Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

YouTube odwala po raz kolejny

YouTube odwala po raz kolejny
YouTube po raz kolejny odpi**dala jakieś cuda-niewidy.
Ostatnio te chore zmiany z ograniczeniami wulgaryzmów i treści kontrowersyjnych,
oraz materiałów z gier 16+ (odkąd pojawił się ten tasiemiec w postaci YT Kids). 
Teraz po raz kolejny zachęcają swoich użytkowników do zmiany platformy na inną - zmiany dotyczą zarabiania. 
Według nowych zasad użytkownik chcący przystąpić do programu partnerskiego będzie musiał posiadać co najmniej 1000 widzów
oraz 4 000 godzin oglądania w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
Co jeszcze można się doczytać, to fakt, że od 20 lutego kanały, które nie będą spełniać wymogów, a obecnie zarabiają,
stracą możliwość monetyzacji. Oczywiście "hojny" YouTube wciąż pozwoli korzystać z funkcji partnerskich takich jak 
ekrany końcowe i odnośniki w kartach. 
Wprawdzie przy takich wymogach zarobków zasadniczo nie ma, ale sam fakt ograniczania wolności słowa i 
możliwości monetyzacji nawet za złamanego centa nie jest fair wobec użytkowników (pomijając to, że łamią prawo w wielu krajach). 
Źródło: https://support.google.com/youtube/answer/72851
BONUS: https://i.imgur.com/D2x0QuD.png
polubienia 0 +1

www
RE: YouTube odwala po raz kolejny
Według mnie dobrze, bo to ma na celu wywalenie wielu śmieciowych treści, które są tworzone przez ludzi którzy od 10 subów już myślą jakimi to milionerami zaraz nie będą. Dzisiaj na YT jest więcej 10-latków niż w szkołach mają uczniów w dzienniku, więc jakoś zareagować na to trzeba.

Oczywiście kij ma dwa końce, więc gdy ruszysz jeden koniec, to drugi w miejscu nie pozostanie i podejrzewam że wyleje się fala pt. "kup o nas 1000 subów abyś mógł zarabiać, już za pisiont groszy mongolskich".

Aktualnie w tej chwili patrzę na YT jako widz, a nie jako twórca, więc takowe zmiany wcale złe z tej perspektywy nie są.

Oczywiście trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że przy tak wielkiej społeczności jaką tworzy YT, nie da się zrobić czegoś co wszystkich zadowoli, nie uderzy w żadną grupę i przy okazji okaże się czymś dobrym i rozwojowym. Każda zmiana dla kogoś będzie dobra, zaś dla innych zła. Nie oszukujmy się, ale jakiś wygórowanych wymogów wcale nie postawili, więc według mnie wstępnie zmiany będą na plus. Poniżej podanych kryteriów i tak się nie zarabiało, a obsłużyć takiego klienta trzeba było.
polubienia 1 +1

www
RE: YouTube odwala po raz kolejny
Oni szukają odciążenia od tych miliardów małych kanałów które zarabiają za mało lub ledwie ponad próg wypłaty, a generują duże obciążenie dla całej tej sieci formalności. To wszystko trzeba przetworzyć przed urzędy, instytucje, biura itp itd. Rozumiecie o co chodzi. Miliony kanalików z zerową oglądalnością które i tak siedzą w arkuszach w Excelu i trzeba je obsługiwać.

YT woli 1000 kanałów z poważnym obrotem niż 100000 z progowym.

Ja każdemu kto się stara życzę jak najlepiej i taki ruch chyba tylko może mu pomóc, jak kolejne miliony odejdą od pomysłu założenia kanału dla kasy, z którego dochód będzie wynosił 3$ miesięcznie. Jak ktoś odrazu startuje z myślą zarabiania, a nie zna realów YT to dobrze jak nie wystartuje taki kanał bo 99% kanałów potem jest zweryfikowana przez rzeczywistość - zostają na dnie YT i są porzucane. Gdzieś tam to wszystko ciągle generuje ruch i obracaj milionami kanalików z dochodem kilku $, a zarządzać nimi musi YT i sieci partnerskie.

Tak mi się wydaje, że to chodzi o czystkę i uproszczenie tego ogromnego mechanizmu który musi brać pod uwagę każdego z dochodem większym niż 0. A tak to chcesz jutubować, to nie ma sprawy, jutubuj sobie, a jak się uda to włączysz zarabianie i będzie to cel, a potem dodatkowy bodziec na poważniejsze jutubowanie. Nic nie tracisz bo i tak jak nie masz minimum tysiąc wyświetleń dziennie to nie zarobisz na nic, a instytucje nie muszą zawracać sobie głowy przelewaniem 1$.
polubienia 1 +1

www
RE: YouTube odwala po raz kolejny
No to teraz sporo osób straci swoją życiową pasję. To straszne!!!
Ten zły jutjub jest bez serca... Zabija ludzkie marzenia!
polubienia 1 +1

RE: YouTube odwala po raz kolejny
SulacoPL napisał(a):Ten zły jutjub jest bez serca... Zabija ludzkie marzenia!
Tu nie chodzi o to, że ktoś tam sobie na paczkę Laysów nie zarobi.
Ta platforma zmienia się na gorsze odkąd w SEO siedzi feministka.

Patusy takie jak Magical czy Rafatus nie są blokowani za to co się u nich na streamach odpierdynksza
tylko i wyłącznie dlatego, że przekroczyli próg 100 000 widzów.
Natomiast youtuberzy mający 10, 20, 50 czy 90 tysięcy widzów mają materiały okrojone z zarobków za jakieś rzekome treści nieodpowiednie dla reklamodawców.

Subskrybowanie kanału przestało mieć znaczenie, bo i tak w pierwszej kolejności wyświetlą Ci się gówno warte materiały proponowane, które rzekomo będę Ci odpowiadały.

Wolność słowa jest w znacznym stopniu ograniczona - nie możesz się źle wypowiedzieć o islamie, bo to hate speech.
Natomiast jak najbardziej możesz cisnąć inne religie takie jak chrześcijaństwo czy buddyzm.
Nie możesz nakręcić filmiku, w którym mówisz, że feministki mają wypaczoną logikę.
W ogóle nie możesz dać własnej opinii na dany temat no chyba, że masz milionową widownie.
Wtedy spoko... możesz pokazywać wisielca i robić z tego show.
polubienia 0 +1

www
RE: YouTube odwala po raz kolejny
Piotru napisał(a):Patusy takie jak Magical czy Rafatus nie są blokowani za to co się u nich na streamach odpierdynksza

Ponieważ podchodzi to pod "inscenizację". Tak samo, jak aktor w hollywod i scena walki. Tam nie ma przemocy, bo to gra aktorska. To samo tłumaczenie można wprowadzić do youtubowej patologi. Udowodnisz im, że to nie ma scenariusza? Nie. Do tego dochodzą zasięgi, pieniądz i prawne wsparcie. Poza tym, bany na nich leciały. Czy to permanentne, czy tymczasowe, więc nie mów, że nie mieli strikeów, ani banów, bo to nieprawda.

Piotru napisał(a):Natomiast youtuberzy mający 10, 20, 50 czy 90 tysięcy widzów mają materiały okrojone z zarobków za jakieś rzekome treści nieodpowiednie dla reklamodawców.

Nie zależy to głównie od YouTuba, ale od reklamodawców, bo to oni narzucają restrykcję. Prędzej miej pretensje do takiego Volvo, że nie chce mieć swoich reklam tam gdzie padają wulgaryzmy, albo treści "rasistowskie". YouTube to tylko reguluje.

Piotru napisał(a):Subskrybowanie kanału przestało mieć znaczenie, bo i tak w pierwszej kolejności wyświetlą Ci się gówno warte materiały proponowane, które rzekomo będę Ci odpowiadały.

Nadal ma to znaczenie w budowaniu stałej widowni, a w karcie polecanych zawsze będzie marketing. Zasięgi można przecież nawet kupować za gotówkę.

Co do reszty. Można to robić, ale nie można przejawiać zachowań "hate speech". Domyślam się, że mówisz o Carionerze. Tutaj bardziej bym postawił na hipokryzję YT(dotyczącą gry aktorskiej patologi), bo przecież Cario to też "postać". To byłaby długa pogadanka, ale w skrócie - tak YT też się "ulewacza", ponieważ tego wymaga rynek i tak, jest tam mnóstwo głupot, niedociągnięć, hipokryzji i pogwałcania faktów.

A co do Logana to już osoba historia, za którą dostało mu się po dupie od całego internetu.

Tak jeszcze BTW patologia vs hate speech. To musisz zwrócić uwagę na szkodliwość czynu. Tak się robi w sądach. Robienie patologi, którą oni robią jest postawą BIERNĄ. A wykładanie komuś(nawet faktów, danych) i mówienie, ty jesteś xyz, jest postawą AKTYWNĄ.
polubienia 0 +1
RE: YouTube odwala po raz kolejny
Piotru napisał(a):Subskrybowanie kanału przestało mieć znaczenie, bo i tak w pierwszej kolejności wyświetlą Ci się gówno warte materiały proponowane, które rzekomo będę Ci odpowiadały.

Proponowane filmiki w 80% podchodzą pod mój gust, a proponowanych reklam nie oglądam bo mam adblocka.

Piotru napisał(a):Wolność słowa jest w znacznym stopniu ograniczona - nie możesz się źle wypowiedzieć o islamie, bo to hate speech.
Chciałbyś sobie popluć jadem na afrykańskich przybyszów socjalnych? Jesteś złym człowiekiem. Ale napisze Ci przepowiednię, którą sam wymyśliłem. Historia kołem się toczy, więc kryształowa noc 2.0 to tylko kwestia czasu. ;)

Piotru napisał(a):W ogóle nie możesz dać własnej opinii na dany temat no chyba, że masz milionową widownie.
Duża widownie nie jest wyznacznikiem niczego. Kanały takie jak: eMisjaTV, wRealu24 czy Telewizja Narodowa dostały bana za prawicowe poglądy, mimo że miały całkiem sporą widownię.

Żyjemy w zlewaczałym socjalistycznym świecie, gdzie za nicnierobienie dostajesz kasę. Możesz mieć 50 rodzajów płci i legalnie zabijać nienarodzone dzieci. Wolność słowa nie jest wysoką ceną w tej utopii. Przywyknij...
polubienia 0 +1

RE: YouTube odwala po raz kolejny
TheSebon napisał(a):Poza tym, bany na nich leciały. Czy to permanentne, czy tymczasowe, więc nie mów, że nie mieli strikeów, ani banów, bo to nieprawda.
Żadne permanentne bany nie poleciały - obaj w dalszym ciągu nagrywają i zarabiają na filmach.
Co więcej - mają plakietki weryfikacyjne, czyli są kanałami spełniającymi wytyczne dla społeczności.
Od kiedy to plucie i poniżanie kobiety jest zachowaniem, które można promować?
Albo wyzywanie swojej matki od szmat i kurew?
Nawet zakładając, ze to gra aktorska, to nie zmienia faktu, że sa to zachowania aspołeczne, których nie można promować.

TheSebon napisał(a):Co do reszty. Można to robić, ale nie można przejawiać zachowań "hate speech"
Sama ideologia mowy nienawiści sobie zaprzecza.
Zakazując komuś wygłaszania swoich poglądów (jakiekolwiek by one nie były) z miejsca stajesz się agresorem.
Wkradł się tam ostry komunizm i cenzura - coś co miało być alternatywą dla telewizji, stało się dokładnie tym samym.

TheSebon napisał(a):Robienie patologi, którą oni robią jest postawą BIERNĄ. A wykładanie komuś(nawet faktów, danych) i mówienie, ty jesteś xyz, jest postawą AKTYWNĄ.
Fantazja Cię poniosła. Jest dokładnie na odwrót. Przejrzyj sobie srogość wyroków w sprawie przemocy w rodzinie i porównaj z wyrokami w sprawie chociażby zniesławienia.
Dziecko, które będzie oglądało osobę, która chla do porzygu i wyżywa się na reszcie członków rodziny, obierając sobie kogoś takiego za autorytet z pewnością na mądrą i empatyczną osobę nie wyrośnie.
Natomiast oglądając chociażby tą sekte Chojeckiego to co najwyżej grozi mu polityczne spi*rdolenie umysłowe
i pójdzie głosować na PiS, broniąc przy tym Maciarenki i innych wesołych sekciarzy.
polubienia 0 +1

www
RE: YouTube odwala po raz kolejny
Bany permamentne leciały na Twitch i Hitboxach. Rafatus na YT też bana perma wyrwał. Ja nie mówię, że popieram tę patologię, bo nie popieram. Poza tym, nadal mówię, że ich postawa jest bierna. To ich życie i to oni robią to co robią. Jedyni ludzie, którzy to promują to widownia. Bez niej każdy z nich by umarł w zapomnieniu.

Tak, zgadzam się, ale nadal to ICH portal, ICH podwórko i to my mamy się dostosować. Mają monopol - rządzą, robią co chcą.

Nie odniosę się do tego, bo nie mam pojęcia o jakiej dupie maryny gadasz. Ja o swoim, ty potwierdzasz de facto moje słowa(?). Mowa w tym wypadku o szkodliwości społecznej takiego przekazu, a nie samych czynów jakich oni dokonują.

Wszystko sprowadza się do tego, że masz patologię, którą ludzie sami sobie stworzyli. Mówię, bez widowni nie było by "dymów". A jeżeli ktoś by był patologiczny mimo wszystko, to by to po prostu nie wypłynęło do szerszej publiki. Nadal to podlega pod sądownictwo(ta patologia), ale nie o tym mowa w tym wypadku.
polubienia 0 +1
RE: YouTube odwala po raz kolejny
TheSebon napisał(a):Wszystko sprowadza się do tego, że masz patologię, którą ludzie sami sobie stworzyli. Mówię, bez widowni nie było by "dymów".
Patologia tam już była przed tym jak ten jełop postanowił zacząć relacjonować swoje życie towarzyskie.
Ludzie zrobili sobie z tego co najwyżej rozrywkę.
Bez widowni i tak oboje by się napi*rdalali po łbach (taka już ich mentalność),
a jedyny efekt takiej "popularności" na youtube jest taki, że mają więcej pieniędzy do przechlania.

Nie rozumiem najbardziej samej widowni - co oni widzą w tym ciekawego? Czyżby to obrazowało niż intelektualny panujący w Polszy? Mordobicia i dzikie libacje ciekawsze od całej reszty?

A to, że firma jest prywatna nie zwalnia jej z przestrzegania prawa w krajach, w których ma swoje siedziby.
I mów za siebie, bo ja na przykład nie mam zamiaru dostosowywać się do jakichś chorych widzimisię jakiejś feminioli.
W dalszym ciągu będę tworzył filmiki na taki temat, na jaki w danym momencie mam ochotę i nie mam zamiaru szukać alternatyw tak jak to robi chociażby Carrioner.

PS. Gdyby Rafatus miał bana na YT, to nie wyświetliłby się jego kanał, ani żadne jego filmy, a tu i kanał i filmy i reklamy się na nich wyświetlają.
Co najwyżej dostał czasową blokadę na streamowanie.
polubienia 0 +1

www