Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mikrofon do 250zł

Mikrofon do 250zł
Cześć. Tak jak w temacie szukam mikrofonu do 250 zł najlepiej ze statywem. Myślałem nad : Rellop Spodcaster, Superlux E 205U, Novox nc-1 i samson go mic. Co myślicie o tych mikrofonach i który najlepiej wybrać?
polubienia 0 +1
RE: Mikrofon do 250zł
Novox nc-1 chyba jest najlepszy z podanych.
polubienia 0 +1

RE: Mikrofon do 250zł
Zobacz sobie próbki w internecie i sam oceń. Funkcjonalność też Ci producent opisał, więc jeżeli chcesz np. mieć przycisk do wyłączania etc. to musisz zwrócić na to uwagę.
polubienia 0 +1
RE: Mikrofon do 250zł
Rellop jest wrażliwy na sygnały z BTS-ów i ma mniej bassowe brzmienie, więc przy jego obecnych cenach nie warto nawet zaprzątać sobie nim głowy.
Superlux i Novox oferują bardzo zbliżoną jakość dźwięku - w odległości do 15-20cm nagrywają całkiem przyzwoicie.
Od półtora roku mam Superlux-a i na chwilę obecną spełnia swoje zadanie. Z wszystkich trzech jest zdecydowanie najgłośniejszy, choć po wielu nagraniach doszedłem do wniosku, że najlepszą jakość i najmniejszy poziom szumów osiąga przy ściszeniu go przez sterownik do 18%.
Poza tym posiada z tyłu wyjście słuchawkowe, które jest zauważalnie głośniejsze od tego, które mam zintegrowane z płytą główną.
Trza przyznać, że również kabla nie pożałowali, bo tego jest 3m co dało mi możliwość fajnego cable-management-u na ramieniu.
Jedyna, zauważalna wada to plastikowy uchwyt...

W związku z tym, że obecnie jest średnio 50zł tańszy od Novoxa, dla mnie wybór jest dość oczywisty.
Odsłuchaj próbek tych mikrofonów i sam zdecyduj co będzie Ci bardziej odpowiadało.
polubienia 0 +1

www
RE: Mikrofon do 250zł
Posiadam i polecam novox'a , tak jak napisał Piotru - z odległości 15-20 cm nagrywa całkiem nieźle i ma dość niski poziom szumów własnych ;)
polubienia 0 +1
RE: Mikrofon do 250zł
polubienia 0 +1

www