Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Remix OS - pogadajmy o tym systemie

Remix OS - pogadajmy o tym systemie
Witam was bardzo serdecznie.
Dzisiaj dowiedziałem się o istnieniu systemu Remix Os. W skrócie jest to Android z wyglądem (zbliżonym do) Windows 10, który obsługuje (bynajmniej tak przeczytałem) wiele aplikacji, które są na Androida (jak i telefonów, jak i tabletów).

Systemu nie testowałem, bo czekam na wersję 32 bitową.

Moim zdaniem jest to dość ciekawy "wynalazek", ponieważ jeśli już wyjdzie ta wersja 32 bitowa będę mógł odświeżyć swojego lapka i nadać mu nowy desing.

Tutaj link do stronki: http://www.jide.com/en/remixos
Więcej znajdziecie TUTAJ.
Z tego co wiem można go też zainstalować na tableta, ale już nie wiem czy na smartphone (pewnie jak ktoś jest uparty to da radę, tak jak zainstalowanie gry Doom na drukarce HP).

Co myślicie o tym systemie? Jak waszym zdaniem może się przydać i czy jest przyszłościowy?
Dodam że to wersja Alpha tego systemu.polubienia 0 +1

RE: Remix OS - pogadajmy o tym systemie
Sam system zapowiada się fajnie, ale to będzie raczej taka ciekawostka a nie OS, który zawojuje świat. Składa się na to wiele czynników. Po pierwsze sam pisałeś, że to jakaś tam wersja Androida. Nigdy nie osiągnie takiej popularności, że zaczną go sprzedawać preinstalowanego na laptopach itd., ponieważ prawa do oryginalnego Androida należą dom Google, który nie pozwoli, żeby jakaś przeróbka ich systemu przerosła oryginał. Do tego dochodzą kwestie prawne. Po drugie Android jest tworzony pod urządzenia z ekranem dotykowym. Tak samo ich aplikacje. Więc z części apek nie będziesz mógł w pełni tak samo korzystać jak na tablecie. Aplikacje musiałyby być dodatkowo pisane pod względem urządzeń bez ekranu dotykowego. Jednak sam projekt jest bardzo ambitny i przemyślany. Sam z chęcią zobaczyłbym coś nowego, co dorównywało takim gigantom jak Windows, Android, iOS czy OS X(chodzi o same systemy, nie o firmy je produkujące.).
Cytat:Systemu nie testowałem, bo czekam na wersję 32 bitową.
Sprawdzałem na stronie projektu i jest wersja 32-bit.
polubienia 0 +1

RE: Remix OS - pogadajmy o tym systemie
Mi bardziej to przypomina produkt firmy Microsoft, aniżeli nowy system. Wszystko jest niemalże identycznie. Niczego innego spodziewać się nie można, bo stworzenie jądra zupełnie nowego systemu to... lata pracy doświadczonego zespołu. Samą nazwę można nawet traktować jako wskazówkę na oparcie systemu na aktualnie istniejącym produkcie, czyli "Remix OS".


francus11 napisał(a):Nigdy nie osiągnie takiej popularności, że zaczną go sprzedawać preinstalowanego na laptopach itd., ponieważ prawa do oryginalnego Androida należą dom Google, który nie pozwoli, żeby jakaś przeróbka ich systemu przerosła oryginał.

Dokładnie. Producenci w bardzo łatwy sposób potrafią sobie radzić z takimi sytuacjami. Dodadzą punkt do warunków gwarancji urządzenia, że zmiana systemu na inny niż niżej wymienione skutkuje utratą gwarancji. Taki zapis sam w sobie potafi pohamować ambicje wielu ludzi, przez co nowości upadają jedna po drugiej, bo właśnie giganci nie chcą dopuszczać do głosu żadnej konkurencji.


francus11 napisał(a):Po drugie Android jest tworzony pod urządzenia z ekranem dotykowym. Tak samo ich aplikacje. Więc z części apek nie będziesz mógł w pełni tak samo korzystać jak na tablecie.

Dobre spostrzeżenie. Chociaż jeśli ten niby system jest oparty na Win 10, to będzie posiadał obsługę pióra i ekranu dotykowego - przynajmniej powinien posiadać.


Podsumowując - ta prezentacja systemu mnie nie urzekła, bo nie pokazała nic nowego, tylko zmieniony interfejs systemu Win 10. Fajnie, że ktoś jest ambitny, pracuje i coś robi, ale jakby mi powiedział "zobacz jaki mam system, chcesz kupić?", to ja bym mu odparł "zobacz, ja też mam system, który wiem że jest dobry i mi działa, więc po co miałbym kupować Twój?". Tutaj w tym momencie taka osoba musiałaby pokazać mi coś, co daje przewagę jego systemu, nad tym który posiadam. Nowy wygląd ikon, to żadna przewaga :D
polubienia 0 +1

www
RE: Remix OS - pogadajmy o tym systemie
System jednak jest za darmo, więc o kupnie raczej nie gadajmy (licencja bodajże to open source). Moim zdaniem byłby (bo nie wiem jak jest, bo nie testowałem) system na stary sprzęt, gdzie taki XP nie wystarcza, albo po prostu chce się to przetestować ^^ . Z tego co czytałem to da się RemixOs zainstalować na partycji ext4 (co w sumie wydaje się logiczne, skoro jest to Android).

Ja osobiście na zwykłym PC preferuję Windows, no chyba że jest potrzebne coś na czym tylko przeglądniesz internet, napiszesz dokument czy posłuchasz muzyki, wtedy Linux bardziej się opłaca (no bo po co więcej?).

Remix Os bazuje na Android Lollipop. Wyglądem przypomina Win 10 (co chyba tak miało być), co moim zdaniem dla ludzi którzy szukają pewnego odpowiednika tego systemu wybierze Remix Os.


francus11 napisał(a):Sprawdzałem na stronie projektu i jest wersja 32-bit.

Ja nadal widzę 64 bitową wersję systemu do pobrania. Wolę jednak przeczekać ten tydzień, tak czy siak mam co robić w ten czas, także nie ma co go żałować :) (może źle szukam i faktycznie jest już 32 bitówka do pobrania? ale 64 bit jest wspierane póki co, chyba że już czegoś nie wiem i faktycznie jest jak mówisz)


francus11 napisał(a): napisał(a):Nigdy nie osiągnie takiej popularności, że zaczną go sprzedawać preinstalowanego na laptopach itd., ponieważ prawa do oryginalnego Androida należą dom Google, który nie pozwoli, żeby jakaś przeróbka ich systemu przerosła oryginał.

Znany zwykły system Android jest na Apache License GPL v2 co czyni go wolnym oprogramowaniem, także myślę że Google może zastosować techniki monopolistyczne żeby "zjeść" RemixOs, jeśli maiłby już coś w tym kierunku robić.
polubienia 0 +1

RE: Remix OS - pogadajmy o tym systemie
Myślę, ze to kolejna próba pobicia świata systemami dla netbooków.
Przedtem był Chronium OS (jeżeli się nie mylę). Jest pewna różnica między tymi systemami - na Remix OS można instalować aplikacje z pliku *.apk. Pomijając fakt, ze na Android istnieją aplikacje do kopania BitCoin, to sam system jest ... fajny.

Sam z chęcią wypróbuję go na netbooku, na którym teraz flaguje Linux. :D
polubienia 0 +1
RE: Remix OS - pogadajmy o tym systemie
Przeczytałem kilka artykułów (w zasadzie bardziej ich komentarze i to co tutaj napisałem, jest tylko ich zredagowaniem; moją recenzje poznacie wtedy, gdy sam przetestuję system, póki co to nie udało mi się go uruchomić, pewnie przez procek z AMD, a jedyny komp z Intelem mam x32, także czekam na Betę).


Jide ma prawo do modyfikacji Androida.
Co do kupowania to mają tylko takie swoje komputery z tym systemem (to się podpina do ekranu i działa).
Do pobrania jest tylko 64bit-owa wersja tego systemu. Pierwszego marca ruszy wsparcie na procki 32bit-owe (mam nadzieję że procesory firmy AMD są już wspierane, niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat wsparcia pod AMD).
Instalacja obok Windowsa myślę że nie ma sensu. Jak już to zamiast windowsa, ale z kolei jeśli ma się np. Win95 do WinXP lub Vista (inaczej mówiąc: gdy potrzebujesz już czegoś nowego do przeglądania neta). W innych przypadkach (chyba jeszcze) można nabyć Win10 za darmo, które to ma ciągłe wsparcie.

System nie ma wygórowanych wymagań, a to przez to że to jest przeznaczone dla typowych Kowalskich,  którzy potrzebują dostępu do neta czy przechowanie i odtwarzanie multimediów (zdjęcia, obrazy, muzyka). Pewnie można na nim programować w języku Python, ale na samym telefonie jest to dość uciążliwe. W sumie na komputerze będzie to ułatwione poprzez mysz i klawiaturę. Moim zdaniem system jednak nie nada się do celów typu: programowanie, czy inne bajery dla informatyka. Co do gier, to jesteśmy uzależnieni od możliwości sprzętu i awaryjności systemu (to jest wersja alpha, w zasadzie i tak dużo oferuje jak na taką wersję; za niedługo wyjdzie beta).

Co do aplikacji: w wersji Alpha trzeba liczyć się z awaryjnością. Jest to dość ciekawy system, ale nie oczekujmy utopii wśród systemów: cudów nie ma. Ogólnie rzecz biorąc tutaj występuje awaryjność pod względem instalowania i działania aplikacji. Trzeba w ogóle zainstalować Google Play, co mało to daje. Najłatwiej jest manualnie instalować aplikacje poprzez pobieranie pakietów z internetu (mamy szczęście że nie trzeba pisać repozytoriów xD).

No niestety, bazuję na tym co sam przeczytałem. Możliwe że nigdy się nie dowiem tego jak na prawdę wyglądała wersja Alpha, ale w sumie.. Nie będzie mi tego szkoda :) Czekam na wersję Beta, gdzie już będę mógł się starać uruchomić ten system na starym lapku (co ma już większy sens), a jak już się uda, to powiem czy to jest warte świeczki, czy też nie. :)


@EDIT
Bawełniaty napisał(a):Myślę, ze to kolejna próba pobicia świata systemami dla netbooków.
Przedtem był Chronium OS (jeżeli się nie mylę). Jest pewna różnica między tymi systemami - na Remix OS można instalować aplikacje z pliku *.apk. Pomijając fakt, ze na Android istnieją aplikacje do kopania BitCoin, to sam system jest ... fajny.

Sam z chęcią wypróbuję go na netbooku, na którym teraz flaguje Linux. :D

BitCoin masz też na Windy i Linuchy.
Co do netbooków, to racja, ale chyba Win10 powinien na nich dobrze działać. (chyba że Win7 Starter nie posiadało aktualizacji)
To jest właśnie najciekawsza sprawa że da się uruchomić *.apk. Jednak liczmy się z tym że Jide (twórca/(y)) walczą z błędami, które muszą być w wersjach Alpha i Beta (wiesz, taki smaczek przedpremierowych systemów :D )
polubienia 0 +1