5fps przez chwilę, a dla mnie takie coś jest niedopuszczalne. Lepiej kupić coś porządniejszego.
polubienia 0 +1

www
RE: Kamera
To co polecasz dobrego ? podobnego do tej kamery? :)
polubienia 0 +1
RE: Kamera
1. Kamery sportowe nie są do nagrywania vlogów. To całkowicie inne urządzenia niż kamery cyfrowe i w zasadzie z kamerami mają wspólną tylko jedną rzecz - to że nagrywają obraz. Nic więcej.

2. W cenie około 400zł z kamer sportowych coraz większą popularnością cieszy się SCJAM4000. W Polsce jeszcze nie jest super popularna, jednak w takich Włoszech, Austrii i ogółem na południu Europy cieszy się opiniami o wysokim stosunku jakości do ceny. Oczywiście za kilkaset złotych to nie spodziewaj się super jakości, bo to tylko zabaweczka. Średniej klasy mikrofon kosztuje dwa razy tyle, co dopiero kamera.

3. Ja w takiej cenie polecam telefon. Sprzęty w przedziale cenowym poniżej 1000zł nagrywają bardzo przeciętny obraz, który niczym szczególnym od obrazu ze smartfonów się nie różni.

4. Im słabszy sprzęt, tym lepszego oświetlenia wymaga. Światło przy jakim nagrywamy warunkuje jakość, ponieważ im więcej go dotrze do sensorów kamery, tym łatwiej jest jej go zapisać. Pierwszym najtańszym sprzętem, który potrafi sobie względnie poradzić w ciemnościach jest Sony A7S z dobrym obiektywem, bo ma pełną klatkę (rozmiaru średniego... no ale pełną :P). Sam widzisz jaka przepaść cenowa między Tobą, a takim sprzętem. Zatem nie kupuj kamery, która będzie nagrywać jak smartfon, tylko kup za te pieniądze oświetlenie, bo takim ruchem bardziej zyskasz na jakości. Jeśli masz fotorezystor w telefonie, a teraz to każdy ma ten super bajer za 15 groszy do kupienia w każdym elektronicznym, ściągnij sobie aplikację pokazującą poziom oświetlenia w jakim się znajdujesz (luxy, lumeny itd.) i przemyśl sprawę, czy tania kamera sobie poradzi z takim oświetleniem. Kilka słów o oświetleniu w tym temacie:
http://letsplej.pl/t-59606-lustro-vs-kamera

5. Nie zapominaj o audio. To ważny aspekt filmów. Wbudowane mikrofony w kamery, kamerki czy smartfony nie zapewnią wystarczającej jakości dźwięku.
polubienia 0 +1

www