Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Klawiatura Mechaniczna

Klawiatura Mechaniczna
Witajcie Cool

Potrzebuje porady na temat klawiatury mechanicznej.
Na przestrzeni czasu szukałem klawiatury mechanicznej.
Przeglądając internety w x-komie trafiła się promocja z 500zł na 299 na Strafe od Corsair.
Wziąłem, klawiatura dobrze wykonania, nie mam się do czego przyczepić ale mam pewne indywidualne nie dogodność.
Po pierwsze zamówiłem wersje z krótkim sziftem, machnąłbym na to ręką, przyzwyczaję się, ale to moja tak naprawdę pierwsza styczność z klawiaturami, a konkretnie po czasie zaczynam odczuwać pracę nadgarstka. Mam pytanie czy podpórka nadgarstka stanowczo wyeliminowuje ten problem? - Może jest gdzieś w handlu osobno dokupowany?
Jeśli nie, patrzę na o K70 albo Alloy Elite od Hyperxa.


Dla ścisłości, długi lewy shift, mx blue, podświetlenie nie koniecznie (bądź czerwone), klawiatura numeryczna i chyba podpórka jeśli eliminuje dyskomfort. Co do kwoty nie jestem przekonany ,że rozsądne jest wydawanie większej kwoty niż 500zł.
Coś ktoś doradzi mądrego?

edit: co prawda mam tester klawiszy, ale może dla osoby która gra i piszę to lepiej zastosować przyciski RED?
polubienia 0 +1

RE: Klawiatura Mechaniczna
BLUE i BROWN są głośnie, bo mają klik. REDy są proponowane do gier i są o wiele cichsze niż ww. Zamiast patrzeć się na podpórki, patrz się na wysokość siedzenia względem biurka i kąt pod jakim zginasz rękę.

Tak pogmatwałeś cały opis, że nie wiadomo o co chodzi. Jeżeli chcesz klawiaturę, to do 500zł masz ogrom możliwości i możesz przebierać jak chcesz, zachowując uwagę na konkretnych wymaganiach, o których piszesz.
polubienia 0 +1
RE: Klawiatura Mechaniczna
Wyjaśniam po kolej.

1. Kupiłem klawiaturę Natec RX22
2. Zalałem klawiaturę RX22.
3. Kupiłem budżetową, najtańszą tzw. tymczasową
4. Zastanawiałem się w tym czasie nad klawiaturą lepszą, mechaniczną.
5. W międzyczasie kupiłem tester swichy, i blue bardzo mi się spodobały (tester to jeden guzik), a nie cała klawiatura, nie oddaje jednak tego samego odczucia.
6. Dostałem tester, poklikałem, wytypowałem na podstawie jednego guzika klawisz blue (niestety u mnie w sklepach w okolicy lipa z klawiaturami jeśli chodzi o markety i poklikanie sobie)
7. Przeglądałem ogłoszenia co jakiś czas w internecie, i na x-kom'ie trafiła się okazja Strafe za 300zł - kupiłem.
8. Otrzymałem klawiaturę Corsair Strafe i wtedy zauważyłem błąd przy zamówieniu (z mojej winy) odnośnie krótkiego shiftu co jest troszkę nie komfortowe, ale można ostatecznie zaakceptować
9. Po przegraniu trochę, wtedy zaczęła boleć mnie dłoń przy nadgarstku, zakładam tak jak mówisz ,że musi być wykrzywiony ku górze, niestety nie mam innej możliwości ustawienia biurka czy fotel, takie obecnie i najprawdopodobniej przez najbliższe 2 lata nic się nie zmieni.
9. Dlatego myślę żeby ominąć ból, kupnem nowej klawiatury z podkładką na nadgarstek, która może niekoniecznie w 100% ale na pewno zminimalizuje to odczucie. A obecną klawiaturę oddam jako zwrot do 15dni (Według zasad x-koma)
10. Gdy będę kupował nową klawiaturę (założenie), to pomyślalem o switchach RED, ponieważ nie mam całej klawiatury odczuciowo (patrz punkt: 5 i 6) to zadaje pytanie tutaj: Pisanie na blue jest wyśmienite, granie nie narzekam

Tak od serca, może ktoś mi coś podpowie albo nakieruje..
Napisałem u góry moje wytyczne, odnośnie numpada itp
polubienia 0 +1