Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Co kupić na początek zabawy ze streami

Co kupić na początek zabawy ze streami
Budżet mam skromny ok. 500PLN.
Chciałbym nie co rozwinąć się w temacie streamowania.
Więc postanowiłem zaopatrzyć swoje stanowisko w parę rzeczy.

Drugi monitor, wydaje się być niezbędny. Ale nie musi być jakiś chyba super szczególny. I tu wybrałbym cokolwiek min 17-19 cali (1680x1050) w kwocie do 100zł. Mam nadzieję coś ogarnąć, czytanie czatu z tabletu/telefonu, jest raczej mało wygodne :-/

Mikrofon, zdecydowanie, mój odpada (Sharkoon Shark Zone H10i) niby jest dobry, no ale nie tego się wstępnie spodziewałem. Więc postanowiłem trochę tu zainwestować. Zastanawiam się nad:

https://www.ceneo.pl/51510215
https://www.ceneo.pl/23837426
https://www.ceneo.pl/29305452

Do tego https://www.morele.net/statyw-mozos-biur...yt-977902/
i jaki prosty pop filtr

Jeżeli chodzi o kamerkę, cóż chyba najprostszy creative z rozdziałką 720p wystarczy

greenscreen i oświetlenie, cóż na green screen nie mam miejsca więc zostaje tylko kwestia oświetlenia. Niby mam dwie lampki ledowe (2x6W). Ale to chyba za mało więc pomyślę nad czymś jeszcze. 

Więc póki co zostaje mi do wyboru tylko mikrofon, wszystkie wydają mi się być w ok do moich potrzeb, pytanie do was, który będzie po prostu najlepszy wyborem. Zdążyłem już się z nimi osłuchać i moim faworytem jest Novox. Ale reloop jest jakby dla mnie wygodniejszy
polubienia 0 +1

RE: Co kupić na początek zabawy ze streami
Najlepiej za te 500zł kupić sobie pormo u jakiegoś jupitera. Chyba najlepsza inwestycja.
polubienia 0 +1
RE: Co kupić na początek zabawy ze streami
Nie znam twojego podejścia, ani umiejętności, jednak biorąc pod uwagę moje doświadczenia do streamowania w zupełności starczy ci mikrofon, który nie pierdzi. Kup np samsona co1u lub novox nc1, a jeżeli chcesz słyszeć sam siebie to meteor mic samsona. Zapłacisz mniej niż 500zł, a w razie czego, z racji haypu na YT łatwo odsprzedaż. W przyszłości kup kamerę z video graberem
polubienia 0 +1

www
RE: Co kupić na początek zabawy ze streami
Osobiście używam Novoxa i mogę go z pewnością polecić. Jakoś bardzo dobra jak za tą cenę. Teraz mam jeszcze popfiltr + ramię, nie łapie klawiatury, mnie słychać bardzo dobrze :)
polubienia 0 +1

RE: Co kupić na początek zabawy ze streami
Cigar napisał(a):Nie znam twojego podejścia, ani umiejętności, jednak biorąc pod uwagę moje doświadczenia do streamowania w zupełności starczy ci mikrofon, który nie pierdzi. Kup np samsona co1u lub novox nc1, a jeżeli chcesz słyszeć sam siebie to meteor mic samsona. Zapłacisz mniej niż 500zł, a w razie czego, z racji haypu na YT łatwo odsprzedaż. W przyszłości kup kamerę z video graberem
Czyli biorę zwykłego handycama wpinam np. w Avermedie i o prostu mam to jako kamerkę. No kurcze nie wpadłem na to Dzięki. Co do mikrofonu, raczej wezmę novox'a.
polubienia 0 +1

RE: Co kupić na początek zabawy ze streami
ŚlepyGracz napisał(a):Czyli biorę zwykłego handycama wpinam np. w Avermedie i o prostu mam to jako kamerkę. No kurcze nie wpadłem na to Dzięki. Co do mikrofonu, raczej wezmę novox'a.
W zasadzie tak, tylko nie wszystkie kamerki mają pełną rozdzielczości na wyjściu HDMI, są też video grabery, kosztują około 30 zł, ale maksymalna rozdzielczość przesyłania to 640x480. Na rog ekranu starczy.
polubienia 0 +1

www