Gtx 1050 nagrywanie obsem

Gtx 1050 nagrywanie obsem
Witajcie mam problem ponieważ przy nagrywkach programem obs, gry gtav pojawiają się ogromne spadki płynności i z dobrego materiału robi się niestety tragiczny. 

bez włączonego nagrywania mam spokojnie 60 fps i wszystko gra.Tak samo mam podczas zwykłego nagrywania shadowplay.

zależy mi żeby jednak nagrywać to wszystko obsem ponieważ tam mam po prostu program który za jednym razem nagrywa mi wszystko i mogę zrobic downmix dźwięku do mono ( konieczne bo mam sprzęt studyjny i bez tego słychac tylko na jednej słuchawce ) 

mój sprzęt 

i5 7600k
8gb ram
gtx 1050

co na to mogę poradzić ?

jak najlepiej nagrywać, czym nagrywają profesjonalni youtuberzy
polubienia 0 +1

RE: Gtx 1050 nagrywanie obsem
To norma, że OBS obciąża komputer podczas nagrywania. Shadow play korzysta z akceleracji i wykorzystuje kartę graficzną. Jest to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy program, jeżeli zależy nam na wydajności przy nagrywaniu.

W OBS największą korzyść na rzecz wydajności, może Ci przynieść zabawa z enkoderami, albo z bitrate. Z enkoderami to jest dłuższa sprawa, więc lepiej i łatwiej będzie, jeżeli sam sobie każdy z osobna przetestujesz. Co do bitrate to im mniejszy bitrate - tym większa wydajność, ALE jednocześnie gorsza jakość nagrania. Do tego dochodzi poprawne ustawienie rozdzielczości i innych dupereli, które też mogą nieźle namieszać, a rozwiązanie to jest kwestia kilku kliknięć myszki.

Pooglądaj sobie jakieś tutoriale na necie, bo tego jest pełno, a jak nie to może ktoś inny z forum szczegółowo Ci wytłumaczy.
polubienia 0 +1
RE: Gtx 1050 nagrywanie obsem
jeżeli może to ktoś opisać to byłbym bardzo wdzięczny, ale tutoriale również obejrzę.

bardziej chodzi mi o właśnie rozwiązanie problemu nie wiem czy to normalne że na srednich jak gra ma 60 fps to przy nagrywaniu aż tak będzie zacinać. nawet podczas nagrywania tylko kamerki i mikrofonu bo myślałem żeby gre nagrywac shadowem a kamerke i mikro przez obsa.
polubienia 0 +1