Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Avermedia Live Gamer Portable

Avermedia Live Gamer Portable
Siemanko.
Myślałem o streamowaniu gier z konsoli PS4 i w tym celu chciałem zakupić Avermedia Live Gamer Portable. Chciałbym się zapytać czy ktoś z Was używa tego sprzętu i czy możecie mi coś o nim powiedzieć. Wiem że nowszy model Avermedia Live Gamer Extreme jest lepsza, jednak jest dużo drozsza. Głównie zależy mi na jakości FullHD. To co, znajdzie się ktoś kto tego używał?
polubienia 0 +1

RE: Avermedia Live Gamer Portable
Głównie to Ci każdy odradzi bawienie się w streamowanie z konsoli...
polubienia 0 +1
RE: Avermedia Live Gamer Portable
A co jest nie tak w grach na konsolę? Głównie chodzi o to, że sporo produkcji mam kupione na konsolę (np. AC Origins), średnio się opłaca kupować jeszcze raz tą samą grę. O exlusivach takich jak nadchodzący God of War nie wspominając.
polubienia 0 +1

RE: Avermedia Live Gamer Portable
Chodzi o to, że streamowanie z konsoli to mordęga w porównaniu do PC. W streamowaniu i tak masz dużo na głowie. Marketing, kontakt z widzem, zabawianie itd.. Wszystko jest utrudnione, bardziej skomplikowane i niewygodne na konsoli.

Akurat dobrze, że idziesz w przechytywarkę, bo gdybyś chciał softwarowo to już w ogóle klapa kiła i mogiła. Popytaj na forum ludzi, którzy się w to bawili. Między innymi Szparaga. Ja się tym nie zajmowałem z praktyki.
polubienia 0 +1
RE: Avermedia Live Gamer Portable
Z własnego doświadczenia z tą nagrywarką powiem tyle, że lepiej dołożyć do czegoś innego. :)
Na LGP masz 1080p, ale przechwytywanie w 30FPS, nawet jeżeli wiele gier na PS4 nie ma więcej klatek, to bardzo możliwe, że w niedalekiej przyszłości przesiądziesz się na coś nowego i wtedy znów czeka zmiana nagrywarki, żeby nadążyć za standardami. A znów 1080p60 myślę, że jeszcze długo będzie rządziło na YT.

Jednak ta nagrywarka ma inną wadę, mimo że według specyfikacji podpróbkowanie w nagrywaniu to YUV 4:2:0, to z jakiegoś powodu obraz wypada gorzej niż u braci jak U3 (znów U3 kupiłem na premierę i gubiła klatki, może coś się zmieniło w nowszych :( ) czy LGX. Na co to ma wpływ? Odnoszę się do podpróbkowania, ponieważ zaraz po bitrate, to ono zazwyczaj odpowiada za jakość krawędzi obiektów, szczególnie przy jaskrawych kolorach (w dużym uproszczeniu).

Przykładowo, jeżeli coś jest napisane w grze małą czerwoną czcionką, to na nagrywarce z 4:4:4 jest to czytelne (ale z perspektywy kodeka YT i tak jest zjazd do 4:2:0), na U3 było względnie czytelne, a na LGP w tym miejscu była czerwona plama. Od strony widza nie będzie to może od razu zauważalne, ale jako youtuber, możliwe, że będziesz dążył do jak najlepszego obrazu i takie niuanse potrafią męczyć. ;)

Co do samych nagrywarek, warto też sprawdzać oferty na amazonie (UK), teraz LGX jest za 107GBP z VATem i wysyłką do PL, co daje ok. 500zł. :) Warto też porozglądać się za innymi producentami (u nas również popularne Elgato).
polubienia 1 +1
www
RE: Avermedia Live Gamer Portable
@Corle1 To polecasz bardziej LGX?
polubienia 0 +1

RE: Avermedia Live Gamer Portable
Dorim napisał(a):@Corle1 To polecasz bardziej LGX?
Z tych dwóch zdecydowanie. Chociażby dla 60FPS. :)

Poczytałem trochę o LGP i problem z obrazem może wnikać z tej racji, że w tym przypadku urządzenie koduje obraz w H.264 i przesyła do kompa, natomiast LGX przesyła na komputer obraz "nieskompresowany" (YUV 4:2:0). Czyli z LGX jest lepszy, ale LGP może mniej obciążać komputer. Jednak jak nagrywasz z konsoli to specjalnie to obciążenie Ciebie nie interesuje, bo dla LGX będzie takie same, jak aktualnie masz przy OBSie zgrywając obraz z PC. :)

Jedyne o czym należy pamiętać, że LGX wymaga portu USB 3.0 (przy czym część nie współpracuje) - dla pewności warto zrobić test aplikacją z ich strony: http://storage.avermedia.com/web_release..._GC550.zip
polubienia 0 +1
www
RE: Avermedia Live Gamer Portable
Super, dzięki wielkie za ten link :) Trochę słabo byłoby wydać 500-600 zł na sprzęt który później mógłby nie działać :/
polubienia 0 +1

RE: Avermedia Live Gamer Portable
Jeszcze tylko na wszelki wypadek zapytam jaki procesor i ewentualnie k.graficzna (jakbyś chciał korzystać z NVENC)? :)
polubienia 0 +1
www
RE: Avermedia Live Gamer Portable
Procesor: Intel Core i7-4790K @ 4.00GHz
Karta graficzna: GeForce GTX970
polubienia 0 +1