Kiepska jakość filmu po wyrenderowaniu

Kiepska jakość filmu po wyrenderowaniu
Witam.

Ostatnio zauważyłem, że po wyrenderowaniu materiału pojawiają się piksele w miejscach gdzie jest więcej trawy, lasy itp. - ogólnie w miejscach bardziej dynamicznych ta jakość jest zła (przykłady poniżej) i dlatego chciałbym prosić Was o pomoc. Nagrywam materiały programem ShadowPlay (próbowałem również OBS'em) w rozdzielczości 1920x1080, 30 FPS z bitratem ustawionym na 30Mbps - nagrane materiały wyglądają dobrze na komputerze. Renderuje je za pomocą Vegasa 15 (ustawienia będą poniżej), co do jakości po wyrenderowaniu jest nawet okej, jeśli by się dopatrywać to można znaleźć jakieś piksele. Po wrzuceniu materiału na YT już ta jakoś drastycznie spada, oglądałem masę poradników na temat jak poprawnie skonfigurować Vegasa pod rendering na YouTube i nic z tego nie wychodziło (może ja coś robię źle, dlatego piszę na tym forum). Próbowałem wrzucić materiał nagrany i wyrenderowany w 60FPS'ach, bo niby YT pozwala ustawić większy bitrate, ale jakość była podobna. Widziałem w wielu filmikach (ta sama gra co poniżej została nagrana), że na nagraniach w takiej rozdzielczości ta jakość jest dobra, nie widać pikseli. Generalnie problem nie tylko dotyczy tej konkretnej gry, ale na innych jest znośnie.

Ustawienie Vegasa:
1. Projekt: 
Spoiler
2. Ustawienie renderowania
Spoiler
Surówka do pobrania (dla chętnych)
1. https://mega.nz/#!0NNwzSZS!_ttQGSyFYF5QM...6Ess68pTWY
2. https://mega.nz/#!cINQRSyC!hfPwol9AjPqkA...IfZd4TzL3g

Po wyrenderowaniu
1. https://mega.nz/#!xM11mDSQ!bf7NPM5nlt9tI...XCU2AC-4Kk
2. https://mega.nz/#!4ZVmzAqI!6m7qZTW1nS_M6...-6BefX8fi8

Po wrzuceniu na YouTube
1. https://www.youtube.com/watch?v=Pii0JuAbLDI
2. https://www.youtube.com/watch?v=79AmxwIBE-U


Dodam specyfikację sprzętu jeśli miałoby to w czymś pomóc (oczywiście wszystkie sterowniki są aktualne).
CPU: Intel i5-7300HQ 2.50GHz
GPU: nVidia GeForce 1050 GTX
RAM: 8GB
polubienia 0 +1
RE: Kiepska jakość filmu po wyrenderowaniu
Zawsze wpisuj ręcznie liczbę klatek jako "30", zamiast "29,9".
Rzeczywiście na YT ten klip z trawą w 720p wygląda co najwyżej jak 480p. :D

EDIT:
Nie mam Vegasa, to też nie stwierdzę co tam robi dużą różnicę,
ale w przypadku Adobe Premiere zauważyłem, że dużo daje ustawienie w projekcie najwyższej jakości głębi bitów i renderowania,
a przy eksporcie odznaczenie renderowania z maksymalną głębią bitów i z najwyższą jakością - nie wiedzieć czemu funkcje,
które powinny poprawiać jakość filmu, tworzą tylko niepotrzebną pikselozę.

Mam również taką swoją teorię, że jeśli wrzucisz plik z mniejszą ilością bitów, niż mają w tabelkach, to plik nie jest ponownie renderowany w tej samej rozdzielczości (jedynie w tych niższych).
Dla przykładu:
• wrzuciłem film 1080p 30FPS 12Mb/s - w dynamicznych momentach pojawia się pikseloza
• wrzuciłem ten sam film 1080p 30FPS 7Mb/s - jakość identyczna jak na dysku, praktycznie brak jakiejkolwiek pikselozy
polubienia 0 +1

www
RE: Kiepska jakość filmu po wyrenderowaniu
Wspominając o głębi bitów, gdzie mógłbym to ustawienie znaleźć? Nie bardzo wiem do czego miałoby się to odnosić.

Odnośnie tego wrzucania filmów, z jaką ilością Mbps nagrałeś swój materiał?
polubienia 0 +1
RE: Kiepska jakość filmu po wyrenderowaniu
Zacznijmy od tego, by film był w 30fpsach, 29,97 jest dla telewizji amerykańskiej, ale to szczegół. Co do renderu, wybierz format h264 w kontenerze MP4 lub MOV. Bitrate byle powyżej 12mbps, czyli 12 000 000 w Vegasie wpisz lub więcej. Powinno być troszkę lepiej, ale niestety nie będzie dobrze. YT ma ogromną bazę danych, dlatego ogranicza jakość każdego filmu, jeżeli jest on w innym formacie niż h264 to przekonwertuje go na ten właśnie z różnych skutkiem jeżeli chodzi o jakość.
polubienia 0 +1

www
RE: Kiepska jakość filmu po wyrenderowaniu
Pobiorę wersję próbną Adobre Premiere i zobaczę jak on wypluje to samo video.

Cigar napisał(a):Zacznijmy od tego, by film był w 30fpsach, 29,97 jest dla telewizji amerykańskiej, ale to szczegół. Co do renderu, wybierz format h264 w kontenerze MP4 lub MOV. Bitrate byle powyżej 12mbps, czyli 12 000 000 w Vegasie wpisz lub więcej. Powinno być troszkę lepiej, ale niestety nie będzie dobrze. YT ma ogromną bazę danych, dlatego ogranicza jakość każdego filmu, jeżeli jest on w innym formacie niż h264 to przekonwertuje go na ten właśnie z różnych skutkiem jeżeli chodzi o jakość.
Renderuje do 19Mbps, ale YouTube i tak swoje robi, zalecenia to i tak 8 Mbps. Ja wiem, że mega jakości tam się nie uzyska wrzucając film w 1080p, ale jednak u innych osób nie zaobserwowałem aż tak złej jakości przy takiej scenerii. Lepiej renderować w CBR czy VBR?
polubienia 0 +1
RE: Kiepska jakość filmu po wyrenderowaniu
radexxs napisał(a):Lepiej renderować w CBR czy VBR?
YouTube stosuje VBR, ale najlepiej jest renderować w CBR i jak już mówiłem - spróbuj wyrenderować przy 7Mb/s, wrzuć i zobacz czy są jakieś zmiany.
polubienia 0 +1

www
RE: Kiepska jakość filmu po wyrenderowaniu
Poza tym, że kiepsko to wygląda już po wyrenderowaniu na komputerze to na YT nie zauważyłem, aby jakość spadła (testowałem wczoraj). Piotru, czy mógłbyś podesłać screena ustawień projektu i renderingu z Adobe? I ponawiam pytanie - swój materiał w ilu Mbps nagrałeś?
polubienia 0 +1
RE: Kiepska jakość filmu po wyrenderowaniu
Ustawienia:
Spoiler
OBS-em nagrywam w 60FPS przy 30Mb/s - jakość dupy nie urywa, ale zawsze to 100x więcej miejsca, niż gdbym nagrywał FRAPS-em. :D
polubienia 0 +1

www
RE: Kiepska jakość filmu po wyrenderowaniu
Teraz to już Action sie wyrobił i jest niezawodny. Fraps już stracił sens istnienia.
polubienia 0 +1

www