Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wersja pudełkowa a elektroniczna?

Wersja pudełkowa a elektroniczna?
Czołem!

Przybywam tutaj jako niedzielny gracz z pytaniem odnośnie różnych wersji gier. Grywam od czasu do czasu i w sumie jakieś 3 miesiące temu założyłem sobie konto na Steam, bo dostałem za darmo od Intela CS: GO. W sumie platforma mi się spodobała, kupiłem na niej jeszcze 3 gry. Aczkolwiek ostatnio wpadła mi w ręce Mafia II w wersji pudełkowej i ku memu zdziwieniu, aktywacja odbyła się poprzez Steam, czyli aktualnie do tej gry posiadam pudełko z grą i wersję elektroniczną na Steam. Powiem szczerze, że bardzo mnie to uradowało, gdyż fajnie jest mieć zawsze możliwość elektronicznego pobrania gry w razie zniszczenia, zgubienia czy zrobienia czegokolwiek innego z płytą. Przy okazji zrobiło mi się smutno, że kupiłem 3 tytuły na Steam i nie mam pudełek, bo chciałbym stworzyć sobie taką ścianę gier. Zacząłem więc wertować internety, jak to czyni każdy świeżak jeśli czegoś nie wie, wyczytałem o steamworks i innych rzeczach, aczkolwiek nie znalazłem odpowiedzi na jedno pytanie. Czy jeśli gra jest dostępna na Steam (np. Tomb Raider), to zawsze istnieje pudełkowa wersja tej gry z aktywacją przez Steam? Na przykładzie Tomb Raider powiem, że szukałem pudełkowych wersji i znalazłem, ale nie ma napisu na pudełku, że aktywacja jest przez Steam. Moje poszukiwania są daremne i trzeba się w takim wypadku zdecydować, czy się chce wersję pudełkową czy elektroniczną, czy może istnieją zawsze jakieś wersje pudełkowe przez aktywacj na Steam, skoro gra jest dostępna na Steam?

P.S. Nie mówię tu o grach, których na Steam nie ma, czyli np. o Battlefield.
polubienia 0 +1

www
RE: Wersja pudełkowa a elektroniczna?
Jak aktywujesz grę na steam to później można się płytą i pudełkiem podetrzeć :p
jednakże pudełka na półce wyglądają zayebiście.

Ja zawsze zbierałem pudełka z gier choć na steam mam 71 gier to 75% wersje pudełkowe.
Pozdrawiam, a jeżeli chodzi o indyki to sam wiesz nie ma pudełkowych no może symulator kozy
polubienia 0 +1

www
RE: Wersja pudełkowa a elektroniczna?
Steam ma swoje plusy i minusy - jak wszystko.
To, że gra jest u nich na serwerze jest zarazem plusem i minusem gdyż w przypadku awarii neta nie pobierzesz gry.
Z grą pudełkową pójdziesz do znajomego i zainstalujesz bez oporów a z kontem Steam już gorzej :P miej ze sobą swoje pasy do konta steam, maile uwierzytelniające nową maszynę ...
Ogromnym plusem są częste promocje i można kilkadziesiąt zł nawet zaoszczędzić.
Wersje pudełkowe mają swój klimat, czasami dodatkową zawartość.
Steam oferuje różne pierdoły typu osiągnięcia steam czy karty kolekcjonerskie. Od gonitwy za osiągnięciami się niestety uzależniłem, by dopieścić swoje ego ehhh co za zło.
Niestety wadą są gry z wczesnym dostępem. Co z tego, że można grać w grę, która jest w trakcie tworzenia, skoro twórcy czasami zmieniają tak drastycznie mechanikę gry, że gra przestaje być grywalna. Płacić grube euro za bycie testerem pół-produktu ... A argument "realny wpływ na tworzenie gry" to tylko mydlenie oczu ciemnym masom, bo rzadko, którzy developerzy stosują się do sugestii społeczności. Studia developerskie nie muszą płacić testerom gier, bo na steamie testerzy płacom im ;) A Steam mocno promuje te pół-produkty nawet Tibia czy Shakes& Fidget pchają się na steam nie oferując nic nowego.
Z punktu widzenia programisty/twórcy gier Steam to żyła złota można nieźle kasy wydoić od ludzi za coś co nie miałoby szansy zostać wydane.
polubienia 0 +1
RE: Wersja pudełkowa a elektroniczna?
Panowie, mi się o to nie rozchodzi, czy Steam jest dobry czy zły, mi nie przeszkadzają jego żadne minusy, a przy awarii kompa to mam jeszcze inne, także do kolegi biec nie muszę ;)


HejTuSpnix napisał(a):jednakże pudełka na półce wyglądają zayebiście.

I to mi się właśnie ostatnio spodobało, ale chciałbym je również mieć na Steam :D


Cały czas podbijam moje pytanie z pierwszego posta :P

Cytat:Czy jeśli gra jest dostępna na Steam (np. Tomb Raider), to zawsze istnieje pudełkowa wersja tej gry z aktywacją przez Steam? Na przykładzie Tomb Raider powiem, że szukałem pudełkowych wersji i znalazłem, ale nie ma napisu na pudełku, że aktywacja jest przez Steam. Moje poszukiwania są daremne i trzeba się w takim wypadku zdecydować, czy się chce wersję pudełkową czy elektroniczną, czy może istnieją zawsze jakieś wersje pudełkowe przez aktywacj na Steam, skoro gra jest dostępna na Steam?
polubienia 0 +1

www
RE: Wersja pudełkowa a elektroniczna?
Tianse napisał(a):Czy jeśli gra jest dostępna na Steam (np. Tomb Raider), to zawsze istnieje pudełkowa wersja tej gry z aktywacją przez Steam?
Jeśli chodzi o 2013/Rise of Tomb raider to pewnie tak, ale ja mam wersje pudełkowe starych i nie ma do nich kluczy a spokojnie możesz je też kupić na steam. Ale po co 2x kupować to samą grę?

Płytka też ci się może zniszczyć, a na steam się nie niszczy, ale za to kradną xd
polubienia 0 +1

www
RE: Wersja pudełkowa a elektroniczna?
HejTuSpnix napisał(a):Jeśli chodzi o 2013/Rise of Tomb raider to pewnie tak

To pokaż mi takie wersje pudełkowe, bo ja znalazłem tylko takie bez aktywacji na Steam.
polubienia 0 +1

www
RE: Wersja pudełkowa a elektroniczna?
Tianse,
Jeśli tobie tak bardzo zależy na samych pudełkach (bo mi bardziej zależy na nośnikach, zwłaszcza jeśli gra waży ponad 10GB), to zawsze możesz na Allegro poszukać takich pudełek po grach z wykorzystanym kluczem. ;)
Zresztą inwestycja nie droga, bo hurtem to pewnie poniżej 5zł/szt., a za te stówkę-dwie możesz sobie fajnie zagospodarować miejsce na półce. :P

IDIT: Łap linkacze do przykładowych ofert
Spoiler
polubienia 0 +1

www
RE: Wersja pudełkowa a elektroniczna?
Same pudełka mnie nie podniecają. To ma być moja osobista kolekcja, w to co ja grałem i kupiłem, a nie sucha wystawa plastykowych pudełek po 3zł :P Takie kolekcje z czasem mają wartość sentymentalną i coś takiego bym chciał sobie stworzyć :)

Kolejny przykład, kupiłem sobie Fallout 3 i Fallout New Vegas. Ten pierwszy nie był z aktywacją na Steam i żeby pograć muszę wkładać płytkę, zaś drugi był z aktywacją na Steam i pudełeczko może wędrować na półkę - wygoda :) Wiem, że zakupu Fallout 3 nie cofnę i sobie pogram już z tą płytką, aczkolwiek nigdzie nie udało mi się znaleźć informacji, czy istnieje w ogóle wersja pudełkowa tej gry z aktywacją na Steam? Tu właśnie zatrzymałem się na etapie moich poszukiwań, no a po hiszpańsku nie potrafię, żeby jeszcze ich fora przeszukać pod tym względem :D Z naszych krajowych informacji najobszerniejsza lista jaką znalazłem to taka, aczkolwiek nie wiem kiedy była ostatnio aktualizowana i czy w ogóle jest aktualizowana, bo nic na to nie wskazuje, patrząc na ostatnie tytuły z 2013 roku:

http://gameshunt.pl/gry-podpinane-do-ste...pudelkowe/

Ta lista też z pewnością jest niedokładna:

http://lowcygier.pl/gry-aktywujace-sie-na-steam/

Jakoś nigdzie mi nie wpadł taki naprawdę konkret, które gry w wersjach pudełkowych się aktywują na Steam, a które nie. Bo mając wybór kupna gry w wersji pudełkowej z aktywacją na Steam i bez aktywacji, wybrałbym tą wersję z aktywacją. O to mi się rozchodzi :)
polubienia 0 +1

www
RE: Wersja pudełkowa a elektroniczna?
Oj ciekawy temat poruszyłeś. A tak na serio to każda gra (sklepowa) ma informację czy jest na steama czy nie. Jeżeli interesuje cię jakaś gra to musisz po prostu zorientować się w temacie czy jest w pudełku kod na steam. Powtarzam : NA KAŻDYM PUDEŁKU GRY STEAMOWEJ JEST INFORMACJA, ŻE GRA WYMAGA STEAMA. Jak nie ma informacji... najwyraźniej nie wymaga steama. Mają tak np niektóre gry z serii dobra gra. Zorientuj się też, czy gra jakiej szukasz już w czasie premiery w edycji pudełkowej miała w sobie kod. Jeżeli tak, reedycja na przykład też. Jeżeli nie, jak fallout 3 no to nie.
polubienia 0 +1

RE: Wersja pudełkowa a elektroniczna?
To ja wiem, że na pudełku z tyłu zawsze informacja jest, bo ostatnio z ciekawości pobawiłem się w obieżysklepa (taka odmiana obieżyświata :D) i przewertowałem trochę pudełek oglądając dokładnie to co na nich jest napisane. Jednak co jeśli nie mogę wziąć pudełka do ręki? Od przykładowo trafia się taka promocja:

http://www.ultima.pl/ct/pc/gry/role-play...=lowcygier

Do Warszawy lub Katowic specjalnie jechać nie będę, bo za sam koszt paliwa kupiłbym kilka tych gierek, więc w jaki sposób pozostaje się zorientować czy z tyłu na pudełku jest informacja o Steam? :P Dzwonić i kazać szukać Pani od odbierania telefonów konta Steam na tylnej części opakowania i zdać się na to co powie? :D
polubienia 0 +1

www