Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wygłuszanie/Wyciszanie pokoju

Wygłuszanie/Wyciszanie pokoju
Witajcie.
Mam pewien drobny problem i liczę na Waszą pomoc :) Otóż od dłuższego już czasu streamuję, jednak ostatnio moim współlokatorkom dają się we znaki dźwięki dobywające się z mojego pokoju (czyli po prostu drę mordę). Wiadomo, że najlepszym rozwiązaniem jest być po prostu ciszej, jednak z natury jestem bardzo żywiołowym i donośnym człowiekiem (do tego dochodzą słuchawki) przez co pomimo iż staram się być cicho to niestety bywa że się zapominam :/ I tutaj przychodzę do Was. Chciałbym jakoś wyciszyć/wygłuszyć pokój, tak aby te dźwięki nie dawały się aż tak we znaki. Czytałem o panelach czy ekranach wygłuszających, jednak ja się na tym totalnie nie znam i dlatego pytam Was o radę. Najważniejsze jest, aby sposób montażu/demontażu był nieinwazyjny, ponieważ mieszkanie wynajmuję i jeśli uszkodziłbym ścianę, miałbym zdrowo przesrane. Czy znacie jakiś sposób na mój problem czy jednak jedyną metodą jest być po prostu ciszej?
polubienia 0 +1

RE: Wygłuszanie/Wyciszanie pokoju
1. Wszelkie pianki/gąbki itd.(nie licząc profesjonalnej półki, oj drogo) to jest bullshit działający tylko w małym stopniu i to raczej odnośnie refleksów konkretnego pasma niż ogółu.

2. Nawet gdybyś zrobił porządne panele DIY to i tak mają one inne zastosowanie niż wygłuszanie/wyciszanie pokoju i po prostu się tutaj nie sprawdzą.

3. Żadne gąbki/maty/baty i kut*** nie działają jak odkurzać i nie wciągają dźwięku (xD), więc zapomnij o takim typie działania jakichkolwiek paneli.

4. Jeżeli chcesz mieć wygłuszony pokój, to po pierwsze, konstrukcyjnie musi być on dobry, tzn. odpowiednie ściany, z odpowiedniego materiału, o odpowiedniej grubości i dobrze zrobione (co to znaczy nie pytaj, bo to temat rzeka), po prostu, jak masz płytę gipsową jako ścianę, to ciężko cokolwiek zrobić. Podałem tu skrajność, ale wiele "normalnych" ścian też jest zrobiona po kosztach, przez co izolacja jest słaba, szczególnie dźwięku. Druga sprawa to szczelność. Gdzie masz dziurę w pokoju? Okna i drzwi. Okna są plastikowe, nowej generacji, więc tam jest pewnie git. Potem masz drzwi. Jeżeli drzwi nie mają progu, uszczelek, nie są dobrze dopasowane i nie są to porządne drzwi, tylko są to drzwi z wypełnieniem "plastra miodu", olaboga masz tam szybę. Czyli, de facto, zamiast drzwi masz tekturę, to nic nie zrobisz.

5. Kolejna sprawa to szczelność paneli/mat. Jeżeli chciałbyś na ścianie położyć gumę, powiedzmy nawet 5cm, to trzeba to zrobić szczelnie i ścianę trzeba obkleić. Jeżeli nawet te pożal się panele chciałbyś zawiesić/przykleić to i tak niszczysz ścianę. Jak nie wiercisz dziury, to kleisz. Tak, czy siak pokój po tym zabiegu będzie do remontu.

Więc, co teraz?

Możesz wrzucić do pokoju jakieś pluszaki, dywan, wypełnić go czymś miękkim, puszystym i trochę to pochłonie dźwięku, ale tego musi być serio sporo. Nie licz tylko, że to będzie jakaś różnica WOW. To będzie minimalna różnica, może Ci to głos delikatnie zmuffluje.

Szczególną uwagę bym poświęcił drzwiom. Daj znać, co i jak, bo ciężko wróżyć ze szklanej kuli...
polubienia 0 +1
RE: Wygłuszanie/Wyciszanie pokoju
Krótko, koce akustyczne, na każdą ścianę i na drzwi. Jedyny sposób, który nie wymaga ogromu gotówki. Chociaż tanio też nie będzie.
polubienia 0 +1

www
RE: Wygłuszanie/Wyciszanie pokoju
Dobra, widzę że cudów nie zdziałam. Rzeczywiście drzwi w tym pokoju to totalne gówno bo... No właśnie, właściciel mieszkania zrobił sobie pokój w szafie. Więc drzwiami są de facto drzwi od szafy typu komandor które nie są zamykane za zasuwane (między drzwiami a ściana jest tylko jakieś miękkie tworzywo żeby nie obijać ściany). Więc pod streamowanie me gusta rozwiązanie :/ Przepraszam ze nie wspomniałem o tym wcześniej ale posta pisałem na szybko. Myślałem że te pianki coś dają, Ale skoro mówisz że to i tak słabe to cóż, muszę być po prostu cieszej. Pytałem bo sięna tym kompletnie nie znam. Dzięki za odpowiedź.
polubienia 2 +1

RE: Wygłuszanie/Wyciszanie pokoju
Cigar napisał(a):Krótko, koce akustyczne, na każdą ścianę i na drzwi. Jedyny sposób, który nie wymaga ogromu gotówki. Chociaż tanio też nie będzie.

Yyym... Nie. Chyba, że chcesz sobie zrobić z mieszkania jaskinię trolla.

Dorim, postaw sobie jakiś fotelik albo krzesło dodatkowe w pokoju. Walnij regał, na którym poustawiaj sobie filmy albo gry. Biurko z mikrofonem - bokiem do okna, nie tyłem, nie przodem. Dywan też może się przydać, nawet jakiś mniejszy i voila. Po prostu aranżacja pokoju zwyczajnymi rzeczami powinna pomóc.
polubienia 1 +1

www
RE: Wygłuszanie/Wyciszanie pokoju
Ja osobiście kupiłem panele wygłuszające i nakleiłem ja na sklejke a potem przyczepiłem do sciany żeby nie zniszczyć jej (mieszkanie wynajmowane)
polubienia 0 +1
RE: Wygłuszanie/Wyciszanie pokoju
Przecież to tylko youtube :) Spokojnie. Dobra aranżacja, zwykłymi rzeczami powinna wystarczyć. Przecież nie robisz materiałów w których liczy się wysoka precyzja i jakość, w końcu to tylko materiały na yt, gdzie nikt nie zobaczy większej różnicy. Jeżeli już tak bardzo zależy Ci na tych pseudo gąbkach wygłuszających, to z pewnością da to lepszy wynik niż porozmieszczanie w pokoju pierdół. Natomiast nie da się ukryć, że te gąbki są c!@a warte :)

Od siebie dodam tyle, że przyszło mi pracować w pokoju który był oblepiony tym szajsem i było w miarę dobrze. Wszystko również kwestia sprzętu.
polubienia 0 +1

www