Nie można zapisać postępów gry

Nie można zapisać postępów gry
Witam
mam dosyć dziwny problem. 
Kupiłem sobie wiedźmina 1 (to już jest starsza gra). Ogólnie chodzi płynnie ale kiedy chcę zapisać zawiesza się i z powodu nieznanego problemu zamyka się.
Mój komputer:
gtx 970
intel core i7 6700k
16 gb ramu.
Prosił bym o szybką pomoc
Z góry dzięki :D
polubienia 0 +1
RE: Nie można zapisać postępów gry
Możliwe, że wiesiek 1 potrzebuje jakiegoś starszego directx lub czegoś w ten deseń. Niby nowe teoretycznie gwarantuje kompatybilność wsteczną, ale praktyka wiele razy co innego pokazywała. Miałem tak na nowym sprzęcie ze starszymi gierkami. Niektóre działały poprawnie po doinstalowaniu im starszych odpowiedników nowszych rzeczy (to się nie nadinstalowuje, więc po doinstalowaniu starszych wersji ma się dwie, a nie te stare), a z niektórymi tytułami sobie nie poradziłem i dałem spokój. Teoretycznie po instalacji gry ona powinna z automatu chcieć zainstalować sobie przykładowo jakiś stary directx. Zainstalowałeś to, czy odrzuciłeś? Jak odrzuciłeś, to zainstaluj grę od nowa i doinstaluj jej co tam ona będzie chciała.
polubienia 0 +1

www
RE: Nie można zapisać postępów gry
Tianse napisał(a):Możliwe, że wiesiek 1 potrzebuje jakiegoś starszego directx lub czegoś w ten deseń. Niby nowe teoretycznie gwarantuje kompatybilność wsteczną, ale praktyka wiele razy co innego pokazywała. Miałem tak na nowym sprzęcie ze starszymi gierkami. Niektóre działały poprawnie po doinstalowaniu im starszych odpowiedników nowszych rzeczy (to się nie nadinstalowuje, więc po doinstalowaniu starszych wersji ma się dwie, a nie te stare), a z niektórymi tytułami sobie nie poradziłem i dałem spokój. Teoretycznie po instalacji gry ona powinna z automatu chcieć zainstalować sobie przykładowo jakiś stary directx. Zainstalowałeś to, czy odrzuciłeś? Jak odrzuciłeś, to zainstaluj grę od nowa i doinstaluj jej co tam ona będzie chciała.
Dziękuje za odpowiedź. Problemem jednak okazał się antywirus który blokował aplikacje
polubienia 0 +1