Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Streamowanie Filmów

Streamowanie Filmów
Witam, czy urządzanie transmisji live w serwisie youtube z filmów pełnometrażowych, przykładowo odpalam streama i razem z widzami oglądam jakiś film na youtube z serwisu np CDA, jest dopuszczalne ?
polubienia 0 +1
RE: Streamowanie Filmów
Przecież filmy z CDA są tak samo legalne, jak gry z thepiratebay. To jest raz, a dwa to sprawa praw autorskich, które są restrykcyjne na YouTube i ściągną ci taki stream. Jeżeli ci się uda umknąć to i tak to jest kwestia czasu/reporta, żeby wpaść.

Jeżeli kiedykolwiek kupowałeś jakikolwiek DVD, albo książkę to nawet na płytce/okładce jest napisane, że kopiowanie, rozpowszechnianie i czerpanie korzyści z danego tytułu jest ZABRONIONE.
polubienia 0 +1
RE: Streamowanie Filmów
TheSebon napisał(a):Jeżeli kiedykolwiek kupowałeś jakikolwiek DVD, albo książkę to nawet na płytce/okładce jest napisane, że kopiowanie, rozpowszechnianie i czerpanie korzyści z danego tytułu jest ZABRONIONE.

A nadal są debile, bo inaczej się tego nazwać nie da, którzy streamują oglądanie filmów i tłumaczą się "przecież youtuber X też streamował i mówił, że można"... NO TO SIĘ YOUTUBER X POMYLIŁ, BARANIE.

Ja musiałem zapieprzać po bibliotekach i szukać w encyklopedii za dzieciaka rzeczy, by się czegoś dowiedzieć. Czemu w dobie Google i wszechdostępnych informacji ludzie nadal są na tyle nieogarnięci, że nie potrafią podanych jak na talerzu informacji znaleźć w internecie? :|
polubienia 2 +1

www
RE: Streamowanie Filmów
kaftann napisał(a):Czemu w dobie Google i wszechdostępnych informacji ludzie nadal są na tyle nieogarnięci, że nie potrafią podanych jak na talerzu informacji znaleźć w internecie? :|

To proste - społeczeństwo przechodzi regres intelektualny. Nie mam wątpliwości co do tego, że największą zakałą ludzkości są religie, które tylko to pogłębiają.
Banda jełopów, znana również jako shoterzy, kopiuje na swoje kanały co popadnie i podpiera się "prawem cytatu", które w ogóle ich nie dotyczy i nie chroni.
A kanały, które zbierają 100k subów bez filmów to już w ogóle nieporozumienie...

Ludzkość (a przynajmniej 99% populacji) zasługuje na zagładę.
polubienia 0 +1

www
RE: Streamowanie Filmów
Tu nie tyle chodzi o regres intelektualny, co o wygodę i opiekuńcze podejście intelektualne do jednostki. Skoro ktoś nam podsuwa pod nos opinie i informacje, to po co samemu się wysilać, myśleć, szukać, kombinować? Zawsze znajdzie się taki Sebon, który podsunie zastrzyk informacji pod nos. Po co samemu się wysilać, jak wystarczy rozłożyć ręce i poczekać na czyjś "dobry gest"? To samo tyczy się 500+ i masowych zwolnień młodych matek(przez nie same), ale to już nie chcę wkładać kija w mrowisko. Jeżeli ktoś całe życie nie ćwiczył mięśni i ciała to będzie w wieku 20-30 lat wątły. To samo tyczy się mózgu, intelektu i zaradności.

Największą zakałą ludzkości są sami ludzie. To nie religia sama w sobie jest winna, a ludzie. Tutaj działa dokładnie ten sam mechanizm, jak z bronią. To nie broń zabija, a człowiek. Tak samo, jak religia sama w sobie nie wyrządza szkód. Jeżeli usuniemy religię, to na jej miejsce powstanie cokolwiek innego, co wypełni pustkę. Tak można w nieskończoność. Jak nie religia, to skrajna lewica. Jak nie skrajna lewica to spiskowcy itd. Jeden człowiek weźmie nóż i zabije rodzinę. A drugi człowiek weźmie nóż, pokroi chleb i nakarmi rodzinę.

Każdy shoterów ma gdzieś, a ich nie chroni prawo cytatu, tylko sami streamerzy, którzy na to pozwalają, bo streamerom się to opłaca. Wystarczy cynk od stramera i shota nie ma. Tutaj nie działa żadne prawo cytatu.

Piotru, zainstaluj sobie instagram/snapchat i zobacz te wszystkie stories, trendy i to co się wybija i jest na "głównej". Ciężko to nazwać contentem. Mimo wszystko zdobywa popularność i tego ludzie chcą. Mi się wydaje, że zamiast narzekać na to, powinieneś to zaakceptować i po prostu zacząć czerpać korzyści z tego, że masz intelektualną przewagę. Zacznij zarabiać na owcach i barankach. Tylko, że będziesz musiał do nich mówić w ich owczym języku. Po prostu. Proste prawo popyt-podaż. Jest zapotrzebowanie na rak content, to daj im rak content. Też długo byłem w tej pozycji, w której ty jesteś. Teraz tylko się zastanawiam, jak tutaj sprawić, aby ta cała machina była dla mnie korzystna i działała na moją korzyść.

Pozdro...
polubienia 0 +1
RE: Streamowanie Filmów
TheSebon napisał(a):Piotru, zainstaluj sobie instagram/snapchat i zobacz te wszystkie stories
Nie, dziękuję, nie skorzystam. :D

TheSebon napisał(a):To nie broń zabija, a człowiek. Tak samo, jak religia sama w sobie nie wyrządza szkód.
Takie trochę z dupska porównanie. Sęk w tym, że właśnie religia sama w sobie wyrządza największe szkody.
Im bardziej wyfantazjowane są wierzenia, tym więcej ludzie są w stanie dla tego w co wierzą zrobić.
Islam namawia do zabijania niewiernych i radykały robią to, co w jakiejś starej książeczce jakiś beduin kutasem nasmarował wysadzając często sami siebie, bo wierzą, że trafią do raju i będzie zajebiście.
Chrześcijaństwo namawia do zabijania niewiernych i niszczenia ich dobytku, ale radykały tego nie robią - bawią się w bóstwo, w które wierzą i zmierzają do zbudowania hodowli ludzkiego śmietniska genetycznego zakazując aborcji w każdym przypadku (aczkolwiek to oddzielny temat na wielogodzinną dyskusję), bo wierzą, że po śmierci będą żyli w raju...
Hinduizm ma swoją reinkarnacje... i tak można byłoby wymieniać i wymieniać...
Gdyby zastąpić te wierzenia czystym i zdrowym racjonalizmem, to jestem pewien, że po kilku latach ludzkość zrobiłaby niebagatelnie większy postęp, niż gdy robi to w obecności religii.
polubienia 0 +1

www
RE: Streamowanie Filmów
Masz rację a propos porównania broni do religii. Kwestia indoktrynacji jest z pewnością bardziej szkodliwa, bo atakuje umysły nieukształtowane i młode, które nijak są w stanie się bronić.

Co do chrześcijaństwa to istnieje wiele odłamów, więc ciężko dokładnie powiedzieć o konkretnym wyznaniu. Szczególnie, że ludzie wymyślają sobie różne interpretacje i w to co im pasuje, ze swojego wyznania wierzą, a w to co im nie pasuje, nie wierzą. Szczególnie, kiedy większość wierzących nigdy nie miała żadnych ksiąg własnej religii w rękach, a co dopiero mówić o jakichś sensownych transkryptach z języków już nie używanych, które są jedynymi sensownymi "księgami". (Dostępne w necie za friko). Także większość wierzących nawet sama nie wie, w co wierzy.

Piotru napisał(a):Gdyby zastąpić te wierzenia czystym i zdrowym racjonalizmem, to jestem pewien, że po kilku latach ludzkość zrobiłaby niebagatelnie większy postęp, niż gdy robi to w obecności religii.

Tak i nagle, magicznie zniknęły by patostreamy, raki, rak content, wrogość wobec siebie, chciwość, wszelkie zachowania niemoralne i irracjonalne itd. Utopia.

Takie zachowania nie zależą od religii, ale od natury człowieka. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdzie religia ma i tak mniej do powiedzenia, względem przeszłości. (Pomijam Polskę, kwestię aborcji i zakaz handlu w niedzielę. Oczywiście...)

Chyba, że chodziło ci o świat nauki, eksperymenty, technologię, medycynę, politykę itd. To rzeczywiście racja.
polubienia 0 +1